Wpis z mikrobloga

@robertx: Pytanie brzmi czy chcesz nauczyć się go tylko obsługiwać czy robić to dobrze. Staraj się przede wszystkim robić tak, żeby nie było widać, że zdjęcie było retuszowane. Da się to zrobić i nie jest to wcale trudne patrząc na ogromną ilość tutoriali. Po obrobieniu zdjęcia, sam spójrz na zdjęcie i oceń: 'Czy widać, że było przerabiane w PS ?'. Jeżeli sam sobie odpowiesz, że tak widać, to zostało to zrobione
  • Odpowiedz
@doenutt: @ukaszukasz: Dzięki za szczerość :) Mój pierwszy raz z photoshopem jak pisałem więc krytyka jak najbardziej wskazana - im bardziej konstruktywna jednak, tym lepiej.

@jem_pierogi: Znaczy, że pracować na jak największym przybliżeniu, i poprawiać z dokładnością do 1 piksela, dobrze rozumiem? W ten sposób wydaje mi się, że pracy będzie właśnie bardzo dużo, ale może coś źle zrozumiałem. Wyjaśnij jeżeli mogę Cię o to prosić

@defoxe: @
  • Odpowiedz
@robertx: Dobre nastawienie masz, więc będzie dobrze ! :) Jednak pamiętaj, że jak już coś tam robisz, staraj się to robić, aby wyglądało realistycznie, jak nie wygląda, to po prostu podchodź do tego, jak do nieskończonej pracy, która wymaga jeszcze poprawek :)
  • Odpowiedz
@robertx: tak. w sumie sam jestem poczakujacym, ale zawsze jak przyblizam tak, ze jednego pryscza mam na caly monitor (albo przynajmniej pol monitora) to najlepiej jest praocwac z przeciagnieciami/stempelkami. zawsze niektore mozesz lekko kolorowac na kolor skory. pocwicz tak na paru twarzach, to szybko podlapiesz, nawet jesli nie bedziesz pracowal na takim przyblizeniu :) poisedz z dwie godzinki dziennie, to po tygodniu bedziesz w t ym dosyc zajebisty
  • Odpowiedz