Wpis z mikrobloga

Dzisiaj na zajęciach z psychiatrii doktor nam powiedział, że jeśli dziecko nie było wychowywane przez "małżeństwo pełne miłości, szacunku, wsparcia i empatii" to co by w życiu nie robiło, wcale nie poprawia swojej sytuacji. Choćby jako dorosły człowiek stawało na rzęsach, to nie zbuduje dobrego związku, tylko codziennie "zaciska sobie pętlę na szyję". Super #motywacja, doktorze. Chyba napiszę mu w ankiecie dydaktycznej, że sprawił przykrość 1/3 studentów, a co wrażliwsi uronili łezkę.

Mirki, powiedzcie, że on tylko farmazoni ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#gorzkiezale #medycyna #psychologia #psychiatria #zwiazki i trochę #tfwnogf #tfwnobf
  • 85
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marnapanidomu: byłem tylko w 3 związkach - dwa pierwsze z dziewczynami z rozbitych rodzin, u każdej było coś nie tak - i to nie ja je zostawiłem, 3ci związek z damą która pochodzi z pełnej kochającej się rodziny - jesteśmy razem od 7 lat, mimo że nikt nam nie dawał 3mcy.
  • Odpowiedz
@marnapanidomu: Czyste p---------e. To że ktoś wychował się w patologicznej rodzinie nie oznacza że do końca życia będzie patusem bez perspektyw, tak samo to że ktoś wychował się w super rodzince.pl nie gwarantuje że nie będzie żulem.
  • Odpowiedz
@marnapanidomu: Dochodzi do zjawiska podobnego do trajektorii(Strauss), czyli czynniki egzogenne są silniejsze niż te egzogenne i dochodzi do poczucia bezradności. Wprawdzie to głównie się odnosi do kwestii umierania, jednakże przekłada się na całe życie. Oczywiście są wyjątki, takie jak np Ty <3
  • Odpowiedz
@marnapanidomu: cos w tym chyba jest, bo jak mam troche na karku (a mam), tak na dobra sprawe nie udalo mi sie nawiazac nigdy jakiejs dluzszej relacji emocjonalnej z inna osoba (potocznie zwane- "miec dziewczyne"). I nie, nie jestem stuleja, nie mam kompleksow, nie strasze wygladem. Po prostu pare czynnikow z przeszlosci wrecz wychodzi ze mnie po dzis dzien i ludzie jakby mnie unikaja. A zeby bylo ciekawiej, mam nieodparte
  • Odpowiedz
@marnapanidomu:

Co to w ogóle znaczy, że małżeństwo jest pełne miłości? Ile tej miłości ma być, żeby małżeństwo było jej pełne? Czym zmierzyć ilość miłości? Linijką?

Jeśli tylko od tego, czy związek rodziców był "pełen miłości", gość uzależnia możliwość zbudowania dobrego związku przez dzieci , to p------i. Jest wiele czynników wpływających na to jaki związek zbuduje w przyszłości
  • Odpowiedz
@marnapanidomu: odpowiem śpiewająco ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jaki ojciec taki syn, czyli czyn też?
Ojciec chlał, bił matkę, słuch wytęż
On ma córkę, żonę, życie jak bajkę

Taka osoba musi się bardziej starać po prostu, znam osoby którym się udało oraz takie którym nie.
s.....0 - @marnapanidomu: odpowiem śpiewająco ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jaki ojciec taki syn, czyl...
  • Odpowiedz
@marnapanidomu: Oczywiście, że warunki w jakich jest się wychowujemy budują to jacy jesteśmy, ale mówienie, że nie da się z tym nic zrobić i jak ktoś miał patologicznych rodziców to sam też taki będzie to bzdura.
  • Odpowiedz