Wpis z mikrobloga

Namówiłam mamę na rodzinny tygodniowy wyjazd wiosną do Florencji. Była w szoku, kiedy policzyłam jej, że ten tygodniowy wyjazd będzie nas kosztował max. 1500 od łebka, a pewnie i mniej. W tym przelot, wynajem mieszkania, wynajem samochodu, żarcie i muzea. Wszystko na luzie, bez cebuli.
Boże, oby po tej wycieczce odwidziały jej się te idiotycznie drogie wyjazdy nad to jej ukochane polskie morze. #!$%@?, dobrze ogarnięty tydzień w Toskanii taniej wyjdzie niż ten jej cholerny, zimny Bałtyk, zapchane plaże, #!$%@? stancja i idiotyczne ceny za rybę z frytkami. A o Toskanii marzyła od dawna i nawet nie myślała, że ją stać. No to cię stać, mamo.
#takietam #rozkminy #podroze #odgrazynianie
  • 64
@lucyferia: i dobrze robisz, za granicą nie jest wcale drogo, zresztą ilość osób które jeżdzą regularnie na wakacje za granicę, to potwierdza. Polskie morze jest drogie i to też jest oczywiste i każdy to potwierdzi. Ja osobiście jednak bardzo lubię wakacje w Polsce i mam tutaj na myśli przede wszystkim góry, które mamy świetne pod kolarstwo górskie czy zwykłe chodzenie.
m poszukać mieszkania do wynajęcia na Airbnb. Ja znalazłam coś naprawdę fajnego i taniego i to w samym centrum Florencji, z niesamowitym widokiem z okna. Szczególnie dobra opcja, jeśli się jedzie w parę osób. Mi przy czterech osobach wyszło 50 zł/os za noc, a to śmiesznie mało. :D


@lucyferia: Jak przez airbnb rezerwujesz to napisz (chyba ze już zarezerwowałeś) to dam CI 90 zł do wykorzystania na noclegi (voucher).
@lucyferia: Cinque Terre MUSISZ zobaczyć, zacznij zwiedzanie od Monterosso, bo chyba najładniejsze, a nie wiadomo na ile starczy Wam sił. Fajnie jest przejść pieszo między miastami, ale uprzedzam, idzie się te 2 lub 3h po górach, ostatnie 2, 3 miasta można już pociągiem, chyba, że naprawdę jesteś amatorką pieszych wędrówek.