Wpis z mikrobloga

Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właśnie dlatego, że przez tyle lat nie zadbano o takie programy i mamy przyrost naturalny taki, jaki mamy. Jeśli wprowadzimy ten i podobne programy, za 20-30 lat problemu nie będzie.

Zamiast dawać, nie zabierajmy - ok, tylko, że ludzie nie są na tyle roztropni, żeby oszczędzać i mieć na dziecko. Jak trochę odłożą to pojadą na mazury, kupią passata lub TV 75", żeby trochę mieć z życia, więc trzeba ich bardziej bezpośrednio do tego zapędzić.

Sortowanie tabeli przyrostu naturalnego wygląda jak sortowanie po kontyntentach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_przyrostu_naturalnego

Poniżej case study z filmu Idiokracja, gdzie pomylono się [lub poprawność polityczna] i oprócz różnicy w IQ, nie uwzględniono koloru skóry. I powiem pysznie, że mam prawo to pisać, bo jestem w Mensie i dostaję białej gorączki jak patrzę na znajome ze szkoły karyny, które pozachodziły mając 20-22 lata i teraz dzieci już idą do szkoły, a "rozsądne" dziewczyny poszły na studia i mają teraz po 26-27 lat i szukają jeszcze facetów. I możecie sobie mówić, że hurr durr, rodzina po 30, ale właśnie dlatego jesteśmy w takiej demograficznej dupie.

I wkurza mnie, że będzie dofinansowanie na pierwsze dziecko przy niskich zarobkach, bo to socjal...
A kasa na drugie dziecko mnie motywuje, bo pierwsze jest u mnie w drodze i było świadomą, dojrzałą decyzją, a nie "hehe, będzie kasa, dawaj, jakoś to będzie".

#dobrazmiana #pis #demokracja #neuropa #bekazpisu
#4konserwy #polityka
D3lt4 - Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właś...
  • 135
@D3lt4: W idiokracji genialnie przedstawili problem przyrostu naturalnego... W moim otoczeniu da się zaobserwować podobną tendencję. Ludzie inteligentni późno zakładają rodziny, późno starają się o potomstwo, u wielu wychodzą problemy z płodnością itp.Jak już się uda, pozostają przy jednym dziecku, aby mu zapewnić życie na odpowiednim poziomie. Za to karyny co jakiś czas zachodzą w kolejne ciąże, wstawiają rakcontenty na fb typu: "Nie ważne, że biednie i brudno, ważna uśmiechnięta grupa
@D3lt4: można krytykować i z pewnością będę to robił. Sam dzieci nie planuję, ale zgadzam się, że jakoś wsparcie się należy, tyle że rozdawanie 500 złotych to najgorsza forma pomocy, daje największe szanse na to, żeby nie była wykorzystana na dzieci. Za te pieniądze dużo lepiej by było rozbudować sieć żłobków i przedszkoli, dzięki czemu można szybko wrócić na rynek pracy po urodzeniu dziecka. Można rozwijać budownictwo komunalne, mieszkanie w rozsądnej
@D3lt4: Ten program jest zły bo

a) bo nie zwiększy istotnie wskaźnika urodzeń. Tutaj wchodzi w grę jest szereg innych czynników społeczno - kulturowych od których zależy posiadanie dzieci. Zmienia się model rodziny i "tanie" 500 zł tego nie zmieni

b) bo go nie przeliczono. Efekt urodzeń oparto na górnej prognozie GUS dotyczącej liczy urodzeń, jaką założono wcześniej bez tego programu. Nie oszacowano kosztów funkcjonowania samego programu [administracja] .

c) bo
@MarcusPlinius:

Na marginesie - polityka nie przyciąga inteligentnych ludzi.

I w ten sposób Ty i wszystkie plusujące Cię osoby dokonały samozaorania. #lewackalogika

@Usurper: @testowyandrzej: Zgadzam się, że rozdawanie kasy jest złym pomysłem i powinny być bony edukacyjne, które mogłyby być realizowane np. w przedszkolach i żłobkach, ale lepsza taka forma niż żadna.

Zmienia się model rodziny i "tanie" 500 zł tego nie zmieni


@Xianist: W wielu miastach to
@D3lt4:

Ale może wyprodukować dzieci.


Nie doczytałeś pierwszego punktu:

a) bo nie zwiększy istotnie wskaźnika urodzeń. Tutaj wchodzi w grę jest szereg innych czynników społeczno - kulturowych od których zależy posiadanie dzieci. Zmienia się model rodziny i "tanie" 500 zł tego nie zmieni

W wielu miastach to więcej niż opłaty za żłobek czy przedszkole. Zobaczysz


Otóż oznajmiam ci, że mam 27 lat, kupiłem sobie mieszkanie za gotówke, znam opłaty w złobkach
nie chce mieć teraz dziecka


@Xianist: I dlatego nie jesteś w ogóle w grupie docelowej programu. Jest on w moim odczuciu skierowany do osób, które chcą.

Przykro mi ja nie chce mieć Grecji w Polsce.


@Xianist: Pokaż mi proszę kraj, który zbankrutował. Wszyscy rolują długi i to są wirtualne pieniądze.

znam opłaty w złobkach w Wawwie i Poznaniu


@Xianist: A ja żłobek założyłem i rozmawiam z rodzicami. Dla nich
Pokaż mi proszę kraj, który zbankrutował.


@D3lt4: Ale czy ty nie rozumiesz, że nikt w środku Europy nie pozwoli nikomu na bankructwo. Efektem ogromnego zadłużenia będą:
a) wysokie odsetki od długu
b) wzrost kosztów obsługi długu w budżecie
c) istotny spadek wydatków na inne cele w budżecie
d) wypychanie inwestycji prywatnych przez wydatki państwoe [coś co stoi kompletnie w sprzeczności do pomysłów morawieckiego o czym albo nie pamięta albo specjalnie o