Wpis z mikrobloga

Namówiłam mamę na rodzinny tygodniowy wyjazd wiosną do Florencji. Była w szoku, kiedy policzyłam jej, że ten tygodniowy wyjazd będzie nas kosztował max. 1500 od łebka, a pewnie i mniej. W tym przelot, wynajem mieszkania, wynajem samochodu, żarcie i muzea. Wszystko na luzie, bez cebuli.
Boże, oby po tej wycieczce odwidziały jej się te idiotycznie drogie wyjazdy nad to jej ukochane polskie morze. #!$%@?, dobrze ogarnięty tydzień w Toskanii taniej wyjdzie niż ten jej cholerny, zimny Bałtyk, zapchane plaże, #!$%@? stancja i idiotyczne ceny za rybę z frytkami. A o Toskanii marzyła od dawna i nawet nie myślała, że ją stać. No to cię stać, mamo.
#takietam #rozkminy #podroze #odgrazynianie
  • 64
  • Odpowiedz
@lucyferia: Jak się pobudzą polacy to się zdziwią, bo ta drożyzna nad polskim morzem tylko dlatego, że ludzie zdają się nie widzieć, że mogą za tą samą kasę jechać za granice...TĄ SAMĄ (tak licząc przejazdy)

Powiedzcie to swoim znajomym co latają do mielna, to powiedzą wam, że ocipieliście, oni po prostu tego nie wiedzą :)
  • Odpowiedz
@lucyferia: Zgadza sie, za 1500 polecialem do Mediolanu, potem do Rzymu i z powrotem do Katowic. Łącznie 6 dni ze sporą ilością wejściówek do muzeów itp i żarciem w knajpach :)
  • Odpowiedz
@lucyferia: Rozumiem, byłoby miło z Twojej strony, gdybyś napisała co i jak ;-)

Sam planuje coś innego, aniżeli przeżarte na maksa Egipt/Turcja/Kanary...
Coś nowego by się przydało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@lucyferia: Moj różowy w kwietniu ma 30-stke,i postanowilem zabrać ja do Barcelony (zawsze chciała tam pojechać). Już w grudniu zacząłem szukać biletów i okazało się że, że najtańsze połączenie tam i z powrotem dla 2 osób z modlina to 760 zł. Poczekałem czy po nowym roku coś się zmieni,a że się nie zmieniło to wczoraj kupiłem bilety. Po dodaniu jednej walizki, plus opłaty lotniskowe i parkingu na 3 doby,wyszło niecałe 1200
  • Odpowiedz
A mnie sie udało pojechać na jeden dzień z Chorwacji do pięknej Wenecji i poleciec tyle w plecy(1500) w jeden dzień :) ceny z kosmosu i autostrady drogie jak cholera ... Autem z PL albo DE nie polecam , tylko samolot
  • Odpowiedz
@lucyferia: W październiku byliśmy w 4 osoby w Hiszpanii na ~5 dni. Dojazd do Krakowa na lotnisko, parking, przelot i całe mieszkanie dla nas na starym mieście wyszło po około 600 zł od osoby a na miejscu 28 stopni, plaża 5 min i słońce. Też polecam airbnb ;)
  • Odpowiedz
ja bylem tydzień na wyspach zielonego przylądka za 2500zl za osobę ( hotel + śniadania i kolacje ) polecam :)
  • Odpowiedz
@lucyferia @Panzallegro: Byłem w marcu w Rzymie, w 5 osób wynajęliśmy mieszkanie przez Airbnb na 4 noce, wyszło niecałe 100pln/osoba za noc. Lot w 2 strony z Wawy cos kolo 150 pln. Śniadania i kolacje robiliśmy sobie sami ze świeżych produktów kupowanych na bazarku pod blokiem, w piekarni i markecie, a posiłki w ciągu dnia w knajpach. Nie oszczędzaliśmy. Na zabytki nie wydałem za to ani eurocenta, bo Rzym to jeden
  • Odpowiedz