Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia czy #popularnaopinia ? Szacunek do rzeczy materialnych ,które dostaliśmy lub nabyliśmy jest bardzo ważny. Ja np. Jako materialista z krwi i kości - Szanuję wszystko: Telefon,Laptop itp. A wszyscy, którzy latają z popękanym ekranem w swoim nowym smartphonie, bo (mama mi kupiła, jak rozwalę to dostanę nowy!!!) to często #patologiazewsi #podludzie którzy nie znają wartości pieniądza... Zgadzacie się Mireczki?
  • 155
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Master_of_keczuk: Popularna. Ja kiedys plakalam nad przedmiotami ktore zniszczylam. Po pierwsze dlatego, ze to prezent od kogos, zmarnowane pieniadze, noedostatecznie uszanowalam itp a pan w fabryce tez jakas prace w wyprodukowanie tego wlozyl i moze nawet troche serca. Po drugie za gowniarza bylam tak empatyczna ze nawet kartce przypisywalam uczucia, ze jej przykro jak ja ktos porwie albo bezceremonialnie wyrzuci:(
  • Odpowiedz
  • 1
@Master_of_keczuk: Podchodzę do życia bardzo materialistycznie. Mam szacunek do rzeczy przeze mnie nabytych ale najbardziej dbam o pożyczone. Strasznie mnie w-----a jak ktoś coś pożyczy i oddaje uszkodzone/usyfione.
  • Odpowiedz
@Jajcew: ja mam 4 rok laptopa, klawiaturę musiałam wymienić bo kilka klawiszy się zdążyło wyrobić, ale to raczej nic dziwnego skoro często gram i duzo piszę. akurat laptopy czasem maja słabe klawiatury z cienkimi haczykami, kwestia lepszego designu ponad wytrwałość. wygląd laptopa stawiam niżej niz jego działanie, bo jesli nawet ktoś ma pęknięta obudowę ale śmiga jak nowy, to czemu ma kupować nowy? mozna pewnie dokupić obudowę i wymienić, ale
  • Odpowiedz
@Elegant: pod nieobecność OP zadam pokutę. musisz w-----ć telefon do śmieci (symbol twojego konsumpcjonistycznego zepsucia) i kupić nowy. najlepiej g---o za 50 zł, w końcu szanujesz swoje pieniądze. następnie nie używaj go, bo jeszcze coś mu się stanie, a wtedy znowu będziesz musiał wydać pieniądze na nowy. ponadto musisz przez 10 lat żyć jak asceta i płakać nawet wtedy, kiedy na twoich ulubionych, przymałych już, gaciach pojawi się dziura, zwłaszcza
  • Odpowiedz
@truskawaa: mi babcia opłaca szkole i wlasnie z szacunku do jej pieniędzy byłoby mi głupio olać, a juz tym bardziej rzucić. gdybym płaciła sama, to bym straciła swoje pieniądze, na własne życzenie.
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: Nieraz na własnej skórze przekonałem się o wartości pieniądza, ale jednak nie mam specjalnego szacunku do rzeczy. Gadżety to tylko martwe przedmioty, które kosztują pieniądze, które i tak wydaję na takie cele tylko wtedy kiedy mam ich nadmiar. Mają mi służyć. Jeśli spadnie i się stłucze, to trudno. Żal mi, staram się naprawić, ale jakoś nie spędza mi to snu z powiek. Aktualnie chodzę z pękniętym ekranem w smartfonie
  • Odpowiedz
  • 0
@SScherzo: W sumie racja ;) Patrzę na to w ten sposób, że ktoś na to wydał pieniądze i chce, żeby dana rzecz pozostała w stanie sprzed pożyczenia, a ja nie chcę wyjść na niechlujną łajzę, która coś bezmyślnie zniszczy.
  • Odpowiedz
@Master_of_keczuk: To nie zawsze jest tak. Ja mam zaburzenia koordynacji i często mi telefon wypada z rąk. A że rok temu dostałam wymarzonego Note mam go szczelnie opakowanego w obudowę Spigen i przyklejone do ekranu szkło hartowane. Co prawda co miesiąc je wymieniam, ale pod roztrzaskaną obudową jest Note w świetnym stanie :)
  • Odpowiedz