zagraj luźne gierki na niezalogowanym żeby sobie nie psuc ratingu bez sensu
wygraj wszysztkie a jedna to twoja partia zycia
nie moge nawet analizy sprawdzić
#szachy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Retoryk: Chodzi mi o to, że nie ważne co zrobią czarne to sromotnie przegrają. Czarne stoją słabo, a wieża na d8 wydaje się być tylko gwoździem do trumny, dając w ogóle możliwość Hxc6. Odbicie hetmanem, zignorowanie i zbicie na d6 to tylko podtrzymywanie trupa, wszystkie warianty są przegrane.
  • Odpowiedz
chyba #szachy czyli genialna gra w której jestem słabiutki znudzą mi się przez E4. Jak się gra 100 partii czarnymi na które chyba 90 zaczyna się E4, 9 D4, a 1 jakimś innym ruchem, no to po prostu nerwy mnie biorą.
Zobaczcie moją partię z jakims kolesiem z rankingiem 2238 w blitzu (ja 964).
Gram ciągle B4, może to nie jest optymalny ruch i pewnie na jakimś super poziomie by
Dawidk01 - chyba #szachy czyli genialna gra w której jestem słabiutki znudzą mi się p...

źródło: comment_1613588075RyWVVrylqTmKGtp4lKOJYZ.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Dawidk01: Na 334 partie czarnymi 217 to było 1.e4, 76 1.d4, 11 1.Sf3 i 30 innych pierwszych ruchów przeciwników więc już nie dramatyzuj.
Druga rzecz, że po prostu nie potrafisz grać na 1.e4, bo 25 partii poszło 1.e4 e5 2.Sf3 f6, co automatycznie prowadzi do przegranej.

Spróbuj przygotować jakieś ciekawe otwarcie na 1.e4 i graj sobie na czilku, a nie obrażasz się na grę, bo ludzie lubią grać królewskim pionkiem
  • Odpowiedz
Szukam kogoś, kto jest chociaż "jako taki" w #szachy i jednocześnie wygrywając ze mną wszystko, nauczy mnie trochę grać.

Bo jestem tak beznadziejny, że się chce płakać. Na Lichessie komputer ogrywam tylko na poziomie 1 (zawsze) i 2 (80%, ale najwyżej jest remis, nie przegrywam. Ewentualnie pat, bo nie umiem matować zbytnio na pustej planszy). Na trzecim dostaję srogie baty za każdym razem ;) Nooo udało mi się dwa razy
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W sumie to już drugi turniej w krótkim czasie jak Wesley pocisnął Magnusa. Szkoda, że So nie gra w turnieju kandydatów, może by mu się udało, formę ma, psycha by Magnusowi siadła czy coś. W sumie jeszcze dużo czasu, pół roku i Carlsen formę odbuduje. No ale już w kwietniu grają kandydaci, kto wygra i zmierzy się z mistrzem? Giri? Caruana?

#szachy
Ant7 - W sumie to już drugi turniej w krótkim czasie jak Wesley pocisnął Magnusa. Szk...

źródło: comment_1613491352xdoMEmqHAEjYiCU8hQoXO8.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam książki do nauki gry w szachy. Znam podstawy, gram na niskim poziomie, a chciałbym grać lepiej. Czy książka "Pierwszy krok do szachowego mistrzostwa" będzie odpowiednia?

#szachy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#szachy
jestem początkującym graczem z rankingiem UWAGA! 533. Staram się analizować każdą partię, rzetelnie rozwiązywać zagadki i uczęszczać na lekcje (wszystko na chess.com). Rozumiem, że to zagranie nie jest najlepsze, ale czemu komputer twierdzi, że powinienem hetmanem szachować króla w sytuacji, gdzie jasne jest, że mi go odbije?
s3bastian - #szachy
jestem początkującym graczem z rankingiem UWAGA! 533. Staram się...

źródło: comment_161348188362shiQLtRWQOjgzfRZjpxF.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@s3bastian: będąc na pozycji mocno przegrywającej linia komputera gra głównie na odłożenie mata w czasie, co przy niskich elo nie jest do końca dobre, gdyż czasem wystarczy po prostu dać przeciwnikowi popełnić błąd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Cauchemar7 tylko jak nie zbije tej wieży, to ma hetmana na g, wieżę na f i dwa gońce parzące na króla. Jak zagra jakieś Sb3, to Gh3 i mat w jednym.
Tu w ogóle będzie pewnie jakieś -7, więc to raczej odwlekanie mata.
  • Odpowiedz