Wpis z mikrobloga

  • 853
#dobrazmiana #pis #500plus #gorzkiezale ##!$%@? #toniejestmojepanstwo
Właśnie w #pracbaza rozmawiałem ze znajomym, no #!$%@? mnie strzelił no #!$%@? nie no po prostu nie, ale po kolei

Pracujemy razem w systemie zmianowym dzien/noc dwa dni wolne, czasem nawet wypada tydzień wolnego jak godzinowo wyjdzie. Ma on czwórkę dzieci oprócz pracy tej dorabia jako elektryk a że czasu mamy sporo wolnego między zmianami to i sporo dorabia, żona jego na czarno jest fryzjerka. Dzieci jego uwierzcie że biedy nie klepia, obozy sportowe,quad,zajęcia w szkole muzycznej itp.... No dobry chlopina dba o nie, wszystko fajnie. Ale właśnie mi powiedział że

-muak47 widzisz dadzą mi te 2k to 1k pójdzie na spłatę Franka a za drugi jakieś auto lepsze trzeba wziąć

No #!$%@? jego #!$%@? mac, może tak mi by ktoś zasponsorowal samochód i spłacal za mnie moje zobowiązania.
Czyli patusy wydadzą na alkohol a reszta która ma więcej dzieci a reszta która nie jest patologia i zapewnia byt dobry swojej rodzinie ale na czarno, wyda na auta kredyty i wakacje.
No zajebiscie a ja jak zwykle będę ruchany
bez wazeliny.
#!$%@? te państwo serdecznie mam w dupie ten cały kraj w którym tylko cwaniacy i patologia ma dobrze a reszta dostaje coraz większego garba od pracy. W dupie mam kto rządzi, w dupie mam czy pis jest pro europejska czy anty. Nie obchodzi mnie czy przyjmą 1 emigranta czy 7000. Mam to wszystko od dziś w dupie bo to #!$%@? nie jest moje państwo, moje państwo powinno wszystkich traktować podobnie a nie gnebic mnie z każdym miesiącem coraz i dowalac kolejnych obciążeń.
Mam taką propozycję dla #beataszydlo zabierajcie mi całą wypłatę a w zamian dajcie mi chleb,cebulę i kiełbasę tylko tyle abym w pracy nie zemdlal #polityka
  • 141
  • Odpowiedz
dzietna klasa średnia jest filarem społeczeństwa, Ty jesteś bo jesteś - płacisz podatki, podbijają kartę w zakładzie. A on wychowuje następne pokolenie płacących podatki i sam je płaci. Więc ku chwale ojczyzny niech mu będzie jak najlepiej.


@ciamak7: skoro dostaje te dopłaty - to nie jest klasą średnią, tylko niższą (o ile mi wiadomo: dochód na członka rodziny jest niższy niż 800 zł, a w przypadku rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym
  • Odpowiedz
@spiritoo: nie musiałeś pisać, wynika to z Twojej wypowiedzi. Poza tym przeczytaj moja oparzenia wypowiedz, pozniej swoje ostatnie zdanie. Jak zrozumiesz co napisałem to daj znać, wrócimy do dyskusji. Na tą chwilę jednak widzę, że masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
@muak47: nie bronię tego programu, ale z tego co pisałeś, to facet przeznacza bardzo dużo kasy na swoje dzieci i bardzo ciężko #!$%@?, żeby móc sobie na to pozwolić. A teraz po prostu jeszcze mu wystarczy na jakieś przyjemności, w stylu lepszy samochód, czy fajniejsze wakacje.
Nikt Ci nie broni pracować na dwa etaty, uwierz, że będziesz miał jeszcze lepiej niż on, bo wychowanie dziecka kosztuje więcej niż 500 zł
  • Odpowiedz
Nikt Ci nie broni pracować na dwa etaty, uwierz, że będziesz miał jeszcze lepiej niż on, bo wychowanie dziecka kosztuje więcej niż 500 zł miesięcznie.


