Wpis z mikrobloga

Czy w Sztokholmie w jakimś muzeum są do obejrzenia "poloniki" zrabowane podczas potopu szwedzkiego?

Układam sobie plan na sobote i niedzielę. Muzeum statku Vasa to oczywiście "must see", ale szukam kolejnych ciekawostek. Całą sobotę będę w Sztokholmie, a potem pół dnia w Visby na Gotlandii.

#sztokholm #szwecja #podrozujzwykopem #kiciochpyta
  • 11
  • Odpowiedz
@motaboy: przekleję co kiedyś pisałem w taki samym temacie :)
Z miejscówek które warto obejrzeć, to na bank obejście Gamla Stan. To ich stare miasto, jak dla mnie jest niesamowicie urokliwe.
Trafiłem też na dobre wystawy w Fotografiska, ale tu niestety właśnie może zależeć co w danym momencie jest wystawą czasową.
W pobliżu Vasy jest muzeum nordyckie, które ma niesamowicie fajny budynek. Wystawa na nim opowiada o życiu na północy, jakichś
  • Odpowiedz
@motaboy: Visby teraz nie polecam. Od niedzieli zaczyna się tydzień polityczny, pełen wykładów, seminariów itp. Będzie masa turystów. Chyba, że masz jakiś plan na zobaczenie rauków czy coś podobnego.
  • Odpowiedz
Aha, to wszystko wyjaśnia. Snäck i Novi to te bardziej ekskluzywne hotele (choć snack annex to chyba te domki letniskowe obok). Te 2 pozostałe są w obrębie murów miejskich. Tam ceny są rzeczywiście wysokie
  • Odpowiedz
Nie. Komunikacja miejska (kollektiv trafiken) a promy/stateczki to niestety zupełnie inne rzeczy. Jedyny darmowy prom finansowany przez Region Gotland to ten na wyspę Fårö. Reszta typu Gotska Sandön, lilla, stora Karlsö s dodatkowo płatne.
  • Odpowiedz