Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam...
Zwolennicy importu imigrantów z Afryki prawie zawsze podnoszą argument o tym, że nam też pomagano. Ciekawi mnie, którą pomoc mają na myśli:
Czy jak nas zachód wystawił w '39?
A może jak Polacy mogli walczyć i ginąć na wszystkich frontach 2WŚ?
Albo jak brytole zaproponowali polskim lotnikom #!$%@? po zakończeniu wojny.
Nie należy zapominać, że skarb Jej Królewskiej Mości przechował polskie złoto na czas wojny - tak skutecznie, że jeszcze go nie oddał.
Może też być to nagroda za sprzedanie nas do Związku Zdradzieckiego,
Lub wyrównanie za przywilej eksportu węgla, radu, żywności do ZSRR wzamian za SBcję i ideologię marksistowską?

Nie wiem nie wiem, tyle szczęścia nas spotkało...

#przemyslenia #januszepolityki #januszehistorii
  • 74
  • Odpowiedz
@Jin:
może wtedy, kiedy Polacy emigrowali do USA?
może wtedy, kiedy Polacy emigrowali do Australii?
może wtedy, kiedy Polacy emigrowali do Argentyny i Brazylii?
  • Odpowiedz
@paziu:
Akurat emigracja Polaków do USA i Australii była tym państwom na rękę bo zwiększała liczbę ludności i rąk do pracy w tych państwach. Zdaje się, że nie było wtedy jeszcze socjalu w dzisiejszym rozumieniu zjawiska.
  • Odpowiedz
@paziu: z tą różnicą że Polacy wnieśli do tamtych krajów swoje umiejętności, zaadaptowali się do panujących tam zasad i dalej się rozwijali a taki murzyn czy ciapaty będzie bimbał na socialu jedyne co potrafi to pasać kozy a na na widok kremu nivea myśli że to jogurt. Co przydatnego wniosą oni do naszego kraju? Dlaczego ma nam się to opłacać ? Państwo ma służyć obywatelom a nie obcym. Czy przyjęcie
  • Odpowiedz
@paziu: No to Ci powiem, że jakoś nie przekonują te twoje argumenty. to, ze jakiś góral wyemigrował do USA albo ktoś inny gdzieś tam nijak mnie nie przekonuje, że teraz to my mamy przyjmować emigrantów z innych krajów. Bo niby dlaczego?
  • Odpowiedz
@Sultan_Stulejman:

z tą różnicą że Polacy wnieśli do tamtych krajów swoje umiejętności, zaadaptowali się do panujących tam zasad

mhm, tak. powiedz to np. Polakom w Australii, którzy wyemigrowali w latach 80 i masa z nich wciąż nie mówi ani słowa po angielsku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a taki murzyn
  • Odpowiedz
@paziu:
Może i populizm, ale zwróć uwagę, że zachodnia pomoc państwom afrykańskim wynika z wyrzutów sumienia tamtejszego lewactwa w stosunku do byłych kolonii. Francja miała kolonii od groma, Królowa rządziła połową świata, ale nie przypominam sobie, żeby dzielili się z Polską profitami. A teraz chcą nam wlepić odpowiedzialność za darmo.
  • Odpowiedz
@paziu: znaczy się USA, Niemcy, Brytyjczycy, Hiszpanie, Grecy i Portugalczycy przyjmowali całe statki Polaków i dawali im za darmo mieszkania plus comiesięczną kasę większą niż zdecydowana większość emerytów kiedykolwiek zobaczy po przepracowaniu w tym kraju całego życia?
  • Odpowiedz
@Jin: o gurwa, raka można dostać od takich debilnych wpisów. Polska, naród chrystusowy, tak bardzo umęczony, hurr durr II wojna.
Elo, zachód już zapomniał o drugiej wojnie, bo nikogo nie obchodzi co było. A to zachód steruje resztą. I jeszcze te komentarze

ale POLACY nie narzucali swojej religii nie mordowali nikogo z powodu wiary, przekonan
  • Odpowiedz
@owocliczi: Zmartwię Cię ale nie uratujesz tych ludzi, nie polepszysz świata. Najlepsze dla zwolenników przyjmowania takich ludzi byłoby wstawienie ich im do domu na utrzymanie. Ta miłość szybko by wyparowała. Polska jest nadal biedna, masa dzieci jest niedożywiona a my importujemy biednych z zagranicy i jeszcze im stawiamy wikt i opierunek za free.
  • Odpowiedz
@owocliczi: Nienawiść i chamstwo to akurat bije wyłącznie z twojego wpisu. Stereotypem nie jest to, że obce siły narzucają nam WBREW woli większości obywateli przyjęcie paczki imigrantów, którzy jak pokazuje historia i doświadczenia innych państw nigdy się nie asymilują.
  • Odpowiedz
@owocliczi:
Tak się składa, że nie posiadam stałego światopoglądu. Wg mnie każdy problem należy rozwiązywać osobno, nie według precedensu a aktualnego wyliczenia bilansu korzyści i strat. I tak powinna działać polityka. Niemcy i Brytole to rozumieją, dlatego są bogaci mimo wojen, a może dzięki nim. Dlatego też RFN sprowadziło sobie Tuków a UK Pakistańczyków - brakowało im rąk do pracy.
Polsce nie brakue rąk do pracy tylko opłacalnych stanowisk pracy.
  • Odpowiedz
@Jin: a u nas nie zwiększy się ilość rąk do pracy? wiesz, ja np. lubię truskawki i maliny. i wiesz co? poprę cię w twoim apelu przeciw przyjmowaniu biednych ludzi z innych krajów. ale narwiesz mi malin, co? zapłacę ci 1,50 zł od opakowania.

w ogóle śmieszne są stereotypy na wykopie - murzyn zły, murzyn nierób itd. przypomnę tylko, że obecnie murzyn jest prezydentem jednego z nasilniejszych (o ile nie
  • Odpowiedz
@postac: I większość z tych państw nie zrobiła tego z własnej woli, tylko pod przymusem kolonizatora. Poza tym oni się ciągle tułali - byli w Indiach, potem w Meksyku. Część trafiła do Afryki, z której też się dalej przemieszczała. Nikt im nie dawał fajniutkich socjali, jeśli nie widzicie różnicy między tamtą sytuacją, a tą aktualną to już wam nic nie pomoże.
  • Odpowiedz