Optymalizacja komunikacji w teamie? - przejdź na komunikację otwartą


@imlmpe: Jak sie chce mieć zespół rozkojarzonych plotkarzy- pewnie tak. Przeczytałem artykuł i widziałem kontrargumenty, np. że można wyciszyć powiadomienia z czatów grupowych- ale wyjdzie jeszcze lepiej: ludzie będą sprawdzać co 15 minut czy ktoś do nich czegoś nie napisał. A częste sprawdzanie wiadomości stresuje, i szkodzi na zdrowie: https://www.verywellmind.com/constantly-checking-your-phone-4137954
Tu jest bardziej o social mediach, ale idea jest jasna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Pamiętam jak kiedyś z kumplem prowadziłem webdev połączony z mlm, pewnie dalejbym to ciągnął gdyby kolega nie był za bardzo nawiedzony w stronę mlm, w sumie dobrze że uciekłem gdy były zyski, ale znaki nawiedzenia, bo gdy po mnie wziął kogoś też nawiedzonego, to dalej spłaca kredyt xD

#mlm #webdev #biznes
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej hej znacie jakiś framework frontendowy prosty do konfiguracji i podpięcia jak preact, prosty w pisaniu jak thymeleaf albo np. svetle (chodzi mi o brak kodu HTML w funkcjach JavaScript tj. że funkcje Java script zwracają kod HTML wolałbym na odwrót HTML z wstawkami js łatwiej mi się to czyta) oraz taki nowoczesny jak react albo angular czyli większość dzieje się po stronie frontendu? Spa. Póki co znalazlwm alpine js ale czy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam spory, funkcyjny (ale i funkcjonalny) komponent. Na potrzeby przykładu powiedzmy, że jest to zaawansowana tabela z filtrowaniem, sortowaniem, grupowaniem. Potrzebuję uzyskać alternatywną wersję tej tabeli, z nieco inną zasadą działania niektórych funkcji oraz sposobem wyświetlania. Różnice są na tyle spore, że przekazanie flagi do komponentu i if-else w poszczególnych handlerach raczej się nie sprawdzi (zwłaszcza przyszłościowo). Mógłbym wrzucić całą logikę i funkcje w hooka, ale jak miałbym wtedy nadpisać działanie którejś
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaką zawartość powinien mieć plik, aby pokazał listę ostatnio modyfikowanych plików na serwerze ftp z nazwą? Wiem, że kiedyś był taki plik wypier.php - ale nie mogę go nigdzie pobrać.
#programowanie #webdev
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nalej_mi_zupy: Nie sądzę, aby taki był. A nawet jeśli to część adblokerów i tak się nie wyłapie w ten sposób, bo część stron/serwerów/reverse proxy filtruje klasy i zamienia je na "losowe" ciągi (patrz kod źródłowy chociażby Allegro czy Facebooka), więc taki standard nie miałby po co powstać.

Gdyby chcieć tworzyć jakiś blok, żeby mieć największe prawdopodobieństwo wycięcia przez większość blokerów to najlepszym rozwiązaniem jest to co pisze @ujdzie i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@NewBlueSky: Czyli jedyne czego chcesz, to mieć łatwy dostęp do podmiany danych w tym pliku? Możesz skorzystać z Netlify CMS i trzymać sobie wszystko w ładnym jsonie/yamlu (csv chyba też).
  • Odpowiedz
#programowanie #frontend #backend #react #webdev #programista15k #javascript
Cześć Mirki, jest taka sprawa. Potrafię do Reactowej aplikacji dodać logowanie z uzyciem np. NextAuth i podobnych bibliotek. Umiem tez napisac proste API w MERN przez ktore komunikuję się ze swoją bazą danych na Mongodb.com i dodaję tak nowe wpisy, edytuję, usuwam itd.
I tu następuje kolejny krok, na którym wlasnie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viktor7874: najłatwiej jak przy wywoływaniu tego API będziesz przekazywał cookie albo JWT, wtedy API dostaje kontekst użytkownika. W konkretnym serwisie wtedy masz info np id użytkownika i możesz np zaifowac czy dany zasób jest dostępny dla tego użytkownika. Zależy w czym API piszesz
  • Odpowiedz
Prosze o rekomendacje sprawdzonych rozwiazan, ktorych poszukuje - tj. :

