#sysadmin #windows10 #komputery #pcmasterrace #bezpieczenstwo @niebezpiecznik-pl
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
Bitlocker jest bagieto-odporny czy mam zostawać przy diskcryptorze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#sysadmin #windows10 #komputery #pcmasterrace #bezpieczenstwo @niebezpiecznik-pl
#sysadmin #windows10 #komputery #pcmasterrace #bezpieczenstwo @niebezpiecznik-pl
@Firenz: True Crypt lub Vera Crypt przetestuj. Używam do szyfrowania dysków z kopiami zapasowymi - bardzo przydatne ;-)
True Crypt w wersji 7.0a (nowsze są prawdopodobnie wyposażone w furtkę...)
True Crypt w wersji 7.0a (nowsze są prawdopodobnie wyposażone w furtkę...)
@Firenz: Może zwyczajnie ogranicz szyfrowanie wyłącznie do danych, zrezygnuj z pełnego na jakiś czas. Po premierze 8/8.1 było to samo, rok i system jest używalny.
Myślę że z 10 będzie to samo, u Microsoftu to norma*.
*nie dotyczy Visty ;-D
Myślę że z 10 będzie to samo, u Microsoftu to norma*.
*nie dotyczy Visty ;-D
- 1
Jak naprawić ten problem?
https://unix.stackexchange.com/questions/269410/randomly-linux-freezing-on-acer-extensa
#linux #sysadmin #kiciochpyta
https://unix.stackexchange.com/questions/269410/randomly-linux-freezing-on-acer-extensa
#linux #sysadmin #kiciochpyta
676
Porównanie funkcjonalności usług VPN

Porównanie funkcjonalności usług VPN
z- 158
- #
- #
- #
- 1
@aptitude: MB mówił kiedyś że są problemy bo się przez https reklamy nie wyświetlają i hajsów zabraknie na portal ze śmiesznymi obrazkami.
- 1
@CaptainBryant: Ja mam za darmo: https://letsencrypt.org/ :D
- 1
@Luke441: Ja robię za pomocą backuppc ale małe środowisko. W dużym nieźle sprawdzał się veritas netbackup. Umiał otwierać pst i wrzucać do backupu pojedyńcze majle bez przewalania pstków w całosci.
- 0
@Luke441: Całkiem sprawnie, mam na swoim lapku ok 10 GB plików pst i odświeża kopię w backupie w jakieś 10 minut maks. łącznie do backupu jest jakieś 45 GB plików z dysku.
Zobacz najnowsza recenzje NetCrunch'a: http://blog.rersc.com/?p=2607 #sysadmin #technologia #sieci #siecikomputerowe #komputery #devops
źródło: comment_IjCE5aEOCYsswir9MeAlANZI73fzAkwB.jpg
PobierzJest tu ktoś, kto ma doświadczenie z #owncloud? Zastanawiam się nad rozwiązaniem opartym na ownCloud w połączeniu z Amazon S3 jako data storage. Opłaca się w to bawić? Nie znalazłem w sieci żadnego aktualnego porównania kosztów takiej usługi do innych popularnych rozwiązań jak #dropbox itp.
Druga rzecz, która mnie zastanawia to jakość tego oprogramowania. Na githubie jest na prawdę sporo zgłoszeń, a w dodatku nowa wersja stabilna
Druga rzecz, która mnie zastanawia to jakość tego oprogramowania. Na githubie jest na prawdę sporo zgłoszeń, a w dodatku nowa wersja stabilna
Poszło od razu zgłoszenie na githubie.
@rozdajozadarmo: No i prawidłowo :)
A czego używasz jako data storage?
Stało to na vpsie i storage był lokalny. Jeden dolar za 200k requestów to chyba nie tak dużo. Nie mogę sobie przypomnieć czy owncloud/webdav nie ma jakiegoś indeksu, wtedy każda synchronizacja nie wymaga pobierania z S3.
