Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam...
Zwolennicy importu imigrantów z Afryki prawie zawsze podnoszą argument o tym, że nam też pomagano. Ciekawi mnie, którą pomoc mają na myśli:
Czy jak nas zachód wystawił w '39?
A może jak Polacy mogli walczyć i ginąć na wszystkich frontach 2WŚ?
Albo jak brytole zaproponowali polskim lotnikom #!$%@? po zakończeniu wojny.
Nie należy zapominać, że skarb Jej Królewskiej Mości przechował polskie złoto na czas wojny - tak skutecznie, że jeszcze go nie oddał.
Może też być to nagroda za sprzedanie nas do Związku Zdradzieckiego,
Lub wyrównanie za przywilej eksportu węgla, radu, żywności do ZSRR wzamian za SBcję i ideologię marksistowską?

Nie wiem nie wiem, tyle szczęścia nas spotkało...

#przemyslenia #januszepolityki #januszehistorii
  • 74
  • Odpowiedz
@sakfa:
Ok, to jest konkret, który można brać pod uwagę.

@Luka_Wars:
Spokojnie można uznać, że wobec Persji/Iranu mamy dług wdzięczności. Pytanie tylko, czy dla Iranu przyjmowanie uchodźców z Afryki jest formą spłaty tego długu.
  • Odpowiedz
Nie należy zapominać, że skarb Jej Królewskiej Mości przechował polskie złoto na czas wojny - tak skutecznie, że jeszcze go nie oddał.

@Jin: ej, ale jak już próbujesz rzucać takimi faktami to doucz się troszkę, a nie rzucaj tekstami z demotywatorów.

Polskie złoto z czasów wojny zostało już dawno wydane, czy to na spłatę długów (od razu zaznaczam NIE za utrzymanie PSZ na zachodzie bo ten dług w wysokości ponad
  • Odpowiedz
1. Polacy emigrowali jako uchodźcy.
2. Polacy w większości planowali wrócić do Polski z której uciekali,wręcz było to ich marzenie, wrócić do odzyskanego kraju.
3. Polacy dobrze integrowali się z lokalsami, pracowali, przywozili ze sobą ciekawą kulturę i poznawali rdzenne. Do dzisiaj w wielu krajach dobrze wspomina się Polaków właśnie za wkład jako gastarbeiterów.
4. Wiele z krajów które przyjmowały Polaków to kolonie państw europejskich.
5. Emigrowały całe rodziny, bardzo dużo dzieci.
  • Odpowiedz
@Jin: Za gówniaka (17lat), odbyłem w Filadelfii (wycieczka do babci, powtórnie ożeniona z Amerykaninem), dyskusję z miejscowymi patolami (czarne). Dowiedziałem, się z niej, że mimo iż w Polsce nie było niewolnictwa, a czarni są raczej szanowani (jedyni jakich wówczas znałem "z podwórka" to lekarz pediatra i koszykarze z PLK), to i tak jesteśmy winni cierpieniu czarnych w stanach, bo jesteśmy biali...
Trochę smutno, że podobne, fałszywe poczucie wspólnej winy wmawiają
  • Odpowiedz
@Jin: No przecież Niemcy na początku wojny przyjmowali Polaków i nawet pracę dawali xD Albo na Syberii Polaków ciepło przyjmowano i też pracę nawet dostawali :D
  • Odpowiedz
@Jin: Ogólnie to jest trochę taka ironia losu, zarówno przegrani Niemcy jak i dziwny twór jak Izrael ma bardzo duże wpływy w świecie oraz są coraz bardziej majętni.
Polacy, po odzyskaniu niepodległości zostali mocno wymordowani z 2 stron naraz... mimo to przetrwaliśmy, ale pod tym #!$%@? radzieckim wpływem.

Polscy emigranci jak już wyjeżdżają za granicę to raczej żeby pracować i żyć w zgodzie z lokalnym społeczeństwem tak samo azjaci.

Co do przyjmowania imigrantów, dlaczego Ukraińcy którzy do nas przyjeżdżają nielegalnie są odsyłani do siebie,a Ci z południa Europy nie? Widocznie zachodnie kraje Europy nie potrafią poradzić sobie z tym problemem w skuteczny sposób i znowu wymagają od
  • Odpowiedz
@paziu: o ja #!$%@?! A co mnie obchodzi, że Polacy tam wyjechali? Ja tam nie wyjechałem, wiec dlaczego mam cierpieć za ich decyzję przyjmowaniem islamistów tutaj gdzie JA mieszkam? Ja jestem tutaj a Polacy na emigracji są tam i szczerze to mnie średnio obchodzą. Mój dziadek walczył o wolną Polskę na obu frontach i został w tym kraju i na niego #!$%@? cała komune. Jak mnie to #!$%@? takie gadania
  • Odpowiedz
@efem: no to ciekaw jestem, jak wyglądają twoje monologi myślowe. pewnie cię musi boleć głowa, skoro non stop się na siebie wydzierasz. pisałem tu już, że nie mam zamiaru nikogo przekonywać do polubienia kwestii imigracji, a ty reagujesz, jakbym ci tego Ahmeda już zameldował w twojej piwnicy :D
  • Odpowiedz
@Ofacet:
Nie, ale mam trochę Niemców w rodzinie. Co to ma do rzeczy?

@gnt_1:
Znam sytuację z pierwszej ręki - mój ojciec wraz z rodziną załapali się w czasie wojny na roboty przymusowe. A kuzyn ojca nawet został wcielony do Whrmachtu i posmakował trupów w Stalingradzie a
  • Odpowiedz