Wpis z mikrobloga

Krótka historia jak straciłem przyjaciółkę, którą znam od 30 lat.

Wciąż jestem w Indiach, rozmawiałem ze starą znajomą na skype. Temat zszedł na politykę. Okazało się, że głosowała na #nowoczesnapl Próbowałem jej wyjaśnić, że to nowa odsłona PO ale nic do niej nie docierało. Broniła #petru tak zacięcie, jak by od tego zależała przyszłość Polski. Rzuciła oczywiście, że czyta "W polityce" (czy jakoś tak) więc zna się lepiej ode mnie. Twierdziła również, że Petru jako cytuję "wybitny finansista" ma szansę przywrócić naszą ojczyznę do czasów świetności.
Moje argumenty zdały się na nic więc nie dała mi wyboru.
- nie może już liczyc na moją pomoc (załatwiałem jej pracę w Norwegii)
- usunąłem ze skype, FB, telefonu i wszędzie gdzie się dało.

Nie zniosę bowiem hipokryzji oraz działania na szkodę moją oraz całego społeczeństwa. Sądziłem, że jest inteligentna a okazała się prostym, małym zmanipulowanym głuptasem. Szkoda mojego czasu na tego typu ludzi.

Teraz gdy myślę czy słusznie postąpiłem wystarczy, że przypominam sobie jakie bzdury mówiła podczas naszej rozmowy i z miejsca mi przechodzą wątpliwości.


#polityka #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #gorzkiezale
  • 74
@shogun1978:

Większość problemów jakie obecnie mam ja, moja rodzina i przyjaciele wynika z rządów przez ostatnie 8 lat oraz wcześniej komunistów. Okazało się, że ona przyczyniła się do tego.

Niech teraz w takim razie zwróci się o pomoc do pana Petru.

Prawica tak bardzo prześladowana. Pewnie sam Tusk nasłał na Ciebie służby specjalne( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli to nie ta słynna zarzutka to współczuje...
@shogun1978: A ja Cię trochę rozumiem. Może i nie jest to powód do zrywania znajomości, ale generalnie polityka jest drażliwym tematem jak dla mnie, więc gdy widzę, że ktoś jest głupcem i nie poprowadzisz z nim merytorycznej rozmowy, tylko zacznie rzucać pustymi hasłami i bzdurami, to ucinam rozmowę, bo nie ma sensu się denerwować i spierać. Patrzę z politowaniem na fanatyków Nowoczesnej i PO...
@shogun1978: ale taguj #bekazprawakow i #bekazpodludzi - zachowujesz sie jakby serio była conajmniej wojna a Twoja koleżanka/przyjaciółka zwał jak zwał zaczęła współpracę z gestapo odchodząc z AK. W Twojej głowie urodziła sie jakas okropna myśl, ze ktos kto ma inne poglądy Ciebie zdradził. Smutne jakim zafiksowanym fanatykiem politycznym musisz byc zeby poglądy polityczne stawiać wyżej od długoletniej przyjaźni. Żeby kłócić się o to, ktora grupa świń przy korycie jest lepsza zrywając