1. hostingu/vps'a do postawienia aplikacji w dockerze. Nie chce serwisu, ktory ma wszystko z gory przygotowane pod jakies konkretne rodzaje technologii, tylko hosting z czystym linuxem, gdzie wszystko sobie sam skonfiguruje na debianie od podstaw pod wlasne potrzeby.

2. CDN'a do hostowania static'ow ja filmy i zdjecia (do 10gb na poczatek) .

#hosting #webdev #programowanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Uszanowanko,
szukam systemu do obsługi zgłoszeń (ticket system) coś Open Source ale tez może być do kupienia jako licencja lub w modelu SAS w rozsądnej cenie.
Z czego korzystacie? Ktoś coś poleca albo odradza?

#webdev #programowanie #pytanie
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć, znacie może jakieś narzędzie którym mógłbym skopiować cssy? Próbowałem kopiować style z chroma i korzystać z kilku pluginow i wszystko się rozjeżdża a chciałbym mieć to dokładnie skopiowane (zależy mi tylko na jednym dosyć małym divie). Ehh, p-------a można dostać jak się rozjeżdża o kilka px ()

#frontend #webdev
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@object: wszystko czego potrzebujesz masz w narzędziach deweloperskich, zwłaszcza w panelu elements > computed.

A jeżeli się rozjeżdża to pewnie dlatego, że wpływ na wygląd mają jakieś inne style (np przez bardziej szczegółowe selektory).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Koledzy, chciałbym postawić w miarę prostą stronę internetową.
Na tej stronie chciałbym opisywać pałace/zamki w danej miejscowości.
Załóżmy, że po lewej stronie mam listę alfabetyczna listę miejscowości, do których artykuł dodałem.
Klikam na przykład na miejscowość Pcim i rozwija mi się niżej:
"Pałac w Pcimiu"
klikam na "Wrocław" i rozwija się lista zamków i pałaców we Wrocławiu. Tutaj lista będzie zawierała znacznie więcej pozycji.
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@jalop: zainteresuj się webwave. Polskie dzieło, chociaż chyba już nie w polskich rękach, ale mnóstwo poradników dostępnych w formie filmów lub na blogu. Stworzenie takiej stronki powinno Ci zająć niewiele czasu
  • Odpowiedz
Sytuacja: dostałem w spadku zarządzanie stroną www. Mam dodawać newsy (strona szkoły). Znam podstawy HTML, ale nic więcej. Z reguły newsy są z 20-30 zdjęciami. Jest może jakiś generator takowych galerii, który wypluje mi gotowy kod, a ja go będę mógł wkleić do skryptu zarządzającego sekcją wiadomości? Próbowałem z imguru i ich zagnieżdżaniem ale średnio to wygląda. Może są jakieś darmowe skrypty proste w obsłudze z jakimś kreatorem? Umiem obsługiwać klienta FTP.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kto mi mógłby podpowiedzieć jak to zrobić, bo na razie nie wiedząc o co w tym chodzi doszedłem dotąd, ale dalej już nie umiem :)

Chciałbym żeby było jak w opisie na allegro, obrazek i tekst, niżej tekst i obrazek, jak się zmniejsza okno albo przeglądając na telefonie, zdjęcia się zmniejszają (skalują w dół), a tekst przeskakuje pod zdjęcie.

Nie umiem:
1) Zrobić stałej szerokości diva,
E.....y - Kto mi mógłby podpowiedzieć jak to zrobić, bo na razie nie wiedząc o co w t...

źródło: comment_1662729111OM8VJNFxpKyNAfHbd5cUQB.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach