Wpis z mikrobloga

@krisip: Moja znajoma wyszła za muzłumanina, ale to jest muzłumanin z Serbii albo Jugosławi. Z tamtych stron. Nie wygląda na ciapatego, jest wykształcony. I też wiele razy się zastanawiałem czy jest groźny. Zdaje mi się że muzłumanin z Syrii, Iraku itp. to zupełnie inny islam niż właśnie Serbowie i inni z Bałkanów. Jak się mylę to niech ktoś poprawi.
@krisip:
Faktycznie uber mindfuck, że nie wszyscy ludzie z danej grupy społecznej czy danego wyznania są zupełnie tacy sami. Kto by się spodziewał?

Same religie nie są jednoznaczne. Przynajmniej: nie są interpretowane w jednoznaczny sposób. Muzułmanie dzielą się na mniej i bardziej radykalnych. Mniej i bardziej #!$%@?. Można np. powiedzieć, że szariat jest #!$%@?, że mordowanie kogoś za apostazję jest uber #!$%@?ą dziczą, że w państwach muzułmańskich żyje się z naszego
@krisip: no właśnie tak! podobno mogą łamać wszystkie swoje "przykazania" byle okłamać, a póżniej złamać innowierce!
Nie chce mi się tego znaleziska szukać, ale wszystko o okłamywaniu niewiernych jest w koranie.