Wpis z mikrobloga

Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właśnie dlatego, że przez tyle lat nie zadbano o takie programy i mamy przyrost naturalny taki, jaki mamy. Jeśli wprowadzimy ten i podobne programy, za 20-30 lat problemu nie będzie.

Zamiast dawać, nie zabierajmy - ok, tylko, że ludzie nie są na tyle roztropni, żeby oszczędzać i mieć na dziecko. Jak trochę odłożą to pojadą na mazury, kupią passata lub TV 75", żeby trochę mieć z życia, więc trzeba ich bardziej bezpośrednio do tego zapędzić.

Sortowanie tabeli przyrostu naturalnego wygląda jak sortowanie po kontyntentach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_przyrostu_naturalnego

Poniżej case study z filmu Idiokracja, gdzie pomylono się [lub poprawność polityczna] i oprócz różnicy w IQ, nie uwzględniono koloru skóry. I powiem pysznie, że mam prawo to pisać, bo jestem w Mensie i dostaję białej gorączki jak patrzę na znajome ze szkoły karyny, które pozachodziły mając 20-22 lata i teraz dzieci już idą do szkoły, a "rozsądne" dziewczyny poszły na studia i mają teraz po 26-27 lat i szukają jeszcze facetów. I możecie sobie mówić, że hurr durr, rodzina po 30, ale właśnie dlatego jesteśmy w takiej demograficznej dupie.

I wkurza mnie, że będzie dofinansowanie na pierwsze dziecko przy niskich zarobkach, bo to socjal...
A kasa na drugie dziecko mnie motywuje, bo pierwsze jest u mnie w drodze i było świadomą, dojrzałą decyzją, a nie "hehe, będzie kasa, dawaj, jakoś to będzie".

#dobrazmiana #pis #demokracja #neuropa #bekazpisu
#4konserwy #polityka
D3lt4 - Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właś...
  • 135
  • Odpowiedz
@D3lt4: Według mnie 500 zł to dobry plan i powinien być wprowadzony jak najszybciej. Do tego na każde dziecko nie tylko pierwsze. Niestety mam wrażenie, że coś takiego sprawi, że właściciele żłobków sobie podniosą ceny (bo będą wiedzieli, że rodzice mają kasę od rządu to będzie im łatwiej płacić wyższe stawki). Dlatego wprowadziłbym ustawowo górną granicę opłaty za przedszkole i żłobki. Takie powiedzmy max 100 zł za przedszkolaka i 80
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: Mogę usuwać to usuwam. Przeczytaj sobie mój opis na profilu. Mirko serious business.

I nie pisz o trollowaniu, bo też usunę. Nie trolluję, to moja opinia i mam prawo ją wygłaszać.
  • Odpowiedz
@D3lt4: Powtarzam: już w pierwszym poście przedstawiłeś sprzeczne wnioski, sam chyba tego nie widzisz. Do tego nie trzeba EQ, ale podstawowego IQ. W sytuacji gdy ktoś ci wytknął rzeczowo i dokładnie w czym problem, ty usuwasz posta. Więc inaczej niż trollingiem nie można tego odebrać.

Miłej zabawy na mirko ;)

BTW czy to ty masz kanał motywacyjny na YT który promowałeś na mirko? Czy wrzucałeś tylko czyjeś materiały?
  • Odpowiedz
@JakisTakiNick: Nie uznałem, że jest to rzeczowe. Być może źle się wyraziłem lub źle mnie zrozumiałeś, zawsze są dwie możliwości.

Nie, ja pisuję pod #milionowamotywacja. Nie mam żadnego kanału na YT i nie "zajmuję" się motywacją. Wrzucam tam materiały, które mi pomagają z nastawieniem, że mogą pomóc innym.
  • Odpowiedz
@panodzupy:

sugerowanie, że IQ znaczy coś więcej niż umiejętność rozwiązywania testów na inteligencję

O kurde, a ja głupi myślałem, że IQ jednak coś tam znaczy... dobrze że jest Panozdupy z internetów, który jednym zdaniem zaorał Sterna, Bineta i Cattella :)
  • Odpowiedz
@Dutch:

IQ jest jakimś wyznacznikiem, miarą przewidywanego sukcesu w karierze akademickiej. Traktowanie tego śmiesznego współczynnika jako delikatne wtracenie do dyskusji aby pokazać się z "wyższej pozycji" jest niczym innym jak #!$%@? umysłowym. Doprawdy zabawny pseudoelityzm.
  • Odpowiedz
@panodzupy:

IQ jest jakimś wyznacznikiem, miarą przewidywanego sukcesu w karierze akademickiej.

O. Czyli jednak czegoś wyznacznikiem jest? Coś pokazuje? W jakiś sposób kwantyfikuje ludzi o pewnych wspólnych przymiotach? :)

Fajnie, że to sobie wyjaśniliśmy, bo Twój pierwotny post brzmiał tak, jakby Marysia z zerówki sobie wymyśliła
  • Odpowiedz
@Dutch:

Poszła. W 2010 o ile dobrze pamiętam

Dostaliście taką gownobroszure promocyjną w nadrukowane śrubki i pytaniem "co widzisz?" na stronie tytułowej? Oj, chyba ta pseudoelitarna organizacja się trochę wali, że ładują kasę w reklamę coby więcej składek wyciągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz