Wpis z mikrobloga

Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właśnie dlatego, że przez tyle lat nie zadbano o takie programy i mamy przyrost naturalny taki, jaki mamy. Jeśli wprowadzimy ten i podobne programy, za 20-30 lat problemu nie będzie.

Zamiast dawać, nie zabierajmy - ok, tylko, że ludzie nie są na tyle roztropni, żeby oszczędzać i mieć na dziecko. Jak trochę odłożą to pojadą na mazury, kupią passata lub TV 75", żeby trochę mieć z życia, więc trzeba ich bardziej bezpośrednio do tego zapędzić.

Sortowanie tabeli przyrostu naturalnego wygląda jak sortowanie po kontyntentach.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_pa%C5%84stw_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_przyrostu_naturalnego

Poniżej case study z filmu Idiokracja, gdzie pomylono się [lub poprawność polityczna] i oprócz różnicy w IQ, nie uwzględniono koloru skóry. I powiem pysznie, że mam prawo to pisać, bo jestem w Mensie i dostaję białej gorączki jak patrzę na znajome ze szkoły karyny, które pozachodziły mając 20-22 lata i teraz dzieci już idą do szkoły, a "rozsądne" dziewczyny poszły na studia i mają teraz po 26-27 lat i szukają jeszcze facetów. I możecie sobie mówić, że hurr durr, rodzina po 30, ale właśnie dlatego jesteśmy w takiej demograficznej dupie.

I wkurza mnie, że będzie dofinansowanie na pierwsze dziecko przy niskich zarobkach, bo to socjal...
A kasa na drugie dziecko mnie motywuje, bo pierwsze jest u mnie w drodze i było świadomą, dojrzałą decyzją, a nie "hehe, będzie kasa, dawaj, jakoś to będzie".

#dobrazmiana #pis #demokracja #neuropa #bekazpisu
#4konserwy #polityka
D3lt4 - Mój mózg nie ogarnia jak można krytykować program 500+.
NIE MA KASY! No właś...
  • 135
  • Odpowiedz
@D3lt4: Ja #!$%@?ę... Wiesz OP czego potrzebują młodzi rodzice? Pomijając oczywistych oczywistości jak jakiejś stabilizacji, to przede wszystkim jeżeli państwo chce im pomagać, to powinno się rozwijać żłobki/przedszkola, czy to publiczne, czy też właśnie je dotować, żeby oboje rodzice mogli pracować i mieć pewność, że będzie gdzie dziecko zostawić pod dobrą opieką i może ono się też czegoś nauczy... To jest potrzebne, bo w Polsce pracy jest dużo. Nie jest
  • Odpowiedz
@D3lt4: ale sa obciazeniem. Przez nich mamy takie kolejki do lekarza a i jeszcze na leki trzeba. Zajmuja niepotrzebnie miejsca w autobusach. To wszystko mogloby sluzyc rodzicom i ich dzieci ale niestety staruchy moga z tego korzystac.
  • Odpowiedz
@FrasierCrane: Zapewne nie czytałeś całej dyskusji. Ja tydzień temu otworzyłem swój żłobek i zgadzam się z tym co mówisz, a rodzice z którymi rozmawiałem cieszą się z tych 500 zł, bo pomoże to im w opłacaniu czesnego w moim żłobku.

@an21: Co za top kek, wsparcie państwa, takie konkrety, że łooo xD
Pracowałem kilkukrotnie na danych z eurostatu i to co tutaj jest to gówno populistyczne. Eurostat ma o wiele lepsze dane jakościowo.
I to co wrzuciłeś ze strony PO to w ogóle beka. PO gówno ma do tego, że jest więcej żłobków. To rynek wymusza, aby matki wcześniej wracały do pracy. Bo mija rok macierzyńskiego i powiedzą im żegnaj. Trzech klientów tak straciłem, bo matki z tygodnia na tydzień musiały wrócić do pracy i nie ma zmiłuj, a ja jeszcze nie
  • Odpowiedz
Na marginesie - polityka nie przyciąga inteligentnych ludzi.


@MarcusPlinius: Haha. Tak, tak - wszyscy ci premierzy, ministrowie, posłowie itd. to skończone durnie, totalne dno intelektualne i niewykształcony motłoch. Nie to co świadomi i inteligentni Polacy-robacy, którzy nie interesują się polityką, bo muszą #!$%@?ć za 10 zł brutto, żeby mieć co do gara włożyć i na politykę sił nie starcza.
  • Odpowiedz