Wpis z mikrobloga

jest jeszcze jakiś sposób na zmianę waluty bez tego przewalutowania przez ryanair?
miałem wczoraj kupić bilet w obie strony, gdzie powrót kosztuje 79zł, ale jednak kupiłem tylko w jedną, bo nie byłem pewien powrotu i teraz gdy go wybieram z Londynu, oczywiście pokazuje mi w GBP to nie jest 15gbp, czyli ok 80-90 zł, tylko jest 20gbp i bilet wychodzi 40zł drożej.
kiedyś działał ten myk na otwieranie drugiej strony i lotu z PL, a waluta się zmieni, ale to już nie działa, zmienia walute, ale przelicza na 115zł :/
#tanieloty #podroze #ryanair
  • 4
@sasimm: wydaje mi się, że nie jest możliwa zmiana waluty z 20 GBP na 79zł
po prostu kupując w 2 strony masz inną niższą cenę niż kupując w jedną stronę
@Seeba: właśnie przed grudniem działał ten sposób na otworzenie drugiej karty z PLN i wtedy zmieniało na normalną cenę w złotówkach, ale kurde, skąd rozbieżność aż 40 zł. gdybym wiedział, to bym jednak kupił w dwie strony :/
@sasimm: czasem jest tak że po prostu przewalutować można po normalnym kursie w ten sposób (otwierając 2 kartę w PLN), ale wydaje mi się że w opisywanym przez ciebie przypadku mamy do czynienia z różnymi taryfami po prostu.
Wyjaśnię to tak: ryanair ma cenę dla Polaków lecących do londynu za np. 200zł w obie strony, oraz cenę dla Brytyjczyków lecących do polski za 350zł w obie strony. niby daty te same,