Wpis z mikrobloga

Krótka historia jak straciłem przyjaciółkę, którą znam od 30 lat.

Wciąż jestem w Indiach, rozmawiałem ze starą znajomą na skype. Temat zszedł na politykę. Okazało się, że głosowała na #nowoczesnapl Próbowałem jej wyjaśnić, że to nowa odsłona PO ale nic do niej nie docierało. Broniła #petru tak zacięcie, jak by od tego zależała przyszłość Polski. Rzuciła oczywiście, że czyta "W polityce" (czy jakoś tak) więc zna się lepiej ode mnie. Twierdziła również, że Petru jako cytuję "wybitny finansista" ma szansę przywrócić naszą ojczyznę do czasów świetności.
Moje argumenty zdały się na nic więc nie dała mi wyboru.
- nie może już liczyc na moją pomoc (załatwiałem jej pracę w Norwegii)
- usunąłem ze skype, FB, telefonu i wszędzie gdzie się dało.

Nie zniosę bowiem hipokryzji oraz działania na szkodę moją oraz całego społeczeństwa. Sądziłem, że jest inteligentna a okazała się prostym, małym zmanipulowanym głuptasem. Szkoda mojego czasu na tego typu ludzi.

Teraz gdy myślę czy słusznie postąpiłem wystarczy, że przypominam sobie jakie bzdury mówiła podczas naszej rozmowy i z miejsca mi przechodzą wątpliwości.


#polityka #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #gorzkiezale
  • 74
  • Odpowiedz
Próbowałem jej wyjaśnić, że to nowa odsłona PO


@shogun1978: Jakich argumentów użyłeś? Śmiesznych obrazków z mirko czy powiedziałeś jej że Petru jest "wszędzie w telewizji" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shogun1978: Facet, zluzuj troche. Nie mieszkasz w Polsce od paru ladnych lat, a zrywasz znajomosci z powodu odmiennych pogladow politycznych, czyli defakto z powodu czegos, co bezposrednio Cie nie dotyczy. Moi najlepsi znajomi maja poglady od najbardziej skrajnych w prawo (ONR, MW), po lewo (Razem), wszyscy sie swietnie dogadujemy. Rozumiem, masz jakas idee, ale to nie znaczy, ze musisz narzucac ja wszystkim innym.
Przemysl to.
  • Odpowiedz
  • 13
@shogun1978:

Sądziłem, że jest inteligentna a okazała się prostym, małym zmanipulowanym głuptasem.


Ktoś jest głupi, bo ma inne zdanie niż ja - zaiste, tok rozumowania inteligentnego człowieka xD

  • Odpowiedz
@shogun1978: Poznaliście się mniej-więcej na początku szkoły podstawowej, do teraz utrzymywaliście dobry kontakt i ty zerwałeś znajomość przez jej poglądy polityczne?!
Albo zarzutka albo jesteś chorym fanatykiem.

  • Odpowiedz
Próbowałem jej wyjaśnić, że to nowa odsłona PO ale nic do niej nie docierało.


@shogun1978: Bo trzeba argumentować, a nie wmawiać komuś. W jaki sposób próbowałeś ją do tego przekonać? Póki co poznaliśmy wersję jednej strony, jeśli byś udostępnił rozmowę na ten temat moglibyśmy wyrobić sobie pełną opinię na ten temat.
Poza tym zrywanie 30-letniej przyjaźni przez rozmowę o polityce jest idiotyzmem. Jestem ciekaw jak wyglądał ten fragment rozmowy.
  • Odpowiedz