Wpis z mikrobloga

  • 853
#dobrazmiana #pis #500plus #gorzkiezale ##!$%@? #toniejestmojepanstwo
Właśnie w #pracbaza rozmawiałem ze znajomym, no #!$%@? mnie strzelił no #!$%@? nie no po prostu nie, ale po kolei

Pracujemy razem w systemie zmianowym dzien/noc dwa dni wolne, czasem nawet wypada tydzień wolnego jak godzinowo wyjdzie. Ma on czwórkę dzieci oprócz pracy tej dorabia jako elektryk a że czasu mamy sporo wolnego między zmianami to i sporo dorabia, żona jego na czarno jest fryzjerka. Dzieci jego uwierzcie że biedy nie klepia, obozy sportowe,quad,zajęcia w szkole muzycznej itp.... No dobry chlopina dba o nie, wszystko fajnie. Ale właśnie mi powiedział że

-muak47 widzisz dadzą mi te 2k to 1k pójdzie na spłatę Franka a za drugi jakieś auto lepsze trzeba wziąć

No #!$%@? jego #!$%@? mac, może tak mi by ktoś zasponsorowal samochód i spłacal za mnie moje zobowiązania.
Czyli patusy wydadzą na alkohol a reszta która ma więcej dzieci a reszta która nie jest patologia i zapewnia byt dobry swojej rodzinie ale na czarno, wyda na auta kredyty i wakacje.
No zajebiscie a ja jak zwykle będę ruchany
bez wazeliny.
#!$%@? te państwo serdecznie mam w dupie ten cały kraj w którym tylko cwaniacy i patologia ma dobrze a reszta dostaje coraz większego garba od pracy. W dupie mam kto rządzi, w dupie mam czy pis jest pro europejska czy anty. Nie obchodzi mnie czy przyjmą 1 emigranta czy 7000. Mam to wszystko od dziś w dupie bo to #!$%@? nie jest moje państwo, moje państwo powinno wszystkich traktować podobnie a nie gnebic mnie z każdym miesiącem coraz i dowalac kolejnych obciążeń.
Mam taką propozycję dla #beataszydlo zabierajcie mi całą wypłatę a w zamian dajcie mi chleb,cebulę i kiełbasę tylko tyle abym w pracy nie zemdlal #polityka
  • 141
  • Odpowiedz
@muak47: Oho, zaczeli sie pod wpisem wypowiadac zwolennicy 500+. Na codzien kazdy inny to lewak, socjalista itp., ale jak sytuacja tego wymaga, to nagle socjalizm taki fajny, a Ty frajerze nie masz dzieci, wiec nie placz tylko plac na przyszlosc narodu xD #dobrazmiana
  • Odpowiedz
@muak47: Nieźle sobie to pis wymyślił, teraz każda partia, która zaproponuje rezygnację z tego w programie wyborczym na starcie przegrywa wybory. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@muak47:

Tracisz życie, aby ktoś inny miał to życie za darmo. Niestety żyjemy w takiej #!$%@? rzeczywistości, a teraz na dodatek te pieniądze będą dostawać także i nie-polacy. Kto nie pracuje ten nie je i to jest podstawowa zasada. Aby ten cały burdel zmienić który obecnie nas otacza nie zrobi się tego wyborami -jedyna szansa to jakaś krwawa rewolucja. Niestety żadne znaki tego nie zapowiadają -ludziom ziobox/elektryczny żyd/talmudwizja mózgi wyprała
  • Odpowiedz
tylko to jego dzieci będą #!$%@?ć na Ciebie jak będziesz szczał pod siebie w domu starców.


@Mysiunia_: Myślę że mój syn mną się zajmie lepiej niż obce dzieci
  • Odpowiedz
@muak47: wiesz co? zacznij płakać, że zabierają ci pieniądze na budowę autostrad. Hurr durr, nie korzystam z autostrad, a inni sobie po nich jeżdżo, hurr durr, najdroższe autostrady w Europie, hurr durr, oddajcie piniondze. Albo lepiej: ja nie mam raka, inni mają raka, ale co mnie ich onkologia obchodzi? Hurr durr, lewactwo, oni za moje piniondze to pewnie ponczki sobie jedzo i spłacają Franka, hurr durr, dlaczego państwo dopłaca do
straga - @muak47: wiesz co? zacznij płakać, że zabierają ci pieniądze na budowę autos...

