Wpis z mikrobloga

  • 853
#dobrazmiana #pis #500plus #gorzkiezale ##!$%@? #toniejestmojepanstwo
Właśnie w #pracbaza rozmawiałem ze znajomym, no #!$%@? mnie strzelił no #!$%@? nie no po prostu nie, ale po kolei

Pracujemy razem w systemie zmianowym dzien/noc dwa dni wolne, czasem nawet wypada tydzień wolnego jak godzinowo wyjdzie. Ma on czwórkę dzieci oprócz pracy tej dorabia jako elektryk a że czasu mamy sporo wolnego między zmianami to i sporo dorabia, żona jego na czarno jest fryzjerka. Dzieci jego uwierzcie że biedy nie klepia, obozy sportowe,quad,zajęcia w szkole muzycznej itp.... No dobry chlopina dba o nie, wszystko fajnie. Ale właśnie mi powiedział że

-muak47 widzisz dadzą mi te 2k to 1k pójdzie na spłatę Franka a za drugi jakieś auto lepsze trzeba wziąć

No #!$%@? jego #!$%@? mac, może tak mi by ktoś zasponsorowal samochód i spłacal za mnie moje zobowiązania.
Czyli patusy wydadzą na alkohol a reszta która ma więcej dzieci a reszta która nie jest patologia i zapewnia byt dobry swojej rodzinie ale na czarno, wyda na auta kredyty i wakacje.
No zajebiscie a ja jak zwykle będę ruchany
bez wazeliny.
#!$%@? te państwo serdecznie mam w dupie ten cały kraj w którym tylko cwaniacy i patologia ma dobrze a reszta dostaje coraz większego garba od pracy. W dupie mam kto rządzi, w dupie mam czy pis jest pro europejska czy anty. Nie obchodzi mnie czy przyjmą 1 emigranta czy 7000. Mam to wszystko od dziś w dupie bo to #!$%@? nie jest moje państwo, moje państwo powinno wszystkich traktować podobnie a nie gnebic mnie z każdym miesiącem coraz i dowalac kolejnych obciążeń.
Mam taką propozycję dla #beataszydlo zabierajcie mi całą wypłatę a w zamian dajcie mi chleb,cebulę i kiełbasę tylko tyle abym w pracy nie zemdlal #polityka
  • 141
@galonim: w zabieraniu uczviwie pracujacym ludziom pieniedzy i rozdawaniu innym. rozumiem jeszcze sytuache gdzie ludzie posiadajacy dzieci maja ulgi podatkowe, bo po pierwsze musza pracowac i placic podatki zeby z takiej ulgi korzystac, po drugie nie musisz zatrudniac nowych urzednikow do obslugi tej komuszej fanaberii, po trzecie mam nadzieje zdajesz sobie sprawe, ze zeby dac komus te 500 zlotych, to innym musza zabrac wiecej niz piecset, po czwarte nie wyrabia to
@czarodziejski_flet: za to ty musisz wyrobić w sobie nawyk czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem, że należy zabierać ludziom pieniądze. Napisałem, że JA z chęcią płaciłbym takie podatki. Pomysł dawania w takiej postaci jak to zrobiono jest według mnie chory.
@muak47: ale denerwuje cię kolega czy tylko głupie państwo? Bo pomysł 500+ na dziecko jest idiotyczny, ale choćbym 100 tys. na miesiąc zarabiał, to bym 500 na dziecko brał. Inna sprawa, że na czarno bym nie pracował.
@muak47: to, że wszędzie tak jest, a ty chcesz uciekać do USA, gdzie również masz opiekę społeczną i podatki. Po prostu już ci mówię, że dalej ci tam będzie nie pasować.

Czy kolega kwestionuje istnienie podatków?

@ediz4: oczywiście, tylko tych, które robią innym dobrze, a nie jemu. W typowo polski sposób narzeka jak to wszyscy inni mają lepiej tylko on jeden ma zawsze pod górkę. Ja tam fanem 500+ nie
@grzegorz-zielinski:

oczywiście, tylko tych, które robią innym dobrze, a nie jemu...

