Wpis z mikrobloga

przy 4-5 treningach tygodniowo ja bym zrobił tak:
siła biegowa 2 razy moim zdaniem to minimum jedna jednostka treningowa to ok 14km
Stawiam na długie wybiegania 20-28km
długie szybkie (nie na maxa - 2 zakres) jednostka 12-18km).
+ ze 3 siłówki w domu po treningu.
zaznaczę tylko, że na ultra górskich się nie znam, biegłem tylko 1 bieg alpejski i 2 połówki górskie. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Nie przebiegłem ulicznego półmaratonu, nawet ulicznej dychy nie zrobiłem. Jednak nie znaczy to, że nie biegam więcej niż 20 km. Zrobiłem do tej pory kilka pieszych maratonów na orientację (50km) i kilka mniejszych tego typu biegów po 25km. Przy czym wszystkie na nizinach. Tej zimy średnio tygodniowo biegam >50km.
  • Odpowiedz
@hakuna-matata:

Nie przebiegłem ulicznego półmaratonu, nawet ulicznej dychy nie zrobiłem. Jednak nie znaczy to, że nie biegam więcej niż 20 km. Zrobiłem do tej pory kilka pieszych maratonów na orientację (50km) i kilka mniejszych tego typu biegów po 25km. Przy czym wszystkie na nizinach. Tej zimy średnio tygodniowo biegam >50km.


moim zdaniem to i tak mało jak na ultra... ale może masz wrodzoną wytrzymałość. ja tam muszę włożyć sporo pracy żeby
  • Odpowiedz
@hakuna-matata: a partner z którym biegniesz ma jakieś doświadczenie w ultra? Ultra to nie tylko siła nóg, przede wszystkim to wola walki, silna psychika, dobra organizacja logistyczna. Zrób treningi back to back, czyli w niedziele np 30km, a w poniedzialek 20km, zobaczysz namiastke (minimalną) ultra. Drugi trening (ale to dla bardziej doświadczonych): nie jesz kolacji, nie jesz śniadania i idziesz na trening min 25km.
  • Odpowiedz
@lukglo86: Partner ma podobne doświadczenie. Jeśli chodzi o propozycje treningów, to nie wyobrażam sobie biegać będąc głodnym. Wolę wziąć w kieszeń żela lub batona, niż umierać odliczając kilometry do końca
  • Odpowiedz
@hakuna-matata: no to masz problem. Na ultra nie ma gdzie podjesc, jedynie na przepakach. Ze sobą weźmiesz z kilka żeli lub balonów i to wszystko. Ten trening ma Ci pokazać co będzie się działo na trasie gdy już będziesz skrajnie głodny i wyczerpany. W zwykłym ultra jak biegniecie z kolegą to jeden może drugiego odbiec na znaczną odległość, tu będzie różnica chyba 300m i dyskwalifikacja :/
  • Odpowiedz
@hakuna-matata: zrobisz jak uważasz, ale nie wróżę Wam dotarcia do mety skoro chcesz to zrobić o samych żelach i batonach co 15km + punkty odżywcze, poczytaj o mitycznej ścianie. Zadam Ci pytanie trochę z innej beczki: uczestniczyłeś kiedyś w biegu górskim bądź biegałeś po górach?
  • Odpowiedz
@hakuna-matata: tak jak napisał @lukglo86 wg mnie trochę przeszarżowałeś z fantazją zapisująć się na górskie ultra z tak małym doświadczeniem. ale w końcu ktoś musi nie dotrzeć do mety, żeby statystyki tych co dotarli nie były za duże :) Moim zdaiem za szybko porwałeś się na takie wyczyny, ale obym się mylił.
  • Odpowiedz