W związku z jutrzejszym #mecz #szwajcaria - #szwecja który odbędzie się o 16, związek zawodowy Unia oraz Związek Szwajcarskich Pracodawców wystosowali apel do firm, aby w tym czasie trochę zluzować majty i pozwolić pracownikom oglądać mecz.
I co najlepsze większość się zgodziła (w tym bank UBS, Ikea, oraz administracja federalna) i montuje telewizory w miejscach pracy.
W jednej ze szkół nawet zakończą lekcje o 15:50 zamiast
reflex1 - W związku z jutrzejszym #mecz #szwajcaria - #szwecja który odbędzie się o 1...

źródło: comment_OfSE7xfmxjnw2v96fv8bXNNjjPFkctEK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w Sztokholmie w jakimś muzeum są do obejrzenia "poloniki" zrabowane podczas potopu szwedzkiego?

Układam sobie plan na sobote i niedzielę. Muzeum statku Vasa to oczywiście "must see", ale szukam kolejnych ciekawostek. Całą sobotę będę w Sztokholmie, a potem pół dnia w Visby na Gotlandii.

#sztokholm #szwecja #podrozujzwykopem #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@motaboy: przekleję co kiedyś pisałem w taki samym temacie :)
Z miejscówek które warto obejrzeć, to na bank obejście Gamla Stan. To ich stare miasto, jak dla mnie jest niesamowicie urokliwe.
Trafiłem też na dobre wystawy w Fotografiska, ale tu niestety właśnie może zależeć co w danym momencie jest wystawą czasową.
W pobliżu Vasy jest muzeum nordyckie, które ma niesamowicie fajny budynek. Wystawa na nim opowiada o życiu na północy, jakichś
  • Odpowiedz
@motaboy: Visby teraz nie polecam. Od niedzieli zaczyna się tydzień polityczny, pełen wykładów, seminariów itp. Będzie masa turystów. Chyba, że masz jakiś plan na zobaczenie rauków czy coś podobnego.
  • Odpowiedz
@piwniczak: Niby mogłoby się wydawać, że to jakaś mała, nic nieznacząca pierdoła, jakiś random profesur z wyższej szkoły robienia hałasu, ale to, że zareagowałeś jest mega ważne, dzięki, że w imieniu większej społeczności (w tym i mnie). Może kilka osób przemyśli sprawę, wyciągnie wnioski. Może odbije się to uczelni czkawką i media rozdmuchają - jeszcze lepiej, bo to oznacza więcej uświadomionych, że lewacka logika nielogiczną jest ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
Jadę na 2 tygodnie do roboty do Szwecji z dwoma kumplami. Mirki co sie opłaca tam gotować na własną rekę, zeby przyoszczędzić? Bo ceny od samego patrzenia kłują w dupsko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#szwecja #gotujzwykopem #pracbaza
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gr4barz: Gotowe żarcie - tak jak ktoś pisał kottbullary można dostać też cevapici i pljeskavice (duża mniejszość bałkańska), oprócz tego kebaby na talerzu lub pizzy.
Relatywnie tanio wychodzi również żarcie w marketach na wagę na zasadzie ile zjesz tyle płacisz. Ceny nie są dużo większa niż w PL za 100g.
  • Odpowiedz