Hmm. Mamy podatki bezpośrednie które płaci każdy kto kupuje dany produkt/usługę i podatek dochodowy który płaci się od dochodu. Oprócz tego jakieś podatki lokalne które się płaci za środki transportowe itp, itd. Teraz wprowadzają kolejne podatki - de facto w większości ściągane z konsumentów aby stworzyć z grupy uprzywilejowanej jeszcze bardziej uprzywilejowaną. Rozumiesz że to jest tworzenie sobie twardego elektoratu
@muak47: Też uważam że 500+ jest kiepskim pomysłem, z jeszcze bardziej kiepskim wykonaniem, ale nie pomyślałeś o tym, że on(i) sobie tego wszystkiego odmawiali, aby dzieciakom "zrobić dobrze"? A teraz normalnie będą mogli sobie pozwolić na trochę spokoju finansowego. Ja bez 500+ jeżdżę z dzieciakami co roku na wakacje (takie na jakie mnie stać) i uważam, że DLA DZIECIAKÓW jest bardzo dobre/ważne.

Popatrz na to odwrotnie. Za zarobione pieniądze, mogę sobie
Póki co mówimy o Polsce.


@ediz4: nie

Muszę poważnie pomyśleć bo mam taką możliwość nad wyjazdem do USA, wolę już napędzac im gospodarkę niż płacić na patologiczne pomysły naszych rządów.

mówimy o wyjeździe do USA, gdzie będzie takie samo narzekanie.

Przecież kolega wyżej napisał że koleś jak i jego żona pracuje na czarno więc dostanie 500zł już na pierwsze dziecko. Jeśli popierasz takie coś to spoko.

Nie, ale jak mi źle
@grzegorz-zielinski: masz racje, ze podatki są wszędzie. ale dochodzi dodatkowy social i to dość spory. te pieniądze się z kosmosu nie wezmą i może się skończyć tak, że podatki zostaną podniesione.
Chętnie będę płacić podatki na social dla osób niepatologicznych i tych które tego potrzebują lub chociaż trochę podniesie standard życia, ale jeśli ktoś jawnie przyznaje się, że wyda pieniądze przeznaczone na dziecko na swoje fanaberie to może to #!$%@?ć. daj
@onsok: Nie, bo nie grzebię ludziom po kieszeniach i nie polepszam swojego ego tym, czy ktoś jest patologią czy nie (oczywiście wg. moich standardów bo jakżeby inaczej). To kiepska cecha wchodzić ze swoim nochalem w życie innych i oceniać by poczuć się lepiej, że się nie jest cwaniaczkiem i patologią, a jak do tego jest mi źle, to jeszcze mam wymówkę i mogę zwalić że to wina wszystkich innych nie moja.
Niestety w tej rozmowie jedynym lewakiem jesteś Ty, jeśli ktoś zabiera z mojej kieszeni aby dać komuś innemu to chyba mam prawo kwestionować słuszność takiej decyzji?


@muak47: Co? Dobra, a co jak są podnoszone wydatki na policję - też masz prawo to kwestionować? A jak na kulturę to też? A jak szpital w Pcimiu Dolnym dostanie dodatkowe kilka milionów to też, bo dlaczego wyciąga się na to kasę z Twojej kieszeni?
@grzegorz-zielinski:

nie bardzo rozumiesz, nigdzie nie napisałem że coś jest dobre albo złe w kwestii konkretnych programów czy podatków, kwestionuję motywy OP, który tak naprawdę jest po prostu zazdrośnikiem że ktoś ma lepiej od niego i twierdzi, że w USA mu źle nie będzie...

Ale nie widzisz problemów w kombinowaniu aby państwo oszukać i wyciągnąć dla siebie jak najwięcej. Op się z tego powodu irytuje że kombinatorzy jeszcze w nagrodę dostają