Wpis z mikrobloga

Głosujemy na projekty we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim. Może to zrobić każdy kto mieszka we Wro ( ͡º ͜ʖ͡º).
Głosujemy na 3 projekty w trzech progach kosztowych. Polecane przeze mnie:
1 - Rowerowy Wrocław - ścieżki rowerowe w centrum
21 - przejście dla pieszych przy moście Grunwaldzkim
172 - wydzielenie torowiska tramwajowego na Traugutta
http://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/glosowanie

#wroclaw #rowerowywroclaw #urbanistyka
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drzamich: Niestety ale moje głosy poszły na inne projekty, bo na budowę oświetlenia i chodników w okolicy mojego osiedla przez miasto nie doczekamy się nigdy ( ͡° ʖ̯ ͡°) To smutne że w WBO ludzie muszą walczyć o takie podstawowe rzeczy jak chodnik.
  • Odpowiedz
1 - Rowerowy Wrocław - ścieżki rowerowe w centrum


@Drzamich: Zmarnowany głos, ten projekt i tak wygra, głosujących na niego lemingów i tak wystarczy.

21 - przejście dla pieszych
  • Odpowiedz
@ponton: czyli jak czasowo będziemy blokować drogę (światła) pomiędzy punktem a do b to nie zwiększymy czasu przejazdu i nie zwiększymy korków?
@nofink: wiem o tym, ale miejmy rozum. 100m dalej jest przejście. To poniekąd uderzy w niezmotoryzowanych bo czas podróży mpk się zwiększy
  • Odpowiedz
czyli jak czasowo będziemy blokować drogę (światła) pomiędzy punktem a do b to nie zwiększymy czasu przejazdu i nie zwiększymy korków?


@ahaw:

Po pierwsze: https://pl.wiktionary.org/wiki/zielona_fala

Po drugie, w godzinach szczytu samochody i tak tam stoją w korkach i poruszają się z prędkością spacerową. Jeżeli się zatrzymają na światłach, to za chwilę z powrotem dogonią korek, więc średnia prędkość między estakadami a Rondem Reagana się nie zwiększy.
  • Odpowiedz
@ponton: porównujesz Wrocław do Paryża, gdzie infrastruktura jest dużo bardziej rozwinięta, brawo( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widać to nawet na zdjęciu 5 pasów w jedną stronę które nie są zbytnio zapełnione.
  • Odpowiedz
172 - wydzielenie torowiska tramwajowego na Traugutta


NIGDY W ŻYCIU !!

@Drzamich: była sobie kiedyś dziurawa ul. Nowowiejska, korków praktycznie zero, aż jakiś geniusz wymyślił wydzielenie torowiska i nagle ulica zaczęła się korkować :) Teraz po przebudowie i zwężeniu w okolicy ul. Prusa (gdzie nota bene jakiś geniusz wymyślił światła !!!) obserwuję korkowanie się szczególnie jak ktoś skręca w prawo, ktoś za nim też,a pozostali stoją w korku, bo
  • Odpowiedz
@ahaw: przejscia nie tamuja ruchu. A we Wroclawiu jest mnostwo miejsc gdzie pieszy musi isc na okolo by przejsc przez jezdnie.
@kris007: Za to tramwaje jada plynnie, czyli tak naprawde wiecej ludzi porusza sie bez korkow.
  • Odpowiedz
@nofink: na Nowowiejskiej tramwaje zawsze jechały płynnie... To ulica, która prowadzi znikąd donikąd i nie był potrzebny lifting w postaci wydzielonego torowiska czy przystanków wenezuelskich.
  • Odpowiedz