Wpis z mikrobloga

Czy składanie cv w sytuacji kiedy kończy mi się umowa zlecenie za miesiąc i mam ofertę na kolejne pół roku w tej samej firmie ma sens? Tzn. obbawiam się, że jak roześlę cvki do kilku firm, ktoś z hru zadzwoni do obecnego szefa, ten się wkurzy i mi nie przedłuży tej umowy. Karierę na dobrą sprawę dopiero zaczynam, java se hobbystycznie 4 lata, a teraz 7 miesięcy java ee. Przez ten czas mocno się rozwinąłem i sporo zawdzięczam tej firmie tym bardziej, że nie mam nawet 23 lat, a już pracuję. Ale płaca nie jest najlepsza, dwa miesiące darmowego stażu, gdzie spłukałem swoje oszczędności, a teraz 1700 na rękę. Trochę mnie to wkurza, bo tyle to ja mogę jako paletowy zarobić na magazynie i się nie stresować, że nie wyrobię się z jakimś zadaniem i nie zamkniemy sprintu. Macie jakieś rady?
#programowanie #java #praca
  • 13
@trololol: właśnie ta przez tą lojalność mam ten dylemat, bo jakby mie było to oni mnie wyszkolili. A co do wykonywania pracy sumiennie to jest to jasna sprawa, nie traktuję tego jako "robotę", uczę się tu dużo i lubie to robić. Na początku często było tak, że siedziałem po 16h dziennie, żeby nauczyć sie wszystkiego. Do moich obowiązków należy praktycznie wszystko co jest związane z tworzeniem aplikacji. Nie musze grzebać w
@mjurkowski: 23 to trochę przesadziłem, w przyszłym miesiącu kończę 21 lat. W tym roku ide na studia zaoczne, tak mam 2 lata "w plecy" ale chciałem sprawdzić czy się sprawdzę w innym zawodzie.
@Rtyhud: Masz więc całkiem ładny zestaw umiejętności i doświadczenie. Szukaj pracy młodszego programisty w jakiejś większej firmie. I nie martw się oni bez problemu znajdą nowego stażystę na twoje miejsce.