- 1
@rozdajozadarmo: Używam od jakiś 2-3 lat. Obecnie 8.2.2, działa stabilnie, trochę problemów miałem przy migracjach do nowszych wersji, ale bez przesady. Mam w OC jakieś 20 GB. Część bezpośrednio, a część jako zasoby zewnętrzne podłączone do serwera po nfs z innego serwera w tej samej serwerowni. Trochę wkurza konieczność ustawiania wszystkich dodatków po każdym dużej aktualizacji, po za tym nie narzekam. Fabryczna galeria zdechła jak wrzuciłem ok 4 GB skanów
- 3
- 1
Komentarz usunięty przez autora
@djbartek: Poproszę na prv :)
- 1
Mireczki pytanko mam:
Usuwał ktoś z Was luny z datastore'a i odpinał je od hostów? Czy oprócz KB vmware'a ( https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=2004605 ) muszę jeszcze o czymś wiedzieć lub też mogą zdarzyć się jakieś problemy albo zwrócić na coś szczególną uwagę? Będę to robił 1szy raz i trochę się cykam mimo wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#vmware #vsphere #sysadmin
Usuwał ktoś z Was luny z datastore'a i odpinał je od hostów? Czy oprócz KB vmware'a ( https://kb.vmware.com/selfservice/microsites/search.do?language=en_US&cmd=displayKC&externalId=2004605 ) muszę jeszcze o czymś wiedzieć lub też mogą zdarzyć się jakieś problemy albo zwrócić na coś szczególną uwagę? Będę to robił 1szy raz i trochę się cykam mimo wszystko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#vmware #vsphere #sysadmin
- 0
@ska87: Jeszcze taka dobra praktyka .... Sprawdzaj zawsze co usuwasz przez "Browse Datastore" czy jest autentycznie pusty. Dodatkowo weryfikujesz NAA z storage adminem, który dla koszerności też powinien sprawdzić "aktywność" LUNa
Pamiętaj że DSy mogą być rozciągnięte pomiędzy różne serwery ESXi. znajdujące się nawet w różnych VC - i jak zaorasz LUNa na jednym, bo thick client będzie mówił iż nie ma żadnej maszynki na nim - to sam wiesz
Pamiętaj że DSy mogą być rozciągnięte pomiędzy różne serwery ESXi. znajdujące się nawet w różnych VC - i jak zaorasz LUNa na jednym, bo thick client będzie mówił iż nie ma żadnej maszynki na nim - to sam wiesz
- 0
@Lemartez: dzieki za tipa ;) browserowalem luny chyba z 5 razy (jak wspomnialem 1szy raz to robilem) ;). Naa tez weryfikowalem dosyc skrupulatnie zarowno na esxi i macierzy. Po odejsciu znajomego zostalem naznaczony na vmware i storage (gdzie nie mialem za duzo z tym stycznosci). Obecna maciora zmienia lokalizacje i czeka mnie podlaczenie do SANa na switchu FC (teoretycznie wiem jak to podlaczyc- czytalem juz troche na necie o zoningu
- 11
Muzyka z /dev/urandom
#linux #ciekawostki #sysadmin
cat /dev/urandom | hexdump -v -e '/1 "%u\n"' | awk '{ split("0,2,4,5,7,9,11,12",a,","); for (i = 0; i < 1; i+= 0.0001) printf("%08X\n", 100*sin(1382*exp((a[$1 % 8]/12)*log(2))*i)) }' | xxd -r -p | aplay -c 2 -f S32_LE -r 16000#linux #ciekawostki #sysadmin
Mam pytanko. Przeniosłem testowo kontener openvz z Proxmox 3 na serwer z Proxmox 4. Jak wiadomo od wersji 4 proxmox porzucił openvz na rzecz kontenerów LXC więc przy imporcie dumpa automatycznie robi konwersje na format zgodny z LXC. I tu moje pytanie. Co może być powodem zamulania kontenera? Zachowywał się jakby miał problemy z wydajnością dysku.
#proxmox #sysadmin
#proxmox #sysadmin
- 1
konto usunięte via Android
- 0
@tinka69: jak dobrze pamiętam to przy radi1 aż tak dużych różnic w wydajności przy zmianie strip size nie miałem i ustawiłem 128. Teraz na adaptecu pracuję wiec nie pamiętam jak lsi testowałem. Najlepiej byłoby sprawdzić na necie jaki masz model kontrolera i czy ktoś nie robił testów wydajności
- 0
@sataneria: Dzięki za odpowiedź. A coś wiesz o reszcie ustawień?
Druga sprawa to przy włączaniu serwera krzyczy, że bateria od tego kontrolera jest uszkodzona. Słyszałem że uszkodzona bateria może wpłynąć na wydajność kontrolera i lepiej ją odłączyć jeśli nie mamy zamiaru jej wymieniać. Jeśli serwer jest podłączony pod UPS to wręcz jest to zalecane. Proszę o potwierdzenie lub zanegowanie tej tezy.
Druga sprawa to przy włączaniu serwera krzyczy, że bateria od tego kontrolera jest uszkodzona. Słyszałem że uszkodzona bateria może wpłynąć na wydajność kontrolera i lepiej ją odłączyć jeśli nie mamy zamiaru jej wymieniać. Jeśli serwer jest podłączony pod UPS to wręcz jest to zalecane. Proszę o potwierdzenie lub zanegowanie tej tezy.