@szwedes: kolejny....pozwolisz że zacytuję samego siebie

Ja również jestem klasa średnia i również posiadam potomka, uprzedzę twoje pytanie nie ja nie dostanę bo dodatkowa pracę wykonuje legalnie i opłacam z niej podatki czyli wnoszę podatkowo razy 2 z jednej i z drugiej
  • Odpowiedz
@muak47: Głosowałem na PiS, nie jestem fanem tej ustawy, ale w swojej wypowiedzi stosujesz małą manipulację. To, że Twój kolega przeznaczy 2 tysiące złotych (o które zwiększy się jego budżet) na samochód i "spłatę Franka" nie znaczy, że czwórka dzieci nic go nie kosztuje..bardzo prawdopodobne, że momentami 4 dzieci kosztuje go więcej.. comiesięczne koszty pokryje z zarobionych przez niego pieniędzy tak jak robił to do tej pory. Być może do
  • Odpowiedz
Projekt nie jest zły, ale powinien być dopracowany o jakiś system weryfikacyjny, który pozwoliłby wyłapać rodziny do których pieniądze nie powinny trafić.


@toomool: tylko do kogo powinny trafić a do kogo nie? Czy kompletna patologia kupująca za to jedzenie, ale przeznaczająca resztę na typowe patologiczne sprawy jest lepsza niż pracująca, ale biedna rodzina która za to kupi sobie lepszy samochód albo pojedzie na wakacje? Kto miałby o tym decydować, jakie
  • Odpowiedz
@muak47: tak jak jestem przeciwko rozdawaniu tych 5 stów, tak tutaj trochę robisz #!$%@?ę z logiki. Mówisz, że chłop o dzieci dba, opiekuje się, nie mogą narzekać na życie. Więc dlaczego boli cię to co kupi za otrzymane pieniądze? Czym jeździ teraz? Może auto się #!$%@? i koszty utrzymania są drogie, kupno nowego rozwiąże trochę ten problem, a i pozwoli zabrać rodzinkę na jakieś wakacje bo będzie większe? Efekt -
  • Odpowiedz
  • 2
@muak47: jestem zwolennikiem redystrybucji celowej, bo dobrze zaplanowana zwiększa udział klasy średniej, co przekłada się na globalny wzrost dobrobytu, jakości społeczeństwa obywatelskiego itd. Jednak redystrybucja musi mieć charakter wędki, a nie ryby. W tym przypadku (500+™) zwyczajnie odbiera się Andrzejowi rybę i daje ją Januszowi. To do niczego nie prowadzi. Janusz nie stanie się częścią klasy średniej tylko dlatego, że ma więcej ryb. Janusz z rodziną mógłby stać się klasa
  • Odpowiedz
@muak47: a pomyslales o tym, że gdyby nie miał 4. dzieci to by już dawno mógł sobie pozwolić na porzadna fure i to nie w kredycie? jesteś nasycony negatywnymi emocjami i widzisz tylko jedną stronę medalu. ten program ma przede wszystkim na celu walkę z niżem demograficznym i pośrednio wspomozenie systemu emerytalnego. wiem, że według ciebie jak jak chciał mieć porzadna fure to mógł nie robić bahorow.
  • Odpowiedz
@muak47: Popieram Cię pod względem programu, który uważam za niepotrzebny i bez sensu.
Popatrz tylko na to, jakby Państwo płaciło niektórym za wartość dodaną jaką jest nowy obywatel. Ty nie dodajesz to nie dostajesz.
  • Odpowiedz
@mlg20: Powiem tobie i tobie @NieRozumiemIronii: Że mnie już kompletnie wali na co wydadzą nasze pieniądze, niech wydadzą wszystko i to jak najszybciej. Niech dla alkoholików dadzą darmową wódkę będą mieli znów grupę wyborców, niech to wszystko pierdyknie w końcu po 25 latach, może ludzie się otrząsną i zaczną myśleć.
Jedno co mnie zdziwiło @NieRozumiemIronii że wśród ludzi młodych (bo takich mamy na wykopie) jest tyle socjalistów, może jak pójdą do pracy to zmienią zdanie na temat wyciągania z cudzych portfeli

@ukaszukasz:

a pomyslales o tym, że gdyby nie miał 4. dzieci to by już dawno mógł sobie pozwolić na
  • Odpowiedz
@muak47: Czyli on pracuje na czarno na 2. etacie?

Ten program po prostu daje 500 zł do ręki (oczywiście średnio sprawiedliwe jest to, że dostają tylko ludzie z dziećmi, ale taki jest cel programu). Czy to nie jest to słynne oddanie pieniędzy obywatelom? Albo się zgadzamy, że ludzie najlepiej wiedzą, na co wydawać i się nie #!$%@?, czy wydaje na książki dla dziecka, czy na wakacje.

Albo mówimy, że ludzie
  • Odpowiedz