Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie golfa IV 1,9 TDI aby tanio dojeżdżać do #pracbaza i właśnie przed chwilą, wracając z pracy tym tanim w eksploatacji wozem wypadł mi silnik. Tak #!$%@? wypadł mi silnik na asfalt. Jebnęło tak, że aż tablica rejestracyjna spadła. #!$%@? złom, teraz szukanie lawety, mechanik itd pewnie tysiak bądź lepiej w plecy. Pięknie się tydzień zaczął :/
#mechanikasamochodowa #motoryzacja #boldupy
  • 55
@bury256: Ja kupiłem sobie balerona124 i na trasie padła mi uszczelka pod głowicą i zatarłem silnik. Tydzień po zakupie ʕʔ Też miało być tanio i bezawaryjnie a skończyło się na włożeniu dwóch kafli w autko.
@bury256: Sam się na takiego czaiłem. Miałem już kilka upatrzonych. Ale ciągle coś było nie tak. A to sprzęgło słabe, a to blachy podgnite, a to to a to tamto i tak w kółko. #!$%@?łem się i kupiłem Citroena C2 w benzynie. Jeździ i nie gnije ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bury256: nie wiem co gorsze. Ja wymienilem 2lata temu duwmase w aucie... przejechałem 20tys km..i teraz padlo cos w skrzyni, mechanik podejrzewa dwumase... mimo ze dopiero 1/5 jej żywota.... kolejne 2tys zł w plecy? :/ Jutro usłyszę wyrok :/ wiec wspolczuje i rozumiem
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Jeśli do pracy ma więcej niż 10km to nie widzę przeciwwskazan do jazdy Dieslem. U mnie w rodzinie wszysyc zawsze jezdza dieslami. Obecnie stary ford focus juz 15 latek ma ponad 300k przejechane zakupiony z przebiegiem 150k 7 lat temu. Nie jezdzi prawie w ogóle w trasach. Codziennie odcinki po 1-3 km kilka razy i czasem dalej 20-30km. W sumie na bieżące naprawy przez ten okres prócz okresowych wymian poszło
@tfuj_pszyjaciel: @bury256: ile km masz w jedną stronę do pracy?

TDI nie spali tobie tych 5 litrów ON /100km, ponieważ te wartości osiągnie, kiedy będzie rozgrzany do temp. 90 C. Taki Golf aby osiągnąć odpowiednią temperaturę płynu chłodzącego oraz oleju silnikowego musi przejechać odpowiedni dystans, czyli od 4-6 km wzwyż i dopiero od takich wartości zaczyna się oszczędność na paliwie. Poniżej tego pali jak 3.0 V6 #takaprawda
Poza tym zależy
@Kreation: Ja miałem dizelka z dotartym silnikiem ponad 600k przebiegu no i niestety pechowo poszła mi uszczelka na trasie, wyleciał olej, dwa cylindry zatarte :/ No i zmieniłem silnik, póki co pracuje ładnie. Zobaczymy na trasie :D
@tymc: A ogólnie auto jak oceniasz, ile za nie dałeś? Ale musiałeś kupić auto już z dmuchniętą uszczelką, przecież to chyba niemożliwe żeby podczas jednej jazdy ją wydmuchało i zatarło silnik?