Wpis z mikrobloga

Ile dać/brać netto za godzinę pracy programisty-freelancera Python, który ma już 1-2 letnie doświadczenie, ma kilka większych projektów na koncie i potrafi biegle front-end (również bootstrap,angular) oraz wszystko spiąć razem? Jakie teraz stawki wchodzą w grę? (min-max)?
#webdev #python #freelance
  • 47
  • Odpowiedz
to jest realne, a co?


@Avario: Realne jest... Jak wygranie w Totka.
Nie przesadzaj. Gdzie i kto tak zarabia (w kraju)?
Przecież to w zasadzie stanowisko "młodszy programista".
  • Odpowiedz
@defoxe: No mówimy o 2 latach KOMERCYJNEGO doświadczenia. Dodaj do tego uczenie się na własną ręke, może studia jak ktoś robił.
@patx: Ciężko mi powiedzieć, wiesz, generalnie pythonowcom płaci się z tego co widziałem troszkę mniej niż javascriptowcom których zarobki mocno wyskoczyły bo node i angular.
  • Odpowiedz
@defoxe: Co proszę?
Warszawa - starsi programiści , 10-15k brutto to jest standard. Ale to Warszawa, zaznaczam.

Ponownie, mówił, że 1-2 lata doświadczenia, zrozumiałem, że 1-2 lata na etacie. ;)

@patx: Ja w pierwszej pracy bez doświadczenia na etacie ( tylko freelancerka ) miałem 4200 zł netto :)
  • Odpowiedz
Warszawa - starsi programiści , 10-15k brutto to jest standard. Ale to Warszawa, zaznaczam.


@Avario: No Wiedziałem.
( ͡º ͜ʖ͡º)
Ale Warszawa nie jest miarodajna (i ma w czym przebierać), reszta kraju to nie Warszawa.
Jeszcze może trochę Wrocław, Kraków podbijać
  • Odpowiedz
@defoxe: No ale stary, na remote nawet można dostać 80% tego samego w takiej Warszawie. Dzisiaj np widziałem ofertę 450 - 800 netto + vat dziennie na miejscu, albo 350 - 650 w remote. Ale to nie jest 2900 zł netto miesięcznie
  • Odpowiedz
@defoxe: W Trójmieście. Mam Ci pokazać faktury, które wystawiam? :) Po opłaceniu ZUSów, podatków, księgowego itp. zostaje mi na czysto nawet więcej niż piszesz.
  • Odpowiedz
Mam Ci pokazać faktury, które wystawiam? :)


@motokate: Też ci mogę pokazać faktury, nie chodzi mi o licytację.
Pytam się kto (jakie doświadczenie itd.) i za co dostaje 8k na rękę.
3miasto, ok to podobnie jak Warszawa. Jedno z "centrów" i większych "metropolii" w Polsce.
  • Odpowiedz