Wpis z mikrobloga

#webdev #react
Zebraliśmy się tutaj, żeby porozmawiać o najnowszej aktualizacji #nextjs a tak na prawdę to o strukturze plików w waszym projekcie.
Nowa wersja nextJS wprowadza folder /app, w którym routingi do kolejnych podstron będą folderami, które z kolei będą zawierały odpowiednie pliki. I tak, każdy taki folder będzie zawierał np. page.js.

Ogólnie już od dawna widziałem trend, że np. komponent to folder/index.js i wtedy masz latwiejszy import bez podawania nazwy pliku ale...
no właśnie ale, ale ja nienawidze mieć na górnej belce z plikami index.js/index.js/index.js/index.js/index.js/index.js/ i to samo tyczy się ctrl+p, które zazwyczaj służy mi do przeskakiwania między plikami - chociaż tu już od jakiegoś czasu brany jest też pod uwagę folder.

Tak więc:
1. Jak wy to robicie?
2. Co sądzicie o nowościach w next?
zboinek - #webdev #react
Zebraliśmy się tutaj, żeby porozmawiać o najnowszej aktuali...

źródło: comment_16672555066IwZZVm5ddeloRlOe5dg7Q.jpg

Pobierz
  • 21
@zboinek: ja tam lubię index.js w katalogach z komponentami, ale służą one tylko i wyłącznie do eksportów. Zasadniczo nawet ich nie ruszam, bo mam tool, który mi je tworzy.

Na jakimś projekcie miałem komponenty bezpośrednio w index.js. Myślałem, że się potnę.
@zboinek: no u mnie to zwykle wygląda tak (dla przykładu RN):

components/
- SuperButton/
-- index.js
-- SuperButton.js
-- SuperButton.styles.js

w takim folderze trzymam też inne rzeczy, które są używane tylko i wyłącznie w danym komponencie. Jakieś subkomponenty itp. wtedy dodaje np podkatalog components.

Zrobiłem sobie małego toola, który mi tworzy cały katalog z odpowiednimi nazwami, importami, eksportami, więc nie grzebie się w boilerplejcie. Mi taki układ pasuje.

Do tego mam