Wpis z mikrobloga

Każdy kombajnista, który jedzie drogą z założonym hederem zajmującym 1,5 pasa ruchu powinien dostać cegłą w łeb. Jeszcze zazwyczaj taki debil jedzie środkiem, bo mu wygodniej - a osobóweczki - "PANIE RZNIWA SOM WIENC KOMBAJNY JERZDŻO". Wczoraj przez ~200 km dróg przez pola mijałem ok. 10 kombajnów i żaden nie miał zdjętego hedera. 4 z nich nie mieściły się na jednym pasie ruchu. #!$%@? wam w zbiornik za zboże.

A czterokrotnie większą cegłą powinien dostać traktorzysta z 3 przyczepami, któremu lampy działały tylko w ciągniku. Wyprzedzam (dzięki Bogu prędkość spacerowa) a ten gnój nagle skręca w lewo mrugając kierunkiem tylko na traktorze
##!$%@? #polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
Seraphiel - Każdy kombajnista, który jedzie drogą z założonym hederem zajmującym 1,5 ...

źródło: comment_U31SsPM2qyfSAjyVB24Ne1wTlHeGcBdW.jpg

Pobierz
  • 138
@TowarEksportowy: Wsie mają to do siebie, że z reguły nie buduje się wokół nich obwodnic, a zatem przejeżdża przez nie w celu dotarcia z jednego miasta do drugiego. No i tworzą się kilkuset metrowe korki za takim pajacem w kombajnie, który nie wie jak należy się nim przemieszczać. Może na zachodzie Polski problem ten nie jest tak widoczny, ale na wschodzie (woj. lubelskie), straty z tytułu niepoprawnie poruszających się kombajnów, spowalniających
Ale tobie się coś pomyliło.

No chyba jednak Tobie się coś pomyliło, przepisy mamy jedne wspólne a rolnicy świętymi krowami nie są. Pan Zdzisiek też by chciał wieźć ładunki ponadgabarytowe bez zabezpieczenia ale nie może. Kurierzy chcieliby przechodzić na czerwonym albo nawet jeździć pojazdami uprzywilejowanymi.

Na odwrót raczej, to ludzi na wsi nie obchodzi twoje zdanie xD

ale nasze pieniądze z dopłat już ich obchodzą bardzo

Siedz sobie mieście i nie wkraczaj
Ani trochę nie prawackie. Kombajnista wymyślił, że on nie będzie ponosił kosztów i obciąży nimi wszystkich wokół, którzy przez jego pasożytnicze myślenie będą musieli np. tracić czas, jadąc za nim w korku. Czyste lewactwo, kwintesencja przymusowego "solidaryzmu społecznego".

Ale prawackość nie oznacza, że będziesz sprawiedliwy i każdemu wszystko wynagrodzisz. Po prostu liczysz zyski i straty i jazda.
@Gdziezlapamichamiejeden:
Bo żeby ściągnąć heder i później zamontować znowu schodzi dużo, liczę około 2 godziny


@TSoprano: Przy odrobinie wprawy, nawet na starszych maszynach spokojnie można się zmieścić w 30 minutach.
@nico112:

Poważnie rewolucjoniści bolszewiccy dawali ludziom wolność prowadzenia biznesu?


Nie, nie o tym pisałem. Masz problemy ze zrozumieniem. Odniosłem się do następującego fragmentu twojej wypowiedzi:

Po prostu liczysz zyski i straty i jazda.


Nie jest to postępowanie charakteryzujące "prawaka", bo - jak zauważyłem, w myśl tej zasady należałoby uznać, że rewolucjoniści bolszewiccy, którzy spodziewali się poprawić swą sytuację materialną w drodze rewolucji, musieliby zostać sklasyfikowani jako "prawacy", co jest oczywistą niedorzecznością.