Wiem, że nikogo to nie obchodzi, ale 36 dni temu założyłem konto na #lichess i właśnie skończyłem grę numer 1000... trochę może za dużo grałem, więc robię sobie tydzień przerwy, i chcę, żeby następne 1000 gier zajęło mi dużo więcej czasu. No ale, w bullecie po tygodniu gry miałem ranking 640, teraz mam 1111. W blitzu miałem 724, mam 1026. W rapidzie postępy robię wolniej, bo zaczynałem z pułapu 1050-1100,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Każdy Ci napisze, ( ale ja będę pierwszy)granie bulecików nauczy Cię...


chociaż zadanka gitówa więcej rapidów grać , może coś na yt obczaić i dalszych sukcesów życzę
  • Odpowiedz
Gdzie mozna kupic szachy magnetyczne z dodatkowa para hetmanow? O ile w ogole sa takie zestawy? Poszperalem na allegro ale nie udalo mi sie znalezc.

#szachy
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

polecicie jakieś ciekawe otwarcie które jest w opór agresywne?
gambitu królewskiego w sumie nie czuje, do tej pory stosowałem for fun fried liver attack
#szachy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wysłałem znajomemu który zaczyna grać w szachy poradnik do otwarć
powiedział że ma to w dupie, bo mnie wczoraj rozwalił
nie mam serca mu pisać że moje ruchy trwały po 2 minuty bo myślałem jak p------ć figure żeby ją wziął, i żeby nie widział że mu daje fory xDDD
#szachy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kto wygrywa partię jeśli czarnemu skończył się czas, ale białemu został tylko król (ale nie zamatowany)?
#szachy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Otóż niekoniecznie


@Mishy: a jednak jest to błąd, bo straciłeś wcześniej wieżę za gońca więc już masz trochę słabą pozycje, a mogłeś zamiast ładnego, ale nic nie dającego ruchu po prostu wygrać gońca grając hetmanem na a4 ;)
  • Odpowiedz
@TheBloody: Nie oglądało się filmów jak zamatować dwoma gońcami, albo gońcem i skoczkiem, które wrzuciłem ze 2 tygodnie temu na wykop... to się nie zamatowało... a byłoby jak znalazł, podstawowa teoria ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Następna partia z turnieju w Karlsbadzie, AD 1907 była analizowana przez wielu... tego samego roku przez samego mistrza Świata, Emanuela Laskera w jego czasopiśmie. Rok później przez Carla Schlechtera w kolejnym periodyku szachowym. Analizy te dały nam trochę wglądu w epokę, ale co ciekawe kilka wariantów było analizowanych później, również przez Garrego Kasparowa. Postarałem się zawsze te wszystkie informacje w nowym filmie, gdzie Rubinstein gra Wariant Rubinsteina w Nieprzyjętym Gambicie Hetmańskim... a
Vit77 - Następna partia z turnieju w Karlsbadzie, AD 1907 była analizowana przez wiel...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach