Wpis z mikrobloga

  • 853
#dobrazmiana #pis #500plus #gorzkiezale ##!$%@? #toniejestmojepanstwo
Właśnie w #pracbaza rozmawiałem ze znajomym, no #!$%@? mnie strzelił no #!$%@? nie no po prostu nie, ale po kolei

Pracujemy razem w systemie zmianowym dzien/noc dwa dni wolne, czasem nawet wypada tydzień wolnego jak godzinowo wyjdzie. Ma on czwórkę dzieci oprócz pracy tej dorabia jako elektryk a że czasu mamy sporo wolnego między zmianami to i sporo dorabia, żona jego na czarno jest fryzjerka. Dzieci jego uwierzcie że biedy nie klepia, obozy sportowe,quad,zajęcia w szkole muzycznej itp.... No dobry chlopina dba o nie, wszystko fajnie. Ale właśnie mi powiedział że

-muak47 widzisz dadzą mi te 2k to 1k pójdzie na spłatę Franka a za drugi jakieś auto lepsze trzeba wziąć

No #!$%@? jego #!$%@? mac, może tak mi by ktoś zasponsorowal samochód i spłacal za mnie moje zobowiązania.
Czyli patusy wydadzą na alkohol a reszta która ma więcej dzieci a reszta która nie jest patologia i zapewnia byt dobry swojej rodzinie ale na czarno, wyda na auta kredyty i wakacje.
No zajebiscie a ja jak zwykle będę ruchany
bez wazeliny.
#!$%@? te państwo serdecznie mam w dupie ten cały kraj w którym tylko cwaniacy i patologia ma dobrze a reszta dostaje coraz większego garba od pracy. W dupie mam kto rządzi, w dupie mam czy pis jest pro europejska czy anty. Nie obchodzi mnie czy przyjmą 1 emigranta czy 7000. Mam to wszystko od dziś w dupie bo to #!$%@? nie jest moje państwo, moje państwo powinno wszystkich traktować podobnie a nie gnebic mnie z każdym miesiącem coraz i dowalac kolejnych obciążeń.
Mam taką propozycję dla #beataszydlo zabierajcie mi całą wypłatę a w zamian dajcie mi chleb,cebulę i kiełbasę tylko tyle abym w pracy nie zemdlal #polityka
  • 141
  • Odpowiedz
@muak47: a uwazasz, że to w porzadku że wasza emerytura nie jest zależna od ilości dzieci jaką się posiada, skoro to nasze dzieci będą pracowały na emeryturę? skoro ma więcej dzieci, to powinien mieć większą emeryturę bo one fizycznie więcej wypracuja.
nie uważam że ten program jest super ale nie uznaje go za zły.
  • Odpowiedz
@xetrov: >Kto miałby o tym decydować, jakie kryteria przyjąć i ilu nowych urzędników będzie potrzeba do zarządzania tym i weryfikowania efektów?
no chyba właśnie z tego powodu zrezygnowano z jakiegokolwiek systemu weryfikacyjnego..
tak jak mówię - nie popieram tej ustawy, ale sam przytoczony przez muak47 przykład, wg mnie nie neguje tego projektu. Właściwie jest to wzorcowy przykład rodziny do których pieniądze powinny trafiać i nie miałbym nic przeciwko temu.
  • Odpowiedz
@ciamak7: Fajnie, ale jakby legalnie dorabiał w czasie wolnym i żona nie była na czarno fryzjerką, to wtedy możliwe, że nie mieliby tych 2000 zł i o to się tu rozchodzi. To jest oszustwo i wyłudzanie kasy. #!$%@? nas to obchodzi, że jest kryzys. Niech dadzą w takim razie ulgę podatkową, a nie 2000 zł i #!$%@? spłacanie czyjegoś samochodu.
  • Odpowiedz
@ukaszukasz:

a uwazasz, że to w porzadku że wasza emerytura nie jest zależna od ilości dzieci jaką się posiada, skoro to nasze dzieci będą pracowały na emeryturę? skoro ma więcej dzieci, to powinien mieć większą emeryturę bo one fizycznie więcej wypracuja. nie uważam że ten program jest super ale nie uznaje go za zły.


Ja na to państewko przestałem już dawno liczyć, gdybym liczył na emeryturę z ZUS to musiał
  • Odpowiedz
@Awerege: Janusz ma 4 dzieci i musi kombinować, a że mamy socjalizm i takie możliwości jak 500 na dziecko to Janusz czerpie pełnymi garściami żeby jego dzieci miały lepiej, dzieci obserwują zaradnego ojca i na 100% w przyszłości też sobie poradzą i to nie dzięki zapomogą tylko umiejętności odnalezienia się w realiach.
Każdy kombinuje jak uciekać z podatków, jak uciekać przed zusem, jak przyoszczędzić, jak nie zapłacić za bilet, jak
  • Odpowiedz
@muak47: Tu #!$%@? narodowe miedzy PiS albo PO lub ich formami zmiennymi jeszcze długo się nie skończy. Mieć możliwość wyjazdu i nie skorzystac to grzech. W kraju gdzie NFZ i ZUS leżą, zadłużenie wzrasta dalej #!$%@? podatników to jakaś psychoza jest. I nie ma, że te dzieci będą remedium bo jak dorosna to pewnie też wyjadą widząc jakie brzemię na nie jest nałożone (albo po prostu wyjadą, bo mati siedzi
  • Odpowiedz
@muak47: sznurwa nać. Robienie k...wy z logiki. Co, mniej zarabiasz niż zarabiałeś? Z wypłaty ci zabrali, czy jak? A jak ci zabierali na ośmiorniczki, to też płakałeś na mirko? Panie, zacznij robić dzieciory, jak dobrze pukniesz i będą bliźniaki to po 2 razach masz 4 sztuki, zarobiony jesteś fhuy. Możecie minusować do woli, mam to gdzieś.
  • Odpowiedz
@muak47: #!$%@? po całości... Moja siostra też dostanie 500zł. Dobrze zarabia, jej mąż też, dzieciom niczego nie brakuje. Ale 500zł dostanie tak samo, jak biedna rodzina, która tego potrzebuje. Natomiast samotna matka nie dostanie. Nie uważam, że nie powinna tego siostra brać - bo na jej miejscu oczywiście bym to 500zł brał, gdyby mi przysługiwało. Po prostu uważam ten cały program 500+ za jakąś porażkę. Przede wszystkim w biednych rodzinach
  • Odpowiedz