jakie polecacie ksiazki do nauki szachow? myslalem nad jakas ksiazka, bo w sumie nigdy zadnej nie czytalem, a podobno sa fajne... tylko, ze jest ich tyle, ze nie wiem na co sie zdecydowac :(

obecnie mam na chess.com/lichess.org cos kolo ~1200, wiec cos tam umiem, ale raczej normik ze mnie jeszcze

#szachy
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, gdzie najlepiej uczyć się debiutów? Lichess? Chess? Czy coś innego? Muszę sobie jakieś rozpracować bo przesadnie improwizuje na początku.

#szachy
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wygrywam już któreś spotkanie, gdzie przy 50 posunięciach mam ocenę dokładności 70%. Dobrze to? Miesiąc gry za mną

#szachy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Za jakie otwarcia macie ochotę od razu ukarać przeciwnika?

Moje typy to:
Stafford Gambit
e4 Bc4 Qh5 czyli zakusy na szewski mat
Otwarcie typu hipopotam albo krab
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Vit77: Super materiał, trafiłem przypadkiem bo nie jestem fanatykiem szachów (nie znam nawet żadnych otwarć, jedyne co to grałem zawsze 'na czuje') ale Twoje analizy są świetne, rzeczowe i widać po prostu że sprawia Ci to frajdę. Przyjemnie się ogląda - z perspektywy laika mogę to powiedzieć.
  • Odpowiedz