kurde narobił mi się lekki syf na kompie, strona główna ustawiła się na http://www.nuesearch.com, i czuje ze to nie koniec, jakim programem usuwa się ten syf najlepiej? wiem o spyhunter ale jest jest płatny, są jakieś darmowe odpowiedniki? Malwarebytes daje rade?

a jak już w tym temacie jesteśmy to jaki darmowy antywirus? korzystam z avira, ale chyba kiepsko sobie radzi z wykrywaniem tego

#windows #zlosliweoprogramowanie #wirusy
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki informatyki webowcy mpopowcy.
Mam problem. Mianowicie na uczelni mieliśmy do zrobienia projekty, które mieliśmy wysłać prowadzącemu na maila. Na każdy projekt mieliśmy deadline'y. Wysyłałem na legalu każdy projekt i wszystko było w porządku. Nawet tydzień temu w wysłanych nie było żadnych problemów. Teraz wchodzę na maila, w wysłane maile, a tam patrze "Ostrzeżenie antywirusowe – 1 załącznik zawiera wirusa lub zablokowany plik. Nie można go pobrać." Myśle sobie wtf, jaki wirus,
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki pomocy. Zainstalowalem wlasnie nowego, czysciutkiego Win7. Jedyne co pobralem to sterowniki z oficjalnej strony i Google Chrome. Jakims cudem dostal sie syf, musze pisac to w notatniku bo w trakcie przegladania stron wlacza sie nagle na tej karcie jakies wonderlandads.com, otwiera sie ciagle w nowym okniet strona jak na zdjeciu, nawet adblocka jakims cudem mi to wylaczylo...
#informatyka #problem #komputery #wirusy
H.....n - Mirki pomocy. Zainstalowalem wlasnie nowego, czysciutkiego Win7. Jedyne co ...

źródło: comment_qIf9apTrZh93UFeLWIJ4byUzArflHeic.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ktoś wie co jest grane z moim instagramem? nagle się wyświetla jakaś masa głupich funpage'ów których nigdy nie obserwowałem. nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem.
#instagram #wirusy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@plnk: @malaparte: nie, nie sponsorowane. jak jakieś fake konta, z żarciem fitnesem albo innymi gównami. i nie wygląda to jakby sie miało skończyć a już ze 2 dni się bawie w wyłączanie obserwacji i ciągle coś nowego sie pojawia
  • Odpowiedz
Cześć,
mam problem z wirusami na poczcie onet.com.pl. Ostatnimi czasy przychodzi mi mnóstwo spamu takiego jak na załączonym obrazku. Wcześniej również pojawiały się co jakiś czas takie maile, ale przynajmniej było tego ze 100 razy mniej. Mam windows 7, Microsoft Office Outlook (na wersji studenckiej) oraz antywirus NOD32 wersję roczną testową. Co z tym gównem zrobić, bo poważnie zaczynam się bać o swoje konta w banku, bo od czasu do czasu loguję
Sajmon_szy - Cześć,
mam problem z wirusami na poczcie onet.com.pl. Ostatnimi czasy p...

źródło: comment_xPXnxumGHGvNaRfWErNtQsbEW09iF9DI.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sajmon_szy: zmień pocztę - Outlook od Microsoftu albo Gmail - co wolisz i problem rozwiązany.
Onetowska poczta jest jaka, jeśli chcesz z niej korzystać to najlepiej przez przeglądarkę, wtedy żadna taka wiadomość się nie pobierze :D
  • Odpowiedz
@betonkomorkowy: no to będziem po chińsku usuwać :) wejdź w to, na dole będziesz miał aplikację z ikonką kosza. W oknie, które się pokaże klikasz lewy przycisk, po procesie klikasz lewy i ponownie lewy.

Jak nie pójdzie to gdzieś na yt był film o tym jak to usunąć. Poszukam w razie co.
  • Odpowiedz
i tak to jest z tymi wirusami, zero samodzielności kuwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

"Linux.Downloader.77 Potencjalna ofiara pobiera to narzędzie i samodzielnie uruchamia je na swoim komputerze. Następnie
trojan prosi użytkownika o nadanie mu uprawnień root'a, bez czego jego działanie jest niemożliwe."

#wirusy #linux #heheszki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@robekk1978: Ja raz złapałem takiego:

Drogi Odbiorco! Jestem albańskim wirusem komputerowym, ale z uwagi na słabe zaawansowanie informatyczne mojego kraju nie mogę nic ci zrobić. Proszę, skasuj sobie jakiś plik i prześlij mnie dalej.
  • Odpowiedz
Mireczki, co to mi się o------o w komputerze. Od paru godzin użeram się z jakimś wirusem, co zawsze się śmiałem z ludzi, że co to im w ogóle wyskakuje i jak dają się na to nabrać. No, poniosło i wilka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wyszukiwarka w chromie zmienia się na tą z wirusa, strona domowa tak samo, na każdej stronie wyskakuje jakaś dziwna reklama, tak jak na obrazku
Razr - Mireczki, co to mi się o------o w komputerze. Od paru godzin użeram się z jaki...

źródło: comment_CMOaK5HRgRIGJDGiu4ebssZcm0jHl9tF.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto uruchamiał MKS-Vir tylko po to by sobie pooglądać dema wirusów, daje plusa. Reszta dzieci przewija dalej.
Plusa mogą dać też ci, którzy ronią łezkę za czasami gdy tworzone wirusy były przykładem wirtuozerii w kodowaniu w assemblerze, powstawały po to by urosło ego ich twórcy a nie w celu powiększenia botnetu służącego do zarabiania kasy przez przestępców, zaś "wirus albański" był dowcipem a nie schematem działania 99% wirusów.

#komputery #
enron - Kto uruchamiał MKS-Vir tylko po to by sobie pooglądać dema wirusów, daje plus...

źródło: comment_r8NahzvdKNzfypxWFhP9lWwOl90Qocwj.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach