Wpis z mikrobloga

Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właśnie dlatego, że przez tyle lat nie zadbano o takie programy i mamy przyrost naturalny taki, jaki mamy. Jeśli wprowadzimy ten i podobne programy, za 20-30 lat problemu nie będzie.

Zamiast dawać, nie zabierajmy - ok, tylko, że ludzie nie są na tyle roztropni, żeby oszczędzać i mieć na dziecko. Jak trochę odłożą to pojadą na mazury, kupią passata lub TV 75", żeby trochę mieć z życia, więc trzeba ich bardziej bezpośrednio do tego zapędzić.

Sortowanie tabeli przyrostu naturalnego wygląda jak sortowanie po kontyntentach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_przyrostu_naturalnego

Poniżej case study z filmu Idiokracja, gdzie pomylono się [lub poprawność polityczna] i oprócz różnicy w IQ, nie uwzględniono koloru skóry. I powiem pysznie, że mam prawo to pisać, bo jestem w Mensie i dostaję białej gorączki jak patrzę na znajome ze szkoły karyny, które pozachodziły mając 20-22 lata i teraz dzieci już idą do szkoły, a "rozsądne" dziewczyny poszły na studia i mają teraz po 26-27 lat i szukają jeszcze facetów. I możecie sobie mówić, że hurr durr, rodzina po 30, ale właśnie dlatego jesteśmy w takiej demograficznej dupie.

I wkurza mnie, że będzie dofinansowanie na pierwsze dziecko przy niskich zarobkach, bo to socjal...
A kasa na drugie dziecko mnie motywuje, bo pierwsze jest u mnie w drodze i było świadomą, dojrzałą decyzją, a nie "hehe, będzie kasa, dawaj, jakoś to będzie".

#dobrazmiana #pis #demokracja #neuropa #bekazpisu
#4konserwy #polityka
D3lt4 - Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właś...
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@D3lt4: XD Przecież te 500 zł to doprowadzi jedynie do tego że patola będzie rodzić więcej dzieci najczęściej pewnie z fas. Gdyby chcieli zwiększyć dzietność to zlikwidowaliby podatek dochodowy a nie rozdawali marne 500 zł które zachęci tylko tych najbiedniejszych.
  • Odpowiedz
@D3lt4: Czyli zakładasz że ludzie nie są roztropni i r---------ą pieniądze których nie zabierze im państwo, a potem chcesz tych samych nie roztropnych ludzi zachęcać do robienia dzieci i ich wychowywania.
  • Odpowiedz
  • 0
@D3lt4 Dodatkowe 500 w budzecie 4-osobowej rodziny to dobra sprawa. Myślę jednak, że nikt o zdrowych zmysłach nie zdecyduje się z tego powodu na kolejne dziecko. Nie z powodu wysokości tego świadczenia ale z powodu braku pewności otrzymania ich w latach następnych. Zmiana ustawy i po wsparciu...
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: ubaw z ludzi, którzy przypisują IQ większą wagę niż EQ. Napisałem to, aby postawić się po jednej ze stron na filmiku.

Nie, nie używasz rzeczowych argumentów, elo.
  • Odpowiedz
@D3lt4: Tak tak, nie używam rzeczowych, dlatego nie byłeś w stanie na nie odpisać tylko musiałeś je usunąć, żeby czasem nikt tego nie przeczytał. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Już w pierwszym poście przedstawiasz tak sprzeczne wnioski, że się samoorasz.
  • Odpowiedz