Wpis z mikrobloga

Mireczki z #programowanie #python #csharp

Od dłuższego czasu uważam, że .net > php (gardzę PHP ), a dzisiaj odkryłem IronPythona którego mogę łączyć z projektami .NET. W ogólnym rozrachunku bawię się w mini projekty bazodanowe i zastanawia mnie trochę rzeczy.

Jaka jest przewaga Pythona nad C# w projektach .NET? Czy lepiej wychodzi C# w stosunku do Pythona, czy Python ma przewagę nad C# w określonych warunkach?

Przeczytałem co nieco po łebkach o Pythonie, ale zastanawia mnie to, jak wygląda rynek programistów. Czy programista .NET nastawiony na programowanie w Python ma czego szukać?

Są może jakieś strony internetowe gdzie są pokazane przykładowe projekty w Pythonie?

Czy mogę tworzyć gry za pomocą Pythona? (powiedzmy, czy wiedza z tego języka programowania ma przełożenie na unity? )

Czy są w sieci gry Internetowe, które są napisane w C# lub Pythonie gdzie zastosowano MVC? Czy zastosowano jakieś inne wzorce?

Czy są w sieci jakieś przykładowo agregowane strony napisane ASP.NET z pomocą C# i Pythona gdzie mogę wejść na poszczególne linki i zobaczyć jak one wyglądają, żeby poszukać inspiracji?
  • 10
Czy programista .NET nastawiony na programowanie w Python ma czego szukać?


Nie.

Jak podoba ci się Python i chcesz w nim zostać to raczej zostań w ekosystemie Pythona. Jeżeli wolisz .NET i do tego zgrabny język to spójrz na F#. Ale tak czy siak zdecydowaną większość kodu w .NET pisze się w C#.
@Zeroize:

Po prostu mi nie odpowiada


o, lepiej

Ukierunkowałem się na inne technologie. Natomiast jeśli ktoś jest programistą od wszystkiego (mam na myśli znajomość języków), to jest do niczego


z tym się zgadzam ;)
@StronaGlowna @Zeroize: > Ukierunkowałem się na inne technologie. Natomiast jeśli ktoś jest programistą od wszystkiego (mam na myśli znajomość języków), to jest do niczego

z tym się zgadzam ;)


Ja nie, większość doświadczonych programistów zna b.dobrze kilka języków, a jako tako nawet kilkanaście.
@endriu17: Doświadczonych po kilku- kilkunastu latach programowania. Ja samemu jak będzie trzeba to oprogramuję ci cokolwiek w każdym języku programowania, bo filozofia programowania proceduralnego i obiektowego jest wszędzie taka sama, nawet w PHP którego nie lubię, ale mi z tym chodzi raczej o sam fakt programowania czegoś więcej jak kalkulatora i kwestia odnalezienia odpowiednich "bibliotek" dzięki którym idzie to w miarę szybko i sprawnie wymaga czasu. Stąd twierdzenie, że jak ktoś
Ja nie, większość doświadczonych programistów zna b.dobrze kilka języków, a jako tako nawet kilkanaście.


@endriu17: ehh. teraz będziemy się sprzeczać co znaczy doświadczony programista. najczęściej i tak zna się te pokrewne, no i których się po prostu używa.... wiadomo, że jak ktoś brał udział w wielu projektach to musiał poznać różne technologie, ale nie ma mowy żeby ktoś równie dobrze wymiatał w Javie, C++, C#, Objective C i na deser Ruby,