Wpis z mikrobloga

Droga rowerowa w Radomiu - jedna z najlepszych w Polsce.

Podczas oglądania zwróćcie na następujące rzeczy:
- wyniesione przejazdy dla rowerzystów BEZ KRAWĘŻNIKÓW
- DDR jako czwarty wlot skrzyżowań, co umożliwia skręt w poprzeczną ulicę bez karkołomnych manewrów
- brak wszelakich odgięć i przeplatanek z chodnikiem, idealne poprowadzenie DDR na wysokości przystanków autobusowych
- obniżenie względem chodnika i oddzielenie małym krawężnikiem, co jest jasnym sygnałem dla pieszych, że to nie chodnik

#radom #rower #infrastrukturanadzis #infrastrukturarowerowa
lewactwo - Droga rowerowa w Radomiu - jedna z najlepszych w Polsce.

Podczas ogląda...
  • 29
w Radomiu na WSZYSTKICH drogach jednokierunkowych są kontrapasy. Natomiast jeśli chodzi o ścieżki/ddr to znajdzie się sporo absurdów - starych i nowych (np. obwodnica południowa). Chyba nie skłamię jeśli napiszę, że w głównej mierze nad poprawą infrastruktury i udogodnień dla pieszych i rowerzystów czuwa 'bractwo rowerowe'.
@rmikke: Już nie chce mi się kłócić o słuszności tego czy nie. Rowerzysta przejedzie się i powie "świetnie!", wróci do domu wsiądzie do samochodu i będzie źle, bo wyniesienia za wysokie. Mówię tylko, że można to było zrobić lepiej, zrobione nie zostało. Dziękuje pozdrawiam.

PS. Mogłem się spodziewać, że próba obalenia tezy poprzez podanie wyolbrzymionego przykładu może być charakterystyczna dla kogoś kto ma w nicku "mikke" ( ͡° ͜ʖ
Mówię tylko, że można to było zrobić lepiej


@Gaboleusz: A ja mówię, że nie można było, a w każdym razie - nie w sposób, który zaproponowałeś.

Ja też bym chciał, żeby wszyscy mieli gładko, szybko i bezkolizyjnie, ale na ogół nie ma na to miejsca i/lub kasy i nie zmieni się to od biadolenia, że tak by było fajniej. W takiej sytuacji przedkładam bezpieczeństwo słabszego uczestnika ruchu nad komfort silniejszego.
"falistą drogą rowerową"

@lewactwo: to jest kompletna porażka. Dla rowerzystów jak i dla pieszych. W sumie lepiej żeby coś takiego w ogóle nie powstawało jeśli ma powstać. Gdzie sens.. przecież gdybym mieszkał w którymś z tych domostw przed którym przebiega taka ścieżka/chodnik to bym się autentycznie wstydził choć nie powinienem.
@lewactwo: gdzie są mieszkańcy Radomia na tym filmie? Jechać na rowerze po prostym, płaskim odcinku cały czas to nuda straszna, ale jako dojazd do pracy, szkoły czy czegokolwiek ideał.