Wpis z mikrobloga

@fervi: Oczywiście, że wygląd ma znaczenie. Kto wolałby ładny samochód i taki sam ale brzydki? Kto wolałby ładne mieszkanie lub takie samo brzydkie?
OpenOffice jest zwyczajnie brzydki. Jeżeli będę potrzebował programu w którym będę spędza większość dnia to wolałbym aby był przyjemny dla oka.
Doskonałym przykładem jest Gimp. Program dla grafików, który jest piękny niczym noc listopadowa. Gdzie to sens, gdzie logika. Mam wrażenie, że te programy piszą typowi programiści, który
@Mister_Handy: Program ma być użyteczny. Czemu nikt nie pracuje na Apple? Bo ma mało funkcji w porównaniu do Windowsa czy Linuksa. Ja się cieszę, że fajnie jest jak aplikacja wygląda ładnie, nowocześnie i estetycznie, ale to jest błahostka. Przykładem niech będą serwery, które przecież można by zarządzać za pomocą graficznych aplikacji. Ale preferuje się rozwiązania konsolowe. Tak samo programowanie - nie wybiera się słit fajnego oprogramowania, tylko takie, które będzie działać
@vxrd: Pfff, to prawda
Apple to system bardzo prosty i ma mało funkcji. Przede wszystkim służy do szpanowania, co może robić nawet bez systemu operacyjnego
Czemu nikt nie pracuje na Apple?


@fervi: Lol. I dlatego ten system ma więcej użytkowników niż Linuks?

Dlaczego zatem Office ma więcej użytkowników? Dlaczego ludzie płacą setki/tysiące złotych za PS a nie darmowego Gimpa? Dlaczego ludzie wybierają proste, łatwe w obsłudze i ładne systemy Apple i MS? Co z tego, że program ma milion funkcji skoro jest nieatrakcyjny.

Jeżeli coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Program ma być użyteczny
@fervi: Dobrze, że się ze mną zgadzasz. Nie napisałem, że system nie może być niefunkcjonalny. Napisałem, że system musi być funnkcjonalny i ladny.

Jeżeli ktoś będzie miał wybór między posiadającym dużo funkcji i brzydkim a funkcjonalnym i ładnym to wybierze ten drugi. A OpenOffice niestety jest tym pierwszym a Office tym drugim.
@Mister_Handy: Tylko, że Office przez dziesiątki lat według twojego kryterium był brzydki, ale był popularny. Problem jest taki, że Office ma ciągle więcej funkcji. Do wielu zadań LibreOffice starczy, ale do tych bardziej zaawansowanych - nie.

Podobnie jest w Gimpem, do wielu rzeczy styknie, ale do wielu nie.

Dla przykładu mamy Firefox, który według twojego kryterium przez długi czas był brzydki (nie wiem jak teraz, dla mnie jest gorszy), ale funkcjonalnie