Wpis z mikrobloga

Krótka historia jak straciłem przyjaciółkę, którą znam od 30 lat.

Wciąż jestem w Indiach, rozmawiałem ze starą znajomą na skype. Temat zszedł na politykę. Okazało się, że głosowała na #nowoczesnapl Próbowałem jej wyjaśnić, że to nowa odsłona PO ale nic do niej nie docierało. Broniła #petru tak zacięcie, jak by od tego zależała przyszłość Polski. Rzuciła oczywiście, że czyta "W polityce" (czy jakoś tak) więc zna się lepiej ode mnie. Twierdziła również, że Petru jako cytuję "wybitny finansista" ma szansę przywrócić naszą ojczyznę do czasów świetności.
Moje argumenty zdały się na nic więc nie dała mi wyboru.
- nie może już liczyc na moją pomoc (załatwiałem jej pracę w Norwegii)
- usunąłem ze skype, FB, telefonu i wszędzie gdzie się dało.

Nie zniosę bowiem hipokryzji oraz działania na szkodę moją oraz całego społeczeństwa. Sądziłem, że jest inteligentna a okazała się prostym, małym zmanipulowanym głuptasem. Szkoda mojego czasu na tego typu ludzi.

Teraz gdy myślę czy słusznie postąpiłem wystarczy, że przypominam sobie jakie bzdury mówiła podczas naszej rozmowy i z miejsca mi przechodzą wątpliwości.


#polityka #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #gorzkiezale
  • 74
  • Odpowiedz
@shogun1978: zacieta dyskusja z rodzina albo przyjaciolmi o poltiyce to najbardziej #!$%@? recz jaka mozna zrobic, ani ty ich nie przekonasz ani raczej oni ciebie za to kazdy wyjdzie z niej #!$%@?
  • Odpowiedz
@shogun1978: Z calym szacunkiem, ale pozwoliliscie sie zmanipulowac ludziom, ktorych prawdopodobnie nigdy na zywo nie widzieliscie, zakonczyliscie rzeczywista relacje przez jakichs idiotow z telewizji. Bardzo przykre.
  • Odpowiedz
@shogun1978: naprawdę chodziło tylko o poglądy polityczne i pokłóciliście się o teatrzyk dla mas w mediach? Czy sprawa jest głębsza? Bo to wygląda na przykrą sprawę, kończenie długoletniej znajomości z powodu takich, bądźmy szczerzy, pierdół.
  • Odpowiedz
@shogun1978: To zarzutka?
Jeśli nie to nie uważasz, że powinny rządzić osoby mające doświadczenie i umiejętności a nie populiści otaczający się konformistami i ludźmi bez podstawowej wiedzy, którzy będą im tylko przytakiwać?
  • Odpowiedz
@adi2131: To coś więcej niż poglądy polityczne. Tutaj chodzi o nasze postrzeganie rzeczywistości. Jeżeli ktoś głosuje na Petru czy PO to znaczy, że nie ogarnia co się dookoła niego dzieje. Poświęcałem czas i energię aby jej pomagać w pewnych kwestiach i gdy dowiedziałem się, że głosowała na Petru to poczułem się jak by mi wbiła nóż w plecy. Większość problemów jakie obecnie mam ja, moja rodzina i przyjaciele wynika z rządów
  • Odpowiedz
@ninetyeight: Bardzo dobrze. Dzisiaj śmieszkowałem #heheszki z grupą hindusów z czego tylko jeden był chrześcijaninem a pozostali wyznawali hinduizm. Okazało się, że wszyscy mamy niebawem wigilię chociaż może się różnie ten dzień nazywać. Tak czy inaczej hinduizm to bardzo pokojowa religia i nikt z nas nie widzi problemu aby porozmawiać czy to o religii czy o innych sprawach.
  • Odpowiedz
@shogun1978:

choćbym miał stracić wszystkich znajomych to wolę to niż zadawać się z fanatykami Petru, PO, PSL i lewactwa

Stary, no to wybacz, zrobiłeś głupotę straszliwą. Daleko mi do bycia fanem "lewactwa", ale w tej sytuacji na fanatyka wyszedłeś niestety Ty. Zrujnowałeś 30-letnią wartościową relację. I dlaczego? Gdyby ta dziewczyna zaczytywała się czerwoną książeczką Mao albo chciała zameldować u Ciebie cygańską rodzinę, to może bym zrozumiał. Ale spójrz na to z
  • Odpowiedz
@shogun1978: Spoko sebastian, przeciez to typowe, ze najpierw sie z kims zaprzyjazniasz, potem chwalisz jakimi to wielkimi przyjaciolmi jestes, potem zrywasz kontakt przez jakas glupote i obsmarowujesz tego czlowieka w internecie. Pamietasz te malezenstwo ze stanow zjednoczonych?
Owszem, moze sie zdarzyc raz, dwa ze taka sytuacja jest prawdziwa. Ale skoro tyle ludzi sie od was odwraca, to jest to wina tych ludzi, czy moze...wasza?
  • Odpowiedz
@Huckenbush: Niestety, jak wiekszosc osob traktuje internet jako rozrywke i bierze rzeczy czytane tutaj z pewna doza krytycyzmu i przymruzeniem oka, tak Sebastian czesto sprawia warazenie, ze internet bierze calkowicie powaznie. W dodatku grajac w te swoje gry online poznaje "przyjaciol" (najczesciej wiek okologimnazjalny, szkola srednia), ktorzy mu rzucaja jakies teorie i newsy a on je lyka bez jakiegokolwiek zastanowienia.
  • Odpowiedz