Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia czy #popularnaopinia ? Szacunek do rzeczy materialnych ,które dostaliśmy lub nabyliśmy jest bardzo ważny. Ja np. Jako materialista z krwi i kości - Szanuję wszystko: Telefon,Laptop itp. A wszyscy, którzy latają z popękanym ekranem w swoim nowym smartphonie, bo (mama mi kupiła, jak rozwalę to dostanę nowy!!!) to często #patologiazewsi #podludzie którzy nie znają wartości pieniądza... Zgadzacie się Mireczki?
  • 155
@bones1909: Ale od szkieł hartowanych i backcasów to się odwal! Mój ojciec zajeżdża telefony e52 jeden po drugim a ma sg4 w takim pancerzyku i jest git już rok! Nie wolno przesadzać w obie strony. Mam też znajomych co pilota do tv trzymali w woreczku foliowym.
@JavaDoc: Powieś w ramce na ścianie i nie zapomnij zmówić co wieczór paciorka. To, że ktos nie przywiązuje wagi do przedmiotów codziennego użytku, nie znaczy, że doi hajs od mamy. W sumie to zauważyłem, że wśród ludzi których znam, to ci z bogatych rodzin mają smartfony w pięću kondonach i przecierają mikrofibrą po każdym dotknięciu ekranu. Zwykle są to nowobogackie sztywniaki, zyjące pod parasolem rodziców do trzydziestki. Ja swoim smartfonem nie
@Master_of_keczuk: mnie raz czy dwa upadł telefon w ciągu roku..folia zawsze na ekranie.. laptop nigdy mi nie upadł, nie zalałam go nigdy.. był tu taki post chłopaka co pokazywał, jak jego różowy pasek zniszczył laptopa i telefon..no w głowie mi się nie mieściło jak tak można zrobić.. ja rozumiem, że może kogoś stać, żeby co pół roku mieć nowy wypaśny telefon..ale to i tak nie zmienia faktu, że nie szanuje swoich
@Master_of_keczuk: Zgadzam się! Później przynoszą do serwisu z tekstem " Juz taki byl jak wyciagnalem z kieszeni". Hitem i tak byla babka, ktora przynosla telefon z klapką w dwoch częściach. "W czasie rozmowy klapka samoczynnie odpadla"
Wartość pieniądza zmienia się, gdy po raz pierwszy kupujemy rzecz "za swoje". Kiedy wiemy na własnej skórze ile pracy potrzeba aby taką rzecz nabyć.


@Dewoko: pamiętam jak pierwszy raz chciałem kupić słuchawki za swoja kasę. Kupiłem je dopiero po roku rozważań i porównywania różnych modeli. Wcześniej za pieniadze rodziców więcej niż 10 minut wybranie by mi nie zajęło.
@Master_of_keczuk: @bones1909: mój teść ma taką obsesję na tym punkcie. Hurr durr szkło hartowane z zagranicy, pokrowiec z klapką itd. do telefonu za 500 zł. Rozumiem, gdy ktoś ma ciężką robotę i nietrudno o zepsucie, ale takie cyrki na emeryturze? Telefon mu może jedynie ze stołu spaść, a tu szkło hartowane nie pomoże. I ciągle mnie pyta:
- weeden czemu Ty nie masz folii i obudowy?
- mam folię
-