Wpis z mikrobloga

Przypomniał mi się taki proceder, który zauważyłem u moich znajomych po skończeniu studbazy. Po ukończeniu właściwego kierunku studiów, rejestrują się na inny gównokierunek. Byle co, byleby było 100% szansy przyjęcia. Jakieś europeistyki, hotelarstwo inne #!$%@?. Ratio cebulendi tych studentów-słupów to zniżki na kurde pizze, i komunikację miejską. Kino to raczej nie, bo przecież internet jest hehe, a teatr to po co to komu XD. Czyli tak, płacą tam ~80 CBL wpisowego, dostają się na studia, nadal mają status studenta, a na uczelni byli tyle coby tylko dokumenty przywieźć i odebrać. Takim sposobem semestr, bądź nawet cały rok, jeśli uczelnia ma rozliczenie roczne, popylają sobie na zniżeczkach hehe. Co gorsza, tacy podludzie nawet nie czają obciachu w tym co robią. Ba, chwalą się tym. O stary, ale przycinka, a Ty co? dalej za margerite 15 zł? XD nawet mi cie nie zal.

Czy tylko ja wyczuwam tutaj woń #cebula #cebuladeals czy bardziej mam #boldupy bo sto lat temu zabrakło dla mnie miejsca na wymarzony kierunek. Dwa miejsca dokładnie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Tagnę jeszcze #studbaza
Krachu - Przypomniał mi się taki proceder, który zauważyłem u moich znajomych po skoń...

źródło: comment_PsQXP6dqazQWlXtvraVsUEykw55Upe4B.jpg

Pobierz
  • 110
  • Odpowiedz
@Krachu: Taka sama sytuacja jest z tymi co zabierają stypendia socjalne. Znam ludzi których rodzice mają przepisaną firmę na dziadka co ma 80 lat. To taki delikwent pobiera wszystkie możliwe stypendia socjalne pomimo tego że rodzice zarabiają grube pieniądze. Tak samo koleżanka mojej dziewczyny, torebki oryginalne od LV czy Korsa zastanawia się czy nie złożyć podania o socjalne bo może. Taki mam kraj co zrobić. Kolega natomiast po zapisaniu się
  • Odpowiedz
Ja nawet rozumiem tych, którzy na te legitymacje polują i się tym czasem jeszcze chwalą. Tych od socjalu również. Wspaniała sprawa i jak @Sudokuu napisał dzięki tej cebuli ktoś jeszcze dostanie bólu dupska. Nic tylko zrobić xD. Potrafię się wczuć w taką motywację.

Tylko nie chciałbym mieć z takimi ludźmi do czynienia.
  • Odpowiedz
Nie mogę czytać takich pseudoargumentów jak "dopóki politycy kradną to ja też będę szukał luk w prawie". Przecież to nie politycy opłacają Twoje cwaniactwo. Dla mnie jesteście na równi bo okradacie społeczeństwo. Często słyszę, że "każdy jest uczciwy dopóki nie ma okazji żeby ukraść" i właśnie widzę, że to prawda. Jak ktoś napisał będą gdzieś rozdawać gratisy to zamiast wziąć jeden zabierzecie garść, jak można mieć zniżki udając studenta to zapiszecie się
  • Odpowiedz