źródło: comment_ujKHwUk0ZjxVUXz808Z9w0QmBmxzqhMS.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@muak47: robisz k...we z logiki, powtarzam. Mam rodzinę (2+2), utrzymujemy się wyłącznie z mojej pensji. Od państwa, póki co, nie dostałem ani grosika. Ja pracuję od kilkunastu lat, oddaję państwu część moich zarobków - bądź to bezpośrednio (składki pobierane z pensji), bądź to pośrednio (kupując napędzam gospodarkę państwa, również płacę podatek VAT). I teraz wytłumacz: dlaczego nie mam odzyskać od państwa części oddanej mu forsy? Przecież to są pieniądze które
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@straga: wróć do mego pierwszego posta i przeczytaj raz jeszcze tylko uważniej , czy twoja sytuacja jest choć w części podobna do sytuacji opisanej.....nie nie jest, no chyba że dymasz państwo na czarno razem z żoną i wyciągasz łapę po więcej z mojej kieszeni
A co do mojej emerytur już pisałem

Ja na to państewko przestałem już dawno liczyć, gdybym liczył na emeryturę z ZUS to musiał bym chyba upaść
  • Odpowiedz
@muak47: Przeczytałem dokładnie i dalej sensu nie widzę. Robisz k...we z logiki level master. Ten twój Janusz bardzo ciężko zap...dala i przyjmij sobie, że nową furę kupi za swoją zarobioną kasę a franka spłaci z zarobków żony. A skąd państwo będzie miało kasę, że by dać Januszowi (lub mi)? Ano, np. z różnych podatków, które płaci Janusz (lub ja). Nadal ci nie pasuje? No więc odpowiadam na twoje pytanie: tak,
  • Odpowiedz
z różnych podatków, które płaci Janusz


@straga: Z tych które płaci na czarno? czy z tych które płaci jego żona na czarno? czy może z tych co płacę ja dorabiając legalnie i odprowadzając od tego podatek?

Janusz ma dostać część tego z powrotem,

Ale po co tak robić, wystarczy januszowi mniej zabierać z wypłaty, mniej zabierać w życiu codziennym i nie będzie potrzebował jałmużny, no ale wtedy nie pójdzie głosować na jedynie
  • Odpowiedz
@muak47: #!$%@?, dyskusja z tobą nie ma sensu. Podatek Janusz płaci np. kupując chleb, benzynę (tu akurat kilka podatków) czy sznurówki. Żeby Janusz mógł kupić sznurówki, musi mieć pieniądze, tzn. musi je zarobić. Obojętnie, jak. Jeśli zarobi "na czarno" ale wyda w sklepie, to płaci podatek - zobacz sobie pierwszy lepszy paragon, jaki pani kasjerka ci poda. Im więcej Janusz ma kasy, tym więcej wyda, tym więcej podatku odprowadzi. Proste?
  • Odpowiedz
@straga: A w czym ja jestem gorszy? płace podatki z pracy razy dwa w porównaniu do niego, bo również z pracy dorywczej je odprowadzam, mam syna którego wychowuje to w czym ja jestem gorszy że nie dacie mi na spłatę mojego kredytu czy ratę za samochód?
  • Odpowiedz
@muak47: oooo, już "nie dacie mi na spłatę". JA NIE DAJĘ. Więc wypad na drzewo. Nikt nie mówi, że jesteś gorszy - puknij drugie dziecko, zobaczysz, raj będziesz miał i na ratę dostaniesz. Przecież możesz, nikt nie broni. I w czym ja jestem gorszy że moje 2 córki będą pracowały na twoją emeryturę, a tylko 1 twój syn na moją?
Popatrz, jakie to proste jest: Janusz pracuje (to nic, że
  • Odpowiedz
Z tego, co wpłaci Janusz, państwo oddaje mu 500 zł.

Janusz, jak to Janusz, nie kupi dziecku książki, tylko kupi np. wyposażenie łazienki

Samochody trzeba kupić i nalać do nich benzyny, prąd też nie bierze się znikąd...). Kolejne 300 zł z tych wydanych przez Janusza w sklepie


@straga: A czyli uzaleźnimy program 500plus od wydatków im więcej wydasz to
  • Odpowiedz
@muak47: ok, nie przekonamy się nawzajem. Brakuje ci chęci zrozumienia. Powtarzam: teraz nakręć gównoburzę że zabierają ci pieniądze na uchodźców. Tu akurat cię poprę.
  • Odpowiedz
@straga: No kolego nie przekonasz mnie ni cholera, bo Januszowi nie można dać ryby trzeba dać wędkę i robaka on już sam sobie złowi rybę. Trzeba ulżyć ludziom w inny sposób, trzeba mniej nas okradać a wtedy na tą przysłowiową łazienkę Janusz będzie miał ze swojej wypłaty, mniej będzie okradany to nie będzie robił na czarno tylko odprowadzi od tego podatek.
A tak to tylko chłyt marketingowy aby zapewnić sobie
  • Odpowiedz
@muak47: kolegami nie jesteśmy i raczej nie będziemy, a mi nie zależy żeby przekonywać cię do czegokolwiek. Doszliśmy do konsensusu: państwo nas okrada i to jest złe. Zgoda!


Tylko że, yntelygencie, orzesz sam siebie: jeśli państwo mniej "okradnie" (tzn. mniej zabierze w formie podatku), to jak Janusz "mniej będzie okradany [to] nie będzie robił na czarno tylko odprowadzi od tego podatek"? O CZYM TY BREDZISZ przecząc samemu sobie?!
Natomiast
  • Odpowiedz