#linux #sysadmin #sysop
1. Piątek, nic nie wybucha więc starasz się nic nie robić,
2. heheszkujesz z pozostałymi IT z pakietu "holywood" (https://www.youtube.com/watch?v=rVMn3xk5mcY
3. Przychodzi handlowiec, widzi hollywood pełną parą na wszystkich monitorach
1. Piątek, nic nie wybucha więc starasz się nic nie robić,
2. heheszkujesz z pozostałymi IT z pakietu "holywood" (https://www.youtube.com/watch?v=rVMn3xk5mcY
3. Przychodzi handlowiec, widzi hollywood pełną parą na wszystkich monitorach
Komentarz usunięty przez moderatora
- 17
@jucio: wiem to, i też wiem, że jak ktoś jest bordo to sie musi p-------ć do wszystkiego
Systemy oparte na UNIX i Linux mogą być monitorowane w tradycyjnym (użytkownik z hasłem) lub przez SSH-key. W tym artykule pokażemy, jak utworzyć klucz SSH i użyć go w NetCrunch http://bit.ly/1QOCpJw #linux #sysadmin #technologia #informatyka #komputery #sieci
źródło: comment_uuLBra3oW5UjB96F6yQbcu3nbjFbFaRN.jpg
PobierzNetCrunch łączy w sobie monitorowanie urządzeń sieciowych - przełączników, ruterów czy drukarek - z monitorowaniem serwerów, aplikacji i maszyn wirtualnych: www.adremsoft.com #technologia #sieci #sysadmin #it #krakow #komputery
źródło: comment_ZYE2Ud45t1jgRSsDhLv2vTIqXZEVaXhR.jpg
Pobierz- 1
@adremsoft: W czym wasz produkt jest lepszy od Zabbix?
- 1
@houk: Wykrywanie sieci z prawdziwego zdarzenia - program skanuje siec, wykrywa urzadzenia, ich typ, serwisy sieciowe i producenta urzadzenia, w oparciu o typ automatycznie wlacza monitorowanie i zbieranie danych do raportow,Po drugie, automatyczna wizualizacja i automatyczne mapy i widoki sieciowe dla podsieci, po typach urzadzen, itp. Jak rowniez pulpity sumaryczne, widoki najbardziej obciazonych urzadzen, top 10 dla podstawowych licznikow.Po trzecie, bardzo zaawansowane zarzadzanie alertami, alerty warunkowe, zaawansowane progi - dzieki
wykop korzysta z jakiegoś polskiego klona cloudflare (greywizard.com) tylko smieszne ze jak sie wykop wywala na pysk to pisza ze AKTUALIZACJA SERWISU zamiast np jak reddit imgur czy kazdy inny serwis ze "jestesmy przeciazeni" xD cebulactwo nawet w serwerowni wykopa @wykop kłamiecie jak bolek
#wykop #webdev #sysadmin i moze #programowanie (nie bijcie) a na pewno #humorinformatykow
#wykop #webdev #sysadmin i moze #programowanie (nie bijcie) a na pewno #humorinformatykow
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 0
@KwadratowyPomidor: najpierw się dojebuję, potem szukam w google ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A zauważyłem bo tak pomyślałem 'cloudfire? Nie słyszałem. Może chodzo o cloudflare?' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
E: prawda, bycie wykopkiem zobowiązuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
E2: co ja mam z tym lennyfacem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A zauważyłem bo tak pomyślałem 'cloudfire? Nie słyszałem. Może chodzo o cloudflare?' ( ͡° ͜ʖ ͡°)
E: prawda, bycie wykopkiem zobowiązuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
E2: co ja mam z tym lennyfacem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2
Jak sprawdzić, czy sieć jest gotowa na internet rzeczy
Internet rzeczy (IoT) przynosi ewolucję modeli biznesowych i praktyk zarządzania przedsiębiorstwami. Jest ogromnym wyzwaniem, ale również ograniczeniem dla osób odpowiedzialnych za firmowe IT, szczególnie administratorów sieci firmowych. Na ile więc nasze sieci są przygotowane na IoT?
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- 8
- 1
@wonsz_smieszek: robimy IT dla innych firm, swoich maszyn mało. Najwiekszy klient ma cos kolo 700 serwerów chyba ;)
widze tutaj kilka patchcordów ^^













jeden z nich ma być ogólnie serwerem #git
jeden jest http/proxy (ogarnia subdomeny)
no a reszta ma być serwerami WWW na jakieś małe stronki ( #webdev)
jak sprytnie do tematu podejść by był porządek i ogar przy devowaniu?
Jestem zrozumiały? Jakie błędy moge popełnić? czego się wystrzegać?
#sysadmin #programowanie #pytanie