Wpis z mikrobloga

#programowanie #webdev #php

może ktoś mi podać racjonalne powody, dla których unika się używania w dzisiejszych czasach frameworków? jak słyszę, że ktoś chce pisać od podstaw własne standardowe komponenty, np.logowanie, które już istnieją, są używane, testowane i myśli nad nimi tłum ludzi, to zastanawiam się, czy stoi za tym jakaś głębsza idea, czy po prostu obrzydzenie przed nauką czegoś gotowego? Przecież to jest nielogiczne, nie mówiąc o tym, że nieekonomiczne i niepraktyczne.
  • 85
@DiKey: a wiesz jak fajnie tworzy się coś od podstaw z użyciem frameworka? pytanie, czy Twoim celem jest skupiać się na formie i robić dopieszczone logowanie, czy skupienie się na treści i stworzenie użytecznego narzędzia, którego jedną z wielu funkcji jest logowanie się. sztuka dla sztuki w tym temacie jest dość... głupia.
są tacy, którzy unikają.


@uirapuru: Uczyć się tego trzeba. Do tego w jednej pracy jedneogo używają, gdzie indziej innego. Pewne elementy są wspólne, ale jednak zawsze ;f

No ale takie czasy, że chcąc nie chcąc trzeba ogarniać przecież frameworki, wszędzie się ich wymaga.
@katinka: Nauka? To czemu od assemblera nie zaczną? Informatyka jest dziedziną wiedzy "hierarchicznej" nazwałbym to. Poznajemy nowe rozwiązania zbudowane na starych i nie musimy o tych drugich pamiętać, żeby móc iść dalej. Ta wiedza przydaje się w naprawdę niewielu wypadkach, nieopłacalnych. Nie jesteśmy lekarzami - tam trzeba znać "starą" i "nową wiedzę", pełen przekrój.
@uirapuru: wiem jak się tworzy - większość czasu spędzasz na konfiguracji, googlowaniu i przeglądaniu niedokładnie napisanej dokumentacji ()
@katinka: nadwozie dało sie ulepszyc, a okragle kola jak były tak i są. Chodzi o to że jak coś jest, jest sprawdzone, działa, masa ludzi nad tym czuwała, ulepszała i #!$%@? wie co jeszcze, to na cholere probować pisać coś po swojemu od nowa, jak i tak nic lepszego nie napiszesz, w akceptowalnie krótkim czasie?
@katinka: Nie przekonuje mnie taki argument. Poznać lepiej sam język programowania można korzystając tak samo z frameworka, a już zdecydowanie lepiej uczyć się z niego wzorców projektowych niż próbować robić to poza dobrze napisaną "sadzawką". Najgorzej, jak sam framework używa źle wzorców albo zmienia ich nazwy (#laravel ;)))