Wpis z mikrobloga

Dlaczego ok. 700k frankowiczów którzy nie przewidzieli możliwości zwiększenia kursu franka wychodzi na ulice i domaga się pomocy od państwa? Mówienie że banki ich oszukały jest śmieszne, znaleźli #cebuladeals a teraz płaczą... Dlaczego oni mają być uprzywilejowaną grupą społeczną na którą się składamy wszyscy?

#pytanie #kredyt #frankowicze
  • 196
  • Odpowiedz
@al_b: Zawsze mnie to denerwuje. Są ludzie, którzy mają kredyty w złotówkach i są naprawdę w złych sytuacjach i jakoś nikt im nie pomaga. Jest mnóstwo ludzi, głównie starszych, którzy zostali wykorzystani przez rózne parabanki, toną w długach i nikogo to nie obchodzi. Albo pomóc wszystkim, albo nikomu.
  • Odpowiedz
To są #!$%@? lemingi platformowe z takiego np Gdańska.


@thlk: Wina PO. Bo to wcale nie PiS protestował przeciwko ograniczaniu udzielania kredytów frankowych. To wcale nie Duduś obiecywał pomoc frankowiczom (czyli ruchanie złotówkarzy).
  • Odpowiedz
Frankowicze to frajerzy. Żądają teraz pomocy od państwa. Ja bym im pomógł. Pałami albo gumową amunicją. Bo zabijać ich nie można dopóki nie spłacą kredytu.
  • Odpowiedz
A ja wziąłem kredyt w frankach będąc świadomym możliwych zmian kursu. Nie życzę sobie aby państwo mnie do czegokolwiek zmuszało w sprawie mojego kredytu. A ci co protestują to zwykli kretyni. Niech teraz oddają mieszkania jak nie pomyśleli podczas brania kredytu.
  • Odpowiedz
@al_b: bo:
1. bank - /sprzedawca usługi - lichwiarz/ nie chciał dać w PLN, gdyż w pln nie spełniałeś wymagań - dziwne, że w pln nie było problemu/. To bank ich #!$%@?ł licząc na dużżżżże zyski.
2. nie każdy potrafi rozumnie ująć 30 lat spłaty kredytu / ratingi, wahania nastroju jude i rusy/ itp.
3. pranie mózgu przez sprzedawcę usługi.
4. w 2004 roku wiozłem kredyt w PLN - spłaciłem
  • Odpowiedz
A czym się różni ta sytuacja od tego, jakbym na giełdzie kupił udziały jakiejś firmy a później akcje zaczęłyby spadać? Więc mam prawo oczekiwać pomocy od państwa? Zostałem oszukany w tej sytuacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale pamiętajcie, że nie wszyscy frankowicze są takimi idiotami, że nie czytali umów lub nieodpowiednio rozłożyli raty, bo tak nie jest (sam znam dwa przypadki, gdzie nie ma problemu ze spłatą). Podejrzewam, że spora część żadnej pomocy nie oczekuje.

Poza tym protestujący to faktycznie idioci. Pretensje do banków, że waluta zmienia kurs - może niech jeszcze pójdą pod ambasadę Konfederacji Szwajcarskiej z transparentami, bo państwo to ośmieliło się uwolnić kurs franka.
  • Odpowiedz
@al_b: może bądzmy ludźmi i wspomagajmy bliźnich w potrzebie a nie #!$%@? im jak i z której strony możemy byleby nie mieli lepiej od nas bo czemu ja mam mieć gorzej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz