Wpis z mikrobloga

Każdy kombajnista, który jedzie drogą z założonym hederem zajmującym 1,5 pasa ruchu powinien dostać cegłą w łeb. Jeszcze zazwyczaj taki debil jedzie środkiem, bo mu wygodniej - a osobóweczki - "PANIE RZNIWA SOM WIENC KOMBAJNY JERZDŻO". Wczoraj przez ~200 km dróg przez pola mijałem ok. 10 kombajnów i żaden nie miał zdjętego hedera. 4 z nich nie mieściły się na jednym pasie ruchu. #!$%@? wam w zbiornik za zboże.

A czterokrotnie większą cegłą powinien dostać traktorzysta z 3 przyczepami, któremu lampy działały tylko w ciągniku. Wyprzedzam (dzięki Bogu prędkość spacerowa) a ten gnój nagle skręca w lewo mrugając kierunkiem tylko na traktorze
##!$%@? #polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
Seraphiel - Każdy kombajnista, który jedzie drogą z założonym hederem zajmującym 1,5 ...

źródło: comment_U31SsPM2qyfSAjyVB24Ne1wTlHeGcBdW.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
@Seraphiel: Bo żeby ściągnąć heder i później zamontować znowu schodzi dużo, liczę około 2 godziny, które kosztują blisko 400 zł razem pracy kombajnu. Liczy się kasa i wygoda, a nie bezpieczeństwo. Gdyby policja wlepiła kilka mandatów za to, byłoby wielkie oburzenie, że polują na biednych rolników.
  • Odpowiedz
@D3v0: Jeszcze rozwinę: Art. 66 ust 1 Ustawy Prawo o ruchu drogowym wyraźnie mówi o tym, że pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Dodatkowo zabronione jest umieszczanie wewnątrz i zewnątrz pojazdu wystających spiczastych albo ostrych części lub przedmiotów, które mogą
  • Odpowiedz
@Seraphiel: imho takie pojazdy wolnobieżne powinny mieć zakaz jazdy po drogach krajowych. Jak ktoś chce takie coś przetransportować na większą odległość, niech pakuje na lawetę i przewozi w sposób nie tamujący ruchu.
  • Odpowiedz
@Seraphiel: Ostatnio jak jechałem jakimiś zadupiami na Podkarpackim to jakiś idiota New Hollandem zajął CAŁĄ szerokość drogi, musiałem zjechać na jakieś pole żeby mnie nie trafił tym złomem. Zjechał na bok, ale to nic nie dało. Większego kombajnu w życiu nie widziałem.
  • Odpowiedz
@Seraphiel: oni #!$%@?ą tym w sezonie całymi dniami od rana do nocy, a każdy na wiosce czeka żeby mu w końcu przyjechał tym kombajnem i skosił... nie ma czasu na takie głupoty jak ty wypisujesz. Tam to ma priorytet większy niż pogotowie, bo jak nie zdąży i przyjdzie grad to cała robota w #!$%@?.. tak że nie marudź takie są uroki życia na wsi, i raz na rok można te wybryki
  • Odpowiedz
@rebul4: a jak kogoś #!$%@? tym hederem to nadal będzie miał większy priorytet niż karetka?
jestem mieszkańcem wsi i rozumiem o co ci chodzi, ale czasami to już jest przesada i czyste lenistwo ze strony obsługującyh kombajn
  • Odpowiedz
@borntobetroll: jak kogoś #!$%@? to będzie płacił...ale nie słyszałem żeby coś takiego się kiedykolwiek stało. Chyba że trafi się jakiś wykopek który wyjdzie z piwnicy i oszołomiony ogromem otaczającego go świata wpadnie pod kombajn bo go nie zauważy
  • Odpowiedz
@rebul4: no nie wiem, moim zdaniem ludzkie życie jest bezcenne i raczej żadna kwota nie wynagrodziłaby mi straty bliskiej osoby...
mówię tu o wypadku gdzie np. auto (nie wspominając o motocykliście) zderza się czołowo z takim kombajnem
  • Odpowiedz