Wpis z mikrobloga

#windows #windows8 #windows81 #windows7 #microsoft #helpdesk #downgrade #gorzkiezale #pytaniedowykopkow #prosbadomirkow

Hej, posiadam lapka z Windows 8 (preinstalowany, OEM) w wersji Pro. Doczytałem że da się zrobić downgrade do 7 (suuuper!). Spisuję klucz zapisany w UEFI/biosie, robię format, instaluję win7pro z jakiegoś iso znalezionego w sieci. Chcę aktywować go kluczem od 8 (no skoro jest opcja downgrade to powinien jakoś to ogarnąć instalator) - dupa. Znalazłem w sieci, że muszę zadzwonić do Microsoftu i oni mi podają jednorazowy klucz blah blah. Dzwonię, 15min męki przez gówniane menu automatyczne non stop nawijające że chcę coś z Win10, a dopiero na koniec normalne pytania. Dodzwoniłem się do kogoś z technicznego w końcu i mówię mu o co biega, a on mi, że:

jak chcesz zrobić downgrade z oryginalnego Windows 8(.1) Pro do Windows 7 Pro to musisz mieć media (iso/płytkę/usb) i oryginalny klucz z Windows 7 Pro.


No ja do niego że jakim #!$%@? mam sobie to załatwić. Kupiłem laptop z Windows 8, nie podoba mi się ten system to chcę skorzystać z mojego prawda i zrobić downgrade do 7. Jak bym miał #!$%@? klucz z Windowsa 7 to po #!$%@? by mi był downgrade? Od razu bym sobie 7 zainstalował normalnym sposobem...

Ktoś tu może jest kto przechodził przez takie męki i jakoś to rozwiązał? Przy próbie aktywacji dostaję błąd 0xc004e003 - rozszyfrowałem że mówi że ktoś już tego klucza używa (niemożliwe), więc pewnie jakiś inny błąd to jest.

Z tego co wiem dało by się to rozwiązać jakbym miał klucz do Win7Pro nawet od kogoś, ale skąd ja go #!$%@? mam wziąć???? Kto normalny kupuje sobie Win 7 Pro, jak wszystkie OEMy itp. są max HomePremium a Pro kupuje może mały procent firm, które potrzebują kilka ficzerów z tej wersji out-of-box.

Na koniec jeszcze #zalesie - gościu na tym helpdesku totalnie nie ogarnięty, musiał pytać w ogóle ocb kogoś innego (a czas i kasa na telefonie leci), tłumaczy mi jakieś anegdoty z autami i pilotami do nich (wtf?), przez chwilę myślałem że dzwoniłem do jakiejś małej gówno-firmy jakiegoś janusza a nie do Microsoftu. (ba nawet znalezienie normalnego numeru do nich nie jest super proste, bo wskazówki by je uzyskać z oprogramowania nie pomagają).
  • 4
@poszlo_wyszlo: no dobra, ale skąd mam wziąć klucz do Windowsa 7 Pro? Nikt ze znajomych tego nie używa, bo wszyscy mają Home Premium ew linuxa? Jak masz to podziel się ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym ten system jest niesamowicie #!$%@?, kto mi da od ręki jego oryginalny klucz, będzie płacz że mi da to sobie nie zainstaluje później i będzie przypał czy coś bo nie ogarną
@poszlo_wyszlo: win8pro był preinstalowany z dodatkową partycją recovery (tylko 1 więc strzelam że z win8, nie używałem jeszcze). Z tego co pamiętam nawet sterowników nie było...

Nie znalazłem też na szybko info na ich stronie o downgradzie do Win7 na stronie HP, a jedynie wskazówki to "Kup oryginalny Windows7 i zrób czystą instalację" ()