Wpis z mikrobloga

#tablet #android #it #komputer #komputery #informatyka #kiano

Cześć. Zwracam się z prośbą o poradę dotyczącą usterki tabletu. Posiadam tablet Kiano Pro 10 dual z Androidem, ale sprzęt nie jest w stanie wczytać systemu - po wyświetleniu symbolu Kiano pojawia się szary napis "Android". Rok temu miałem identyczny problem, który został rozwiązany przez serwis gwarancyjny, jednak obecnie gwarancja jest nieaktualna. Domyślam się, że pomocnym może być twardy reset, jednak nie jestem w stanie uruchomić panelu awaryjnego.

Z tego co znalazłem w internecie, należy wykonać następujące czynności, ale nie zdołałem wywołać "robocika" ani razu.

1. Podpiąć ładowarkę– poczekać na pojawienie się ikony baterii.
2. Przyciskamy przycisk "Vol +" następnie "Power" (trzymając jednocześnie ok 11 sek.)
3. Puszczamy "Power" wciąż przytrzymując przycisk "Vol +" , do momentu pojawienia się robota
Androida.
4. W momencie pojawienia się robota Androida wciskamy kolejno przycisk "Power" (Przytrzymać) oraz "Vol +" (szybkie naciśnięcie) ,
następnie puszczamy .
5. Po pojawieniu się menu serwisowego, poruszamy się po nim przyciskiem "Vol–" (ruch w dół),
potwierdzamy wybór opcji przyciskiem "Power".
6. Wybieramy "Vipe data/ factory reset" następnie wybieramy opcję "Yes– delete all user data",
potwierdzając przyciskiem "Power".
7. Po zakończeniu operacji wybieramy "Rebot system now".

Dodatkowo komputer nie rozpoznaje tabletu będącego w tym stanie, dlatego manipulowanie oprogramowaniem jest niemożliwe.

Będę wdzięczny za każdą radę.

PS. Ile - w przybliżeniu - może kosztować naprawa oprogramowania w serwisie?
  • 4
  • Odpowiedz
@fervi: Tak, wiem, że do twardego resetu komputer nie jest potrzebny. Zamieściłem tę informację, bo szukając rozwiązania w internecie, niektórzy ludzie sugerują aktualizacje romu na własną odpowiedzialność, do czego potrzebne jest sprawne połączenie tabletu z komputerem.
  • Odpowiedz
@fervi: Właśnie w tym problem - wykonałem kilkadziesiąt prób wejścia do panelu awaryjnego, opierając się na tym co wstawiłem,ale nie jestem w stanie go wywołać. Przy większości prób dochodzi do wyłączenia zasilania, nie wiem co robię niewłaściwie.
  • Odpowiedz