Wpis z mikrobloga

Jeśli chcesz rozwikłać wątpliwości na polskim forum specjalistycznym, nie zadawaj pytania. Zamieść odpowiedź, która jest błędna.

Kiedyś miałem problem z rozpoznaniem znalezionego gatunku grzyba. Postanowiłem poprosić o pomoc użytkowników popularnego forum grzybowego. Napisałem wtedy:

,,Zamieszczam zdjęcie znalezionego grzyba. Niestety nie potrafię rozpoznać gatunku, proszę o pomoc." Po kilku godzinach oczekiwania zaczęły pojawiać się pierwsze odpowiedzi:

"trudno powiedzieć, gdzie byłeś na tych grzybach?"

"eee jakieś niewyraźne to zdjęcie, zaniwestuj w lepszy aparat,, albo zatrudnij fotografa hehe"

"Lepiej nie zbieraj grzybów, jak nie masz pewności, bo jeszcze się komuś krzywda stanie! Pozdrawiam."


Jako że nie takiej pomocy oczekiwałem, postanowiłem zmienić taktykę. Jakiś czas później zamieściłem to samo zdjęcie, tym razem komentując:

,,Zobaczie jaki piękny okaz gołąbka dzisiaj znalazłem! Są jeszcze grzybki w lasach. Darz grzyb!" Tym razem na komentarze nie trzeba było długo czekać. Już po kilku minutach pojawiły się odpowiedzi:

"buhaha tego goryczaka nazywasz gołąbkiem?"

"to jakiś żart, od razu widać, że to goryczak żółciowy"

"Kolego, jeśli nie potrafisz rozpoznać klasycznego okazu goryczaka, to może lepiej nie wchodzić do lasu co?"


#takbylo #coolstory #grzyby
  • 10
@Mazgens: Jak to nie?
- Patrzcie jaki mam piękny zasilacz marki sony.
- Niestety jest to zasilacz z czarnej listy, i przede wszystkim samsunga, ale jeżeli chcesz dobry zasilacz sony to polecam xxxxxyyyyxd. Poza tym zasilacz ten był już 17 lat temu w komentarzu do posta nt. budowy małego pieca hutniczego, ale nie daję Ci jeszcze ostrzeżenia gdyż jesteś nowy i możesz nie wiedzieć jeszcze jakie zasady panują na tym elitarnym