Wpis z mikrobloga

Dlaczego ok. 700k frankowiczów którzy nie przewidzieli możliwości zwiększenia kursu franka wychodzi na ulice i domaga się pomocy od państwa? Mówienie że banki ich oszukały jest śmieszne, znaleźli #cebuladeals a teraz płaczą... Dlaczego oni mają być uprzywilejowaną grupą społeczną na którą się składamy wszyscy?

#pytanie #kredyt #frankowicze
  • 196
  • Odpowiedz
@al_b: Moi rodzice wzięli 8 lat temu kredyt we Frankach. Po ośmiu latach spłacania mają tyle samo do spłacenia co w momencie brania kredytu. Nie oczekują oni żadnej pomocy od państwa bo rzeczywiście była to ich decyzja. Tylko chodzi o to, że 8 lat temu moi rodzice szli do banku z myślą o kredycie w złotówkach. To bank ich przekonał do Franka. Ja wiem, każdy z Was byłby mądrzejszy niż moi
  • Odpowiedz
@Rss8: Wzięła mieszkanie za 800k zł. Teściu miał spłacać połowę. #!$%@? nóż się w kieszeni otwiera jak cos takiego czytam. Ja się zastanawiam czy stać mnie na chatę 43m2 w Krakowie, a ona #!$%@? 110m2 i jeszcze jęczy, że to kara rozpisana na 30lat, a to więcej niż za zabójstwo. WTF?!
  • Odpowiedz
mam kumpla który ma kredyt we frankach i powiedział że w tamtych czasach banki przyznawały kredyty tylko we frankach, jest to prawda?


@ugotowany_kamien: Tak #!$%@?, bo walutą w Polsce jest Frank... Pytasz też o to, czy woda jest mokra? Oczywiście, że wtedy też były udzielane kredyty złotówkowe, ALE te we franku były tańsze i podobnie jak ktoś nie miał zdolności na daną kwotę w PLN, to mógł ją mieć na taką
  • Odpowiedz
@PiersiowkaPelnaZiol:

A że banki zmieniły oprocentowanie, to na pewno było to w umowie.


Wiele rzeczy jest w umowie. Np. niedawno bank podniosl oplaty, mimo ze w umowie bylo ze nie moze. To samo robia operatorzy telekomunikacyjni.

I co im zrobisz? Masz kase zeby sie sadzic z nimi?

Niech teraz płacą za swoją głupotę


Ale jaka glupote?

Wiesz co to jest tzw. "mis selling"?

W UK bank np. wciskaly PPI i teraz
  • Odpowiedz
@al_b: ja tez nie przewidziałem i po 8 latach spłaty miałem 50 tys złotych więcej do spłaty niż wziąłem ;( Ale ma szczęście dobrze i szybko sprzedałem i problem z głowy . Nigdy więcej kredytów !!!!!!!
  • Odpowiedz
@al_b: świetna analiza, w TV pokazują 5000 protestujących, a wam dupy pękają ze 700 k osób chce zwrotu pieniędzy, najbardziej chcielibyście ich ukamienowac. Mam dużo znajomych z kredytem frankowym i faktycznie narzekaja ze jest ciezej ale nikt nie mówi ze cokolwiek im się należy od państwa, nakręcajcie się dalej :D
  • Odpowiedz
Najważniejszy powód, dlaczego nie wolno im pomagać:
jakby wartość franka by spadła, to by nie dawali zysku państwu, tak to by wkurzyli.
Ale większość jest i tak zadowolona.
  • Odpowiedz
@al_b: wychodzą tak samo jak górnicy, nauczyciele (wykształceni bardziej powinni przewidzieć niż i się przeszkolić) tak samo jak rolnicy i nie pisz 700k tylko 700k - 1 bo ja nigdzie nie wychodzę i mam to w dupie :P
  • Odpowiedz
Moja rodzina wzięła kredyt na mieszkanie we frankach i jak zorientowaliśmy się, że kurs mocno rośnie to spłacaliśmy go jak najszybciej. Trochę nas to wyniosło, ale nikt nie narzeka, wiadomo jakie to niesie ze sobą ryzyko.
@al_b:
  • Odpowiedz
@RobotKuchenny9000: Jezus Maria, w końcu głos rozsądku bo aż mi mózgownica pęka i żyły ciśnienia nie wytrzymują jak widzę kolejnego głupio-mądrego który mędrkuje się że można było to przewidzieć. No owszem ale po to są do cholery specjaliści by uprościli nam ten skomplikowany rynek. Rynek finansowy nie jest prosty i ekonomiści do tej pory nad nim się głowią. No chyba że zdegradujemy ekonomię do zwykłej pochodnej ludzkich zachowań bo tak z
  • Odpowiedz
@abdonaty: no daj spokój z tymi ekonomistami.Wystarczyło sięgnąć do historii kursów walut,które w tym czasie uważano za stabilne.Jeszcze w ogóle przed pierwszą pożyczką hipoteczną denominowaną w obcej walucie.Tylko że pazerność zawsze przesłoni rozsądek,z którego to faktu skwapliwie korzystają banki i wszyscy pozostali mający w tym interes.
  • Odpowiedz