Wpis z mikrobloga

Tak się zastanawiam...
Zwolennicy importu imigrantów z Afryki prawie zawsze podnoszą argument o tym, że nam też pomagano. Ciekawi mnie, którą pomoc mają na myśli:
Czy jak nas zachód wystawił w '39?
A może jak Polacy mogli walczyć i ginąć na wszystkich frontach 2WŚ?
Albo jak brytole zaproponowali polskim lotnikom #!$%@? po zakończeniu wojny.
Nie należy zapominać, że skarb Jej Królewskiej Mości przechował polskie złoto na czas wojny - tak skutecznie, że jeszcze go nie oddał.
Może też być to nagroda za sprzedanie nas do Związku Zdradzieckiego,
Lub wyrównanie za przywilej eksportu węgla, radu, żywności do ZSRR wzamian za SBcję i ideologię marksistowską?

Nie wiem nie wiem, tyle szczęścia nas spotkało...

#przemyslenia #januszepolityki #januszehistorii
  • 74
  • Odpowiedz
  • 2
@ChocolateThunder: A obecni się nie tułają? Teraz siedzą gdzieś na Lampedusie albo gdzieś w Grecji, stamtąd trafią do Polski, stąd wyjadą gdzieś indziej. A taka na przykład Dania przyjęła w czasie wojny 1000 Polaków i dał w ciągu roku obywatelstwo.
  • Odpowiedz
@paziu: i dostawaliśmy tam darmowe mieszkania i co miesięczne zasiłki? czy pracowaliśmy jak woły żeby przetrwać? poza tym to była emigracja pojedynczych jednostek które przedostawały się do tych krajów na własna rękę a nie masowa, zorganizowana przez rząd akcja.
  • Odpowiedz
@postac: no i widzisz, to jest w porządku, ale oni się kierowali interesem swojego państwa. U nas większość obywateli jest przeciwna sprowadzaniu takich paczek imigrantów z tego określonego kręgu kulturowego (do Ukraińców np. nic nie mam, oni się garną do pracy i łatwo asymilują) i nasza władza powinna to uszanować, bądź tak jak pisał @Jin ogarnąć jak nam UE dopłaci za nich, żeby to się wszystkim opłacało.
  • Odpowiedz
@owocliczi: uwierz mi że reakcje w Niemczech lub Anglii były by takie same gdyby jakby z jakiegoś powodu mieli przyjąć na utrzymanie kilka tysięcy Polaków:D jak czujesz taką misje pomagania to dlaczego nie zrobisz tego na własną rękę? Są wolontariaty, ludzie cierpią na całym świecie, zapraszam tylko rób to za własną kasę. Człowiek powinien móc zdecydować czy chce pomagać i komu chce tą pomoc nieść a nie rząd decyduje za
  • Odpowiedz
@postac: #!$%@? pod lewacką ideologię. Byliśmy w tym samym kręgu kulturowym co np Irańczycy (tak, wtedy nie było państwa wyznaniowego czyli wiesz co to oznacza? ( ͡° ͜ʖ ͡°) )a reszta państw była w dominium brytyjskim. Kolejne lewackie #!$%@?, które nie zaznajomi się w temacie a udaje oświeconego.
  • Odpowiedz
  • 4
@Adrastos: Zwłaszcza Zambia czy Kenia, które były oczywiscie koloniami Brytyjskimi. I Meksyk. Prawackie #!$%@? oparte na strachu i uprzedzeniach.
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: Ja często jestem nazywany rasista mimo że nie mam absolutnie nic ludzi innych ras:D Podziwiam wielu czarnych sportowców i muzyków. Uprzedzenia natomiast mam do ludności z pewnych kręgów kulturowych które uważam za niżej rozwinięte. Są kraje afrykańskie gdzie nadal prowadzi się wojny plemienne, gdzie pali się czarownice, gdzie kobiety nie mają żadnych praw. Są kraje arabskie gdzie wykładaniom prawa jest starożytna księga spisana na skórze 1,5 tysiąca lat temu:D
  • Odpowiedz
może wtedy, kiedy Polacy emigrowali do USA?

może wtedy, kiedy Polacy emigrowali do Australii?

może wtedy, kiedy Polacy emigrowali do Argentyny i Brazylii?


@paziu: Tylko oni jechali tam żyć z zasiłków czy asymilować się, dokładać do pkb i żyć jak każdy?
  • Odpowiedz
@Jin: z kronikarskiego obowiązku wypadałoby dodać umorzenie długu wobec Klubu Paryskiego po 1989, wiem że nie pasuje do tezy ale bez przesady z tym waleniem nas przez Zachód na każdym kroku. Jak mają w tym interes to pomogą, nasza rola w tym żeby pilnować by ten interes mieli
  • Odpowiedz
@CreativePL: Nie wiem, czy to tylko żart, ale w razie czego odpowiem, żeby nikt takich głupot nie powtarzał: "Najczęściej o asymilacji mówi się w przypadku przystosowania się imigrantów do norm życia społecznego kraju, w którym się osiedlili ", Polacy nie odbiegają za bardzo od poziomu cywilizacyjnego Amerykanów, więc nie ma żadnych różnic między nimi, a mieszkańcami Stanów. Poza tym, Latynosi, Afroamerykanie, Azjaci też mają tendencję do tworzenia mniejszych społeczności wewnątrz
  • Odpowiedz
Polacy maja najwiekszy procent zatrudnienia z posrod wszystkich nacji w UK takze ten twoj argument o socjalu troche nietrafiony...


@tanczyd: Bo wyjeżdzaja pracowac w młodym wieku za kilka lat gdy pozakladaja rodizny narobia dizeci zestarzeją to sie wyrówna.
Zreszta z tymi zasiłkami to nie jest tak kolorowo.

Imigranci z Europy Wschodniej pobierają więcej zasiłków i zarabiają mniej pieniędzy niż osoby urodzone w Wielkiej Brytanii – wynika z raportu przygotowanego przez
  • Odpowiedz
Ciekawi mnie, którą pomoc mają na myśli:


@Jin:

W dniu 9 lutego 2012 r. w Hotelu Sofitel Victoria w Wraszawie odbyło się przyjęcie wydane przez Ambasadora Islamskiej Republiki Iranu w Polsce J.E. Pana Samada Ali Lakizadeha. Okazją do uroczystości była 33. rocznica irańskiej Rewolucji Islamskiej, a także 70. rocznica przyjęcia przez Persję podczas II wojny światowej ponad 116 tys. polskich uchodźców, w tym ok. 20 tys. dzieci. W recepcji wzięli udział m.in. sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa dr hab. Andrzej Krzysztof Kunert, który wygłosił okolicznościowe przemówienie, p.o. Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Stanisław Ciechanowski oraz ok. dwudziestu „Isfahańczyków”, przedstawicieli środowiska dzieci, które w 1942 r. znalazły schronienie w Iranie z Panem Władysławem Czapskim z Wrocławia na czele. W swoim wystąpieniu Pan Czapski powiedział m.in. „Jestem świadkiem naszej tułaczej drogi w latach 1940–1947. Takich jak ja dzieci uratowanych w Iranie jest ponad 20 tysięcy. Chciałbym to potwierdzić w obecności Państwa i moich kolegów i koleżanek. Proszę przyjąć wyrazy wdzięczności za ocalenie nas przed
  • Odpowiedz