Zauważyłem ze w niektórych firmach nie mówi się pracownikom aby przedłużali bezterminowe uprawnieni UTD na wózki widłowe które obowiązują tylko do końca tego roku

Alez będzie zonk jak niektórzy potrąca uprawnienia bo ich nie przedłużyli i będą musieli od nowa bulic hajs na kurs plus pewnie stracą prace na ten okres czasu xD

#pracbaza #praca #wozkiwidlowe #magazynier #amazon
Herato - Zauważyłem ze w niektórych firmach nie mówi się pracownikom aby przedłużali ...

źródło: IMG_2289

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#wozkiwidlowe Witam

Chciałbym dowiedzieć się jak aktualnie wygląda egzamin teoretyczny na wózki widłowe

Czy jest podzielony na 2 części z czego mamy odpowiedzieć na 3 z 5 pytań czy jest w formie pisemnej z czego mamy odpowiedzieć poprawnie na 11 z 15 pytań

Uprzejmie proszę o odpowiedź
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kacper1290389: Opie zrób sobie uprawnienia na 1WJO (stara nazwa) wszelkiej maści wózki, podnośniki, ładowarki teleskopowe w jednej kategorii. Jako, że jest to najwyższa kategoria to i najwyższa cena ale najbardziej ceniona w logistyce. Z 15 pytań na 11 musisz odpowiedzieć aby zdać teorię (to na 1WJO) w niższych kategoriach masz o kilka odpowiedżi na zaznaczenia mnie na egzaminie.
  • Odpowiedz
Ile się teraz czeka na legitymacje udt? Zdałem egzamin 17.01 i od tego czasu cisza. Dzwoniłem do szkółki z tydzień temu i mówią, że są opóźnienia i jeszcze nie dostali nic z urzędu. Zaczynam się trochę martwić bo już bity miesiąc minął (°°
#udt #wozkiwidlowe
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trollusek: Dość długo teraz ja jak zdałem 16 stycznia to dopiero tydzień temu przyszły, mają tłok bo kończą się w tym roku bezterminowe uprawnienia i każdy zgłasza się jak popadnie
  • Odpowiedz
Zapisałem się na #wozkiwidlowe Oczywiście wziąłem najtańszy kurs. Okazało się, że teorii kazali nam się uczyć na youtube (wszędzie tak jest, czy tylko na moim śmiesznym kursie). Mniejsza z tym, myślałem, że sobie pojeżdze chociaż na tym wózku, przychodzę na umówiona godzinę, a tu okazuję się, że druga osoba jest na tą samą godzinę, zrobiłem kółko dookoła tych patyków i dziękujemy koniec na dzisiaj i weż tu teraz zdaj egzamin,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej evryłan. Jestem od jakiegoś czasu w #holandia i osobiście rozwijam swoje doświadczenie #rozwojosobisty.
Moja droga do bycia milionerem jest moją drogą, a każdy ma inną.

Pamiętaj! Najważniejsze jest, żeby mieć marzenia i dążyć do ich spełniania.
Nie pracuj na etacie bo kiedyś ktoś w ciebie wątpił.
SebastianDosiadlgo - Hej evryłan. Jestem od jakiegoś czasu w #holandia i osobiście ro...

źródło: comment_1672902556FtBl64qM5m8FiTKYogWhbt.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Mam dylemat życiowy, mam nadzieje, że ktoś sensownie mi odpowie.

Skończyłem technikum mechaniczne ( operator cnc ) i mam zdane kwalifikację. Szkola zafundowała nam jeszcze darmowy kurs na wózki widlowe, tez zdalem i mam uprawnienia.

I nie wiem co mam wybrać/robić w życiu.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli chodzi o CNC to w robocie Cię wszystkiego nauczą - ja jak kiedyś robiłem kurs CNC, co trwał 160-200h to nie potrafiłem dosłownie nic przy CNC. Więcej się nauczyłem w 1 dzień stania przy maszynie niż na całym tym kursie.
  • Odpowiedz
kamienistosmamdluginos: przykladowo w mojej ocenie jezdzenie wozkiem to mniejsza odpowiedzialnosc. wez pod uwage ze na maszynach najczesciej pracuje sie na 3 zmiany. zalezy tez czym zajmuje sie ta firma. i chyba zawsze mozesz pogadac z kierownikiem/na rozmowie o tym ze chcialbys sprawdzic numeryki czy masz ten dryg a jako ze brakuje ludzi do roboty z tym to raczej sie zgodza. ze swojej strony moge powiedziec ze lasery/prasy sa troche latwiejsze.
---
  • Odpowiedz
@kielishek pół roku temu, czy rok temu wyglądał tak:
Teoria - jeśli zdana to ( ogarnij schematy dotyczące ciężaru)
Pytanie egzaminatora dotyczące obsługi wózka np. Światła, sygnały dźwiękowej czy coś o tych systemach hydraulicznych które działają w wózku i po tym ósemka z ułożeniem / zdjęciem palety z regału i finisz.
Raczej jak już teoria zaliczona to praktykę trudno udupic.
  • Odpowiedz
Są jakieś łatwe do zdobycia uprawnienia, dzięki którym załapie się dobrą pracę za granicą, inną niż machanie rękami na produkcji z chamami? Takie proste uprawnienia, szybkie do zdobycia, których każdy się nauczy. Pilarz? Wózki widłowe? Jakieś pomysły? Planuję wyjechać za granicę we wrześniu. Aktualnie robię prawo jazdy. #pracbaza #pila #emigracja #kursy #wozkiwidlowe #zagranico #pytanie #bezrobocie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sqrvol: pracowałem prawie 3 lata w magazynie w Holandii. Praca w miarę, gorzej z Polakami, zwłaszcza mieszkając wśród nich. Mam w planach kurs na wózek widłowy, ale dużo firm chce ludzi z doświadczeniem, a nie z dopiero, co uzyskanym certyfikatem.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Witam wszystkich. Mam pewien dylemat, otóż przez około 10 lat pracowałem w Polsce jeżdżąc wózkami widłowymi, przez 4 lata jako operator, potem 6 lat jako magazynier. Obecnie planuję wyjazd do Niemiec lub Czech. Mam ukończony tylko kurs bez udt. W Polsce po zmianie przepisów nie mogę iść do innej pracy. I tu moje pytanie czy za granicą trzeba mieć udt czy wystarczy samo doświadczenie?
#niemcy #emigracja
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wez_idz_sobie Na samych domkach u prywaciarza zapomnij o dobrej stawce. Idź w automatykę, czysta robota, praca mieszana umysłowa i fizyczna, fajne pieniądze. Jeśli ogarniesz automatykę przemysłową to potem automatyka domowa będzie błahostką, żeby sobie na tym dorabiać w wolnej chwili.
  • Odpowiedz