Wpis z mikrobloga

#gamedev #funventure

Siema mireczki troche minęło czasu od kiedy ostatnio tu coś pisałem... jak tam po PGA ? Widziałem kilka na prawde fajnych indyków. #angryjohn Angry john widzilem wczesniej na wykopie ale jestem na prawdę pozytywnie zaskoczony oby tak dalej !

Ale wracając do mojego projektu. Miałem ostatnio bardzo mało czasu, ponieważ dość sporo z kumplami z pracy crunchowaliśmy ze względu na spring. Natomiast, wiele się zmieniło :) Zrezygnowałem z php ... po prostu dramat :)

Jako, że od 4 lat pisze codziennie w C# i mogę już śmiało powiedzieć, że mam w nim spore doświadczenie. Tak też zdecydowałem się napisać "restful game server" z użyciem ASP + Entity Framework + Web Api. I powiem tak ...
Zajebistosci ( ͡ ͜ʖ ͡) .
Pierwszą wersje serweru o identycznej funkcjonalnosci jak moj super php server napisalem w 4 godziny wraz z automatyczną dokumentacją. Natomiast było to słabe lecz wystarczające do testów gierki.

W tym momencie od 3 tygodni pisze już pełno prawny serwer i jestem zaskoczony jak to wszystko pięknie razem gra ze sobą a przy okazji tworze prawie z automatu panel admina z użyciem Metro Frameworku, który polecił mi inny super mirek @PsichiX zresztą wielkie dzięki za pomoc.

Wróciłem też do bloga, w którym nie będę co prawda pokazywał wam całości kodu ale będę pokazywał jak ślicznie i prosto to wygląda :) Sory za bugi w pisowni ;) nie jestem native .

https://thefunventure.wordpress.com/2015/10/22/first-version-of-game-server-written-in-c-with-entity-framework-and-web-api/

W przyszłości będę dodawał więcej info. na razie starczy :) POOZDROO